• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TUSILFacebook Pages / rady a zkusenosti / facebook marketing / facebook apps
    ADAMM
    ADAMM --- ---
    SUPEREGO: v podstatě nepoužívám. když jsem to kdysi řešil, tak si pamatuju, že byly dva typy toho cílení. Jedno se opravdu neukazovalo, když jsi nebyl v dané zemi - když se podíváš třeba na Fantu, tak jsou tam vidět jen české posty a když i dostaneš odkaz na slovenský, tak se nic nezobrazí. Cílení podle pohlaví ovšem mělo za efekt to, že se to lidem neukazovalo v Newsfeedu, ale na stránce to bylo vidět normálně. Ale však si to otestujte, ne? :) moje zkušenosti už můžou být zastaralé.
    SUPEREGO
    SUPEREGO --- ---
    ADAMM: jojo, to jsme teď našli postupně všichni tři :) a ty to používáš? docela by mě zajímaly odpovědi na to, co píše MRTVY_KENNY.
    ADAMM
    ADAMM --- ---
    SUPEREGO: pokud nemáš cílení dostupné, musíš si to odkliknout v nastavení, najdeš to jako "Targeting and post privacy for posts"
    SUPEREGO
    SUPEREGO --- ---
    MRTVY_KENNY:
    ADAMM: aha, ono se to musí povolit: https://www.facebook.com/help/352402648173466 a defaultně je to vypnuté. Tak to bude asi použitelná cesta, sázet to tam česky zacílené na češtináře a anglicky na angličtináře.
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    btw souvisi s tim nejake zadrhele? pokud targetnu post na amika a ten to nasharuje, tak pak to uvidi vsichni jeho pratele i ne-amici bez problemu? (rsp. nebude tam skakat takove to, ze content is not available, nebo co to nekdy pise)...
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    aha, dobry, tak jsem zas o neco chytrejsi
    ADAMM
    ADAMM --- ---
    SUPEREGO: cílení jde i na normální posty. podle jazyka i spousty jiných věcí.

    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    SUPEREGO: ja se tim nezivim, tze ti nechcu uplne radit.
    klasika je psat cesky/anglicky pod sebe (max na zacatek napises, ze anglicka verze je nize, pokud je to delsi)

    treba colours of ostrava meli tusim ceskou, anglickou, polskou a nemeckou separatni page, jednu official event. ale to je asi trosku specialni pripad (38k lajku)
    SUPEREGO
    SUPEREGO --- ---
    MRTVY_KENNY: Já řeším stránku mezinárodního divadelního festivalu, který probíhá v Praze v současnosti komunikuje střídavě česky a anglicky. A už na to koukám, cílení se fakt týká jen reklamy, ne obyč postů (ale mám za to, že tak před čtyřmi lety to šlo, ne?).

    Jak bys to řešil? Stránka má přes 7 000 lajek, založit novou page mi přijde jako moc radikální řešení, ale stav, ve kterém je každý post relevantní jen pro část lajek je taky na prd...
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    SUPEREGO: vetsi festaky maji obvykle separatni page. cileni jde imo jenom na reklamu, ne?
    SUPEREGO
    SUPEREGO --- ---
    Jak řešíte komunikaci na stránkách s různými jazykovými skupinami uživatelů (např. mezinárodní festival)? Já to hrozně dlouho neřešil, ale teď asi budu muset – funguje ještě to cílení podle různých jazyků? Jak? Používáte to? Nebo jak jinak to řešíte?
    Díky za rady a inspiraci.
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    MRTVY_KENNY: Nene, vybiram datum z kalendare, takze si to prepise do jemu nejmilejsimu zapisu. Kazdopadne se to asi nejak zaleklo, objevil se backdate a uz to zase jde jak má. Nevím co se stalo :)
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    FATBOZZ: a (nezlob se), den a mesic si nepletes? je to mesic/den/rok (ted nevim, jestli to neni o nejakm nastaveni)
    nic dalsiho me nenapada, pokud to delas dobre, asi to fakt maji nejak rozbite
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    MRTVY_KENNY: V EN mám, nemám tam teda v POST backdate a kdyz nastavim datum tak se po stisknuti schedule ihned zverejni.
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    FATBOZZ: (mozna to je v cz verzi jine, pac to zni divne)
    takze tady das Schedule post, korektne to v podokne naplanujes, tam opet neni tlacitko "OK", ale "Schedule" a pak ti to utece ven? anebo to vypada postaru? (pak asi doporucuju mit FB v anglictine..)

    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    Dotaz... funguji vam Scheduled post na Pages ? Načasuju a když kliknu na OK tak se hned zveřejní
    FUMO
    FUMO --- ---
    MRTVY_KENNY: kdo to nejde, v GA zjistíš, že referral je FB tím to končí... pokud to není otagované jako kampaň.
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    pls kdyz se mi "z niceho nic" zvedne navstevnost, jsem v GA schopen si dohledat na jakou stranku to je a ze to jde z FB. da se ale nejak dohledat kdo ten odkaz sdilel (pocitam nejaka verejna page..)?
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    MRTVY_KENNY: Mrcha mixcloud. To je cena co platím za to, že nechci bojovat s tím jak Soundcloud hrotí DJům autorský práva i u legálně koupených tracků. Díky.
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    SHEALA: to je zajimave, ale tohle dela cokoliv z mixcloudu. treba soundcloud se takto nechova.
    hlavne kdyz se mrknu na ten post neprihlaseny (v anonymnim okne), tak vidim vsechno. tze bych si s tim nedelal hlavu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam