• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TUSILFacebook Pages / rady a zkusenosti / facebook marketing / facebook apps
    Klub pro vsechny, co na facebooku provozuji stranky - Facebook Pages. Rady a zkusenosti z provozu, co a jak funguje dobre a co ne. Jak spravne vytvorit a udrzovat stranku, jak na vyvoj aplikaci a jak nenastvat lidi :)
    rozbalit záhlaví
    REPRAK
    REPRAK --- ---
    ADAMM: ty mas snad v dokladech napsanej mail nebo telefoni cislo? :) ale teda asi bych se taky podivil, ne ze ne
    ADAMM
    ADAMM --- ---
    REPRAK: to je dobrá vychytávka... já to občas kontroluju a jednou mi takhle napsali policajti, že jim někdo donesl moje doklady :) ne mail, ne smsku... ale zpráva na FB od nějakýho týpka od státních, vcelku jsem se divil.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    REPRAK: dik, to jsem netusila
    REPRAK
    REPRAK --- ---
    POZITRON: zpravy od lidi, ktery nemas ve friend-listu chodi do slozky "other" a normalne se ti na to notifikace neukaze
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    REPRAK:
    CMAN: poslala jsem sama sobe zkusmo zpravu s fake uctu a hadejte co? vubec mi neprisla. zkusila jsem to znova a zase nic. cim to muze byt? zadny zakazani prijmu zprav od neznamych lidi jsem nenasla. respektive nasla jsem tam pouze dve moznosti, pricemz ten nejslabsi filtr se tvari, ze pusti vsechno, ale ocividne ne...
    CMAN
    CMAN --- ---
    POZITRON: jednodussi jo, ale jistota je jistota v tehle pripadech :))
    REPRAK
    REPRAK --- ---
    POZITRON: o ty skupine si nejsem jistej....s tema zpravama sem si docela jistej, ze se nijak nedozvi ze ti to neprislo.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    CMAN: tak si neoverim tu skupinu. bych si musela zalozit dva fake profily, zalozit tajnou skupinu, obe id pozvat, jedno druhy da ignorovat... napsat prispevek... jednodussi je zeptat se na nyxu nekoho, kdo to treba vi, nemyslis? navic v praci nam nahodne sledujou aktivitu na netu a to by se asi ajtak divil :)
    CMAN
    CMAN --- ---
    POZITRON: vytvor si tam dalsi id a over si to
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    kdyz jsem dala na facebooku nekoho ignorovat a on se mi pokusi napsat zpravu, dozvi se nejak, ze mi to vubec neprislo? a kdyz napisu neco do skupiny, ktery je i on clenem, tak uvidi ten prispevek?
    TUSIL
    TUSIL --- ---
    REPRAK: ne, momentalne to propojeny neni (ale do budoucnosti, kdo vi ...), takze tam budes muset mit tlacitko pro prihlaseni pres instagram
    REPRAK
    REPRAK --- ---
    Mel bych jeste jeden rychlej dotazek :) Je mozny nejak asociovat uzivatelovo FB account s jeho Instagram accountem? Sdili tyhle ucty neco? Pointa je, ze hlavni stranka cely tyhle applikace bude appka na FB, kam se lidi budou muset prihlasit a idealni by bylo, kdyby bylo mozny rovnou identifikovat jejich Instagram ucet a vytahnout jejich fotky s tim danym tagem, aniz by se museli i logovat via Instagram. Dik za odpoved :)
    REPRAK
    REPRAK --- ---
    TUSIL: Tak sem si tu API projel tak nejak komplet a doslo mi, ze asi budu muset pouzit kombinaci zejo. Nejlipsi scenario mi pride takovyhle - subscribnu se na odber notifikaci o tom danym tagu. Pokazdy kdyz pride notifikace o pridani fotky s tagem, ulozim si vsechny mozny informace do databaze ( a udelam s tim co potrebuju samozrejme) a pak budu mit cron, kterej dycky projede celou databazi a dotaze se na pocet lajku a commentu pro kazdou zatagovanou fotku. Pride mi ze hlavni cast prace bude optimalizace, aby se z toho ten server nezhroutil
    REPRAK
    REPRAK --- ---
    TUSIL: provedu, diky :) takze se muzu bud subscribnout, nebo se treba cronem divat na nakou url, ktera mi dycky vrati kompletni seznam? Co myslis ze je lepsi? Prijde mi ze mozna ten subscribe ne? Teoreticky by tam mely bejt desetitisice lidi, postujici kazdej 100 fotek ... kdybych tahal dycky celej seznam, tak by to ten server asi nemusel zvladat, ne? Nebo sem to nepochopil dobre ? :)
    TUSIL
    TUSIL --- ---
    REPRAK: je to taky mozny, doporucuju poradne projit dokumentaci na http://instagram.com/developer/endpoints/tags/ ... neni zase tak rozsahla :)
    REPRAK
    REPRAK --- ---
    REPRAK: nebo je primo naka jakasi Open Graph API podobna FB, kde akorat poslu k nim na server request a oni mi obratem poslou ref na vsechny fotky pro ten danej tag treba?
    REPRAK
    REPRAK --- ---
    TUSIL: super, neco takovyho sem chtel slyset :) tohle vsechno je teda mozny jo? Typuju ze staci postupovat podle tohohle navodu ? Subscribnu se na ten tag a oni dycky do ty callback url poslou vsechny ty data co rikas ( a dalsi nepochybne ) kdykoliv nekdo posle fotku s tim danym tagem?
    TUSIL
    TUSIL --- ---
    REPRAK: Nejjednodussi je nechat uzivatele tagovat svoje fotky nejakym vybranym tagem, kterej budes pravidelne sledovat, ukladat si k sobe info o fotkach (id, uzivatel, pocet like, komentaru) a z toho pocitat body. Uzivatel tak nemusi nic autorizovat, jen si to nekde u sebe bokem agregujes.
    REPRAK
    REPRAK --- ---
    TUSIL: aha, super :) tak predne asi zacnu s tim, jestli je vubec to konkretni co mam na mysli je mozny udelat. Pokud jo, tak si to zkusim nastudovat nejlepe :)

    V podstate jde o to, ze lidi budou sazet fotky na jeden konkretni channel a za kazdou fotku dostanou body, stejne jako za komenty a lajky, ktery k ty fotce dostanou.

    Nejak si nedokazu ani predstavit jak by se to resilo. Uz sem teda pochopil, ze de sledovat real-time photo updaty, ale to se asi musi nejdriv uzivatel autentizovat pres tu moji appku, ze? No zkratka nakej kratkej popis ty flow, ktera by tohle umoznila by byl super :) Dik
    TUSIL
    TUSIL --- ---
    REPRAK: jo, uz jsme delali ... mas nejakej konkretni dotaz, nebo shanis nekoho, kdo ti to vytvori?
    REPRAK
    REPRAK --- ---
    Ahoj, mam takovy vseobecny dotaz:
    delal uz nekdo nekdy s Instagram api? mam tady takovy projektik, ktery by mel umet nejak sledovat postovani fotek z instagramu na jeden konkretni kanal....tzn. sledovat nejak interakce uzivatele s instagramem a reagovat na ne. Diky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam