• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TUSILFacebook Pages / rady a zkusenosti / facebook marketing / facebook apps
    Klub pro vsechny, co na facebooku provozuji stranky - Facebook Pages. Rady a zkusenosti z provozu, co a jak funguje dobre a co ne. Jak spravne vytvorit a udrzovat stranku, jak na vyvoj aplikaci a jak nenastvat lidi :)
    rozbalit záhlaví
    MSM
    MSM --- ---
    TUSIL: Možná by to bylo nejlepší udělat v rámci Google Apps Script, dalo by se to volat rovnou ze spreadsheetu v gdocs.
    MSM
    MSM --- ---
    TUSIL: Jestli něco nenajdu, tak si to asi nakoduju. Koukám na Facebook Page API a Google Data API. Dělal bych to asi v Pythonu nebo Javascriptu. Nějaká doporučení nebo tipy?
    TUSIL
    TUSIL --- ---
    MSM: O nicem automatickym nevim ... samozrejme me napada jak na to udelat aplikaci, ale pokud je to v nejakym rozumnym mnozstvi, tak asi bude levnejsi vzit si nejakyho brigadnika :)
    MSM
    MSM --- ---
    TUSIL: Přesně tak.
    TUSIL
    TUSIL --- ---
    MSM: myslis jako pridat do timeline prispevky, ktery mas ve spreadsheetu?
    MSM
    MSM --- ---
    Ahoj, potřeboval bych napostovat na Facebook Page údaje z nějaké tabulky (datum, text), ideálně z Google Spreadsheet. Nevíte o nějakém řešení?
    TUSIL
    TUSIL --- ---
    SMOKY: predpokladam, ze to tem lidem stejne jen posle email, tak si mozna muzes usetrit praci, nahodit mailchimp.com a ty lidi si pozvat sam :)
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    Nezkousel jste nekdo importovat emaily ze souboru pro pozvani lidi na stranku ? Zkousel jsem ruzny formaty (txt, csv, ldif), ale proste se mi to nedari, porad to hlasi chybu, z ktery se prd dozvim co je spatne.
    TUSIL
    TUSIL --- ---
    JEREMIUS: hele nevim, nehral jem si s tim, ale z logiky veci by tam melo bejt vsechno. Pokud ne, hledal bych v dokumentaci nebo na stackoverflow

    MATEEJ: tak jak to pises to mozny neni, ale da se na to jit z trochu jiny strany http://www.shoppuapp.com/
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    MATEEJ: není to OK
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    Měl bych takový začátečnický dotaz - na naší zcela čerstvé firemní FB stránce bych chtěl udělat akci "Když kliknete na Líbí se mi, budete pak mít slevu na nákup v našem e-shopu, když dáte Sdílet tento příspěvek ve své Timeline, dostanete ještě větší slevu." Je to ok, nebo je to soutěž, a tudíž proti pravidlům?

    Děkuji.
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    TUSIL: Nevíš, jesti to stahuje opravdu všechny zprávy? Teď jsem se tím probíral a přijde mi po letmém pohledu, že spousta zpráv chybí. Jsou tam i ty, které proběhly přes chat?
    JEAN_C_BAL_GRAM
    JEAN_C_BAL_GRAM --- ---
    Ahoj,
    mohl byste mi někdo prosím poradit s nastavením reklamní kampaně na Facebooku?
    Nevím, zda je lepší zvolit u rozpočtu, cenu za proklik či za zobrazení.
    Dále moc nerozumím, co znamená doporučená cena při variantě za proklik, např. od 4.69-15.65Kč
    Předem děkuji za odpověď.
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    TUSIL: Aha, stačí mi info, že je to JSON, to znám jen z nějakých podcastů :-) Ale já už si s tím poradím, opráším své programátorské skilly ;)
    TUSIL
    TUSIL --- ---
    JEREMIUS: json je snad nejjednodussi format, kterej muzes dostat :) zalezi teda samozrejme na tom, kde to potrebujes zpracovavat, ale z facebooku to v jinym formatu nedostanes
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    TUSIL: Díky! Zdá se, že to funguje.
    Neznáš i nějaký jednoduchý způsob, jak ten výstup konvertovat do nějakého jednoduššího formátu? Třeba do XMLka
    TUSIL
    TUSIL --- ---
    JEREMIUS: https://developers.facebook.com/tools/explorer?method=GET&path=me%2Finbox + tlacitko Get access token > extended perms > read_mailbox
    TUSIL
    TUSIL --- ---
    JEREMIUS: API, /me/inbox + extended permission read_mailbox ?
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Existuje nějaký způsob, jak z FB stáhnout/vyexportovat všechny mé soukromé zprávy (messages, ne posty, co se píší na zeď)? Trošku jsem googloval a našel jsem jen nějaký pochybný plugin do Firefoxu, který ale podle komentářů moc nefunguje.
    GAF
    GAF --- ---
    TUSIL: zato, že bys ty dával dítěti peněženku ti nemůžu.
    TUSIL
    TUSIL --- ---
    GAF: dej diteti penezenku a treba taky prijdes o prachy/karty ... :) v nastaveni paypalu jsou urcite informace o merchantovi, vcetne toho jaky ma povoleni, takze bych zacal tam ... kdybych si nekde odskrtl mikroplatby bez potvrzeni/odsouhlasil to nekde v podminkach, ktery bych necetl, tak bych se vztekal spis na sebe nez na paypal
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    GAF: ja na fb nehraju ani hry, co jsou zadarmo, takze netusim, treba by to otravovalo tak casto, ze by to nikdo nehral.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam