• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLABABAVymýšlíme jména postav do knih, her, apod.- od HRDINŮ po BEZEJMENNÉ ... (taktéž jména předmětů, místopisná jména atd.)
    Napadlo vás jméno pro hrdinu knihy o vraždícím maniakovi; ale sám nepíšete? Máte alergii na psa, ale několik psích jmen už máte vymyšleno a nechcete si je nechat pro sebe? Hrajete nějakou hru "na hrdiny", vaše postava byla zabita kamenožroutem a oživovat už jí nechcete?

    Podělte se, prosím, o vámi vymyšlené jméno či přezdívku, určitě se najde někdo, kdo by jí rád použil, nebo se třeba jen nechal inspirovat!

    Nebo naopak píšete knihu, povídku, divadelní hru, ale ve snaze vymyslet nějaké originální jméno vám nepomáhají už ani telefonní seznam, hřbitov a žádný on-line generátor jmen? Zdá se vám, že jste málo kreativní ve vymýšlení jmén pro vaše třísetčlenné akvárium? Založil jste město, ale neznáte dost historických postav pro pojmenování ulic?

    Potřebujete pojmenovat kopec, který vám vyrostl za barákem, černou díru na konci vesmíru, ponorku v metanovém moři Saturnova Titanu? Nevíte, jak budete říkat svému novému vynálezu na výrobu umělých psích exkrementů, společnosti poskytující poradenství v oblasti skulin v zákonech, nebo polévce vařené z tekutého dusíku?
    Zkuste si sem napsat o pomoc či radu!

    Pokud narazíte na nějaký generátor jmen, seznam zvláštních jmen, cizojazyčná jména, zkrátka cokoliv, co pomůže - všechno sem!
    rozbalit záhlaví
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ALEA: Violet určitě sjíždí lajnu :D
    ALEA
    ALEA --- ---
    ALEA: to byli klučičí. Holčičí dračí zatím vede "Vulcan the Vulcan"
    ALEA
    ALEA --- ---
    ALEA: A teda draci... nevím, zda je lepší "Ancient the Abomination" nebo "Lava the Hostile"
    ALEA
    ALEA --- ---
    BRAMBOREENA: Umí to generovat i jiná jména. Za mě nejlepší je, co mi to vygenerovalo u jednorožců. Rozhodně potřebuju někde vidět jednorožce jménem "Violet Snowy Nostrils"
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (ba ne, tak hitparádu vyhrál Sultan Dmitry Abramovich.)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (... ovšem ze všech nejlepší je "otec Max Roth" :D)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Tenhle upíří generátor ve mně vyvolává pocit, že jsme tady masovou obětí kulturní apropriace! První, co mi z něj vypadlo, byl "Arcivévoda Stanislav Jelínek", následoval kníže/princ Nikita Růžička, a hned další byl "Rasputin Zajíc". Tak tahle se jmenují správní upíři!
    Vampire Name Generator
    https://www.namegeneratorfun.com/vampire
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    Klystýra a Grgýna
    ALEX_KID
    ALEX_KID --- ---
    Lord Heltršmelcr
    RUSHACK
    RUSHACK --- ---
    kat
    Josef Drsný alias Pepa Hárdkór
    Sadařova 666

    Brutál
    ALEX_KID
    ALEX_KID --- ---
    Hank a Baxter - detektivní partáci
    KLABABA
    KLABABA --- ---
    Kutu Luloo
    ALEX_KID
    ALEX_KID --- ---
    Skáldr a Maliová - Nová para-normální dvojice, vlastně by to mohly být potomci hlavních protagonistů z Akty X
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    Ještě jsem slovanská jména trochu vylepšoval. A mimo jiné vygeneroval i ženské jméno "Zbyječka" :-)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: V podstatě tam jsou kousky známých slovanských jmen, které se náhodně skládají a zajišťuje se jim rozumná koncovka. Taky jsem nějakou dobu jen tak pořád klikal na Generate a pochechtával se tomu co vzniklo :-) Ale spousta vygenerovaných jmen je uvěřitelných, a každou chvíli z toho vyleze skutečné historicky doložené jméno.
    KALE_VAN_THEER
    KALE_VAN_THEER --- ---
    BRAMBOREENA: má sestra už v rodině léta nosí přezdívku Prudmila či Prudislava.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    KAVEN: Ženské jméno "Ječava" - to mě dostalo :D Myslím, že mám novou přezdívku pro dceru.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    V diskuzi o Myceliu vyplynulo, že by se docela hodil generátor slov mimozemského jazyka össeinu. Postupně jsem to tvořil a vylepšoval, a výsledkem je momentálně WordGen - univerzální generátor slov. Je to k dispozici tady: http://www.domaci-soustruzeni.cz/wordgen .

    Momentálně existují pouze dva styly slov - onen össein, a potom slovanská mužská a ženská jména. Slova nejsou vybírána z nějaké databáze, ale jsou skutečně skládána z předdefinovaných kousků určeným způsobem. Takže vzniknou slova úchylná, ale i zajímavě originální.

    Pokud by případně někdo zatoužil tvořit další styly slov, tak to uvítám.
    KLABABA
    KLABABA --- ---
    Knoflikus - jméno pro čerta
    KLABABA
    KLABABA --- ---
    na nástěnce nový odkaz na slovanská jména z kalendáře 19. století
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam