OSN by mohla mít v Brně svoje výsostné území a první oficiální zastoupení. Brněnské vědecké pracoviště CzechGlobe, které zkoumá změny klimatu, spojilo síly s experty z německé pobočky Univerzity Spojených národů, aby řešili problematiku udržitelného zacházení s vodou, půdou a odpadem
Zdroj:
http://brno.idnes.cz/...um-klimatu-spoluprace-dw3-/brno-zpravy.aspx?c=A160704_161641_brno-zpravy_mav
Zatímco ve veřejnosti převládá dojem, že největším problémem je to, že s pitnou nešetříme, tak pro urbanisty je základním tématem využití šedé vody, kterou v suchých oblastech můžeme recyklovat a ve vlhčích využít na závlahy či splachování záchodů. Jsme stále v zajetí technologické tradice konce 19. století, kdy lidé spotřebovávali pár litrů vody denně, protože si ji museli nanosit ze studny nebo veřejného vodovodu. Lidé se koupali jednou týdně, nádobí dokázali umýt v několika litrech vody, měli mnohem méně oděvů, takže se nepralo tak často a jeden z velkých vynálezů lidstva – splachovací záchod čekal teprve na své hromadné využití.
(..)
S kolísajícím klimatem a rostoucím počtem spotřebitelů to naopak vypadá, že novou technologickou normou se stane zachytávání dešťové vody, částečná recyklace odpadních vod a zejména oddělení pitné a technické, tedy modré a šedé vody.
(..)
http://echo24.cz/a/wbLYm/budou-se-privalove-deste-opakovat-staci-vody-po-kolena-a-je-maler