• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLABABAVymýšlíme jména postav do knih, her, apod.- od HRDINŮ po BEZEJMENNÉ ... (taktéž jména předmětů, místopisná jména atd.)
    ALEX_KID
    ALEX_KID --- ---
    Hank a Baxter - detektivní partáci
    KLABABA
    KLABABA --- ---
    Kutu Luloo
    ALEX_KID
    ALEX_KID --- ---
    Skáldr a Maliová - Nová para-normální dvojice, vlastně by to mohly být potomci hlavních protagonistů z Akty X
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    Ještě jsem slovanská jména trochu vylepšoval. A mimo jiné vygeneroval i ženské jméno "Zbyječka" :-)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: V podstatě tam jsou kousky známých slovanských jmen, které se náhodně skládají a zajišťuje se jim rozumná koncovka. Taky jsem nějakou dobu jen tak pořád klikal na Generate a pochechtával se tomu co vzniklo :-) Ale spousta vygenerovaných jmen je uvěřitelných, a každou chvíli z toho vyleze skutečné historicky doložené jméno.
    KALE_VAN_THEER
    KALE_VAN_THEER --- ---
    BRAMBOREENA: má sestra už v rodině léta nosí přezdívku Prudmila či Prudislava.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    KAVEN: Ženské jméno "Ječava" - to mě dostalo :D Myslím, že mám novou přezdívku pro dceru.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    V diskuzi o Myceliu vyplynulo, že by se docela hodil generátor slov mimozemského jazyka össeinu. Postupně jsem to tvořil a vylepšoval, a výsledkem je momentálně WordGen - univerzální generátor slov. Je to k dispozici tady: http://www.domaci-soustruzeni.cz/wordgen .

    Momentálně existují pouze dva styly slov - onen össein, a potom slovanská mužská a ženská jména. Slova nejsou vybírána z nějaké databáze, ale jsou skutečně skládána z předdefinovaných kousků určeným způsobem. Takže vzniknou slova úchylná, ale i zajímavě originální.

    Pokud by případně někdo zatoužil tvořit další styly slov, tak to uvítám.
    KLABABA
    KLABABA --- ---
    Knoflikus - jméno pro čerta
    KLABABA
    KLABABA --- ---
    na nástěnce nový odkaz na slovanská jména z kalendáře 19. století
    KLABABA
    KLABABA --- ---
    dvě italské sestry Špagetýna a Fetučína - hubená a tlustá
    CHEKOTAY
    CHEKOTAY --- ---
    Potřeboval jsem osadit hvězdolet, nějakých 700 jmen - sice se ne všechny (ani zdaleka!) v příběhu nevyskytnou, ale lepší mít a nepotřebovat, než se seknout uprostřed obcování s múzou. Jen tak ze srandy jsem si řekl, že by to mohli být lidé, kteří zemřeli pro naši vlast.
    Kuuurňa, to jsem netušil, že jich je tolik! Současně se zjišťováním jmen nešlo nečíst i jejich příběhy, což vedlo v docela silně schizofrenní situaci při psaní, kde se mi prolínaly osudy literární s osudy reálnými. Uch!
    KATALINA
    KATALINA --- ---
    Sir Aidam - muj zesnuly potkanek
    REALBALOO
    REALBALOO --- ---
    John Myshulinn
    FUMO
    FUMO --- ---
    Můj novej Tauren warrior se jmenuje Držková, třeba potěší ;-)

    Drzkova @ Drak'thul - Community - World of Warcraft
    http://eu.battle.net/wow/en/character/drakthul/Drzkova/advanced
    KLABABA
    KLABABA --- ---
    Zagroš Kudla
    LUCKYMARY
    LUCKYMARY --- ---
    Nepozdravovrah
    Frikulín (Free, Cool, In)
    CHEKOTAY
    CHEKOTAY --- ---
    BRAMBOREENA:
    Právě jsi uťala ty nejtěžší tvůrčí starosti! Díky! :-)
    KLABABA
    KLABABA --- ---
    BRAMBOREENA: no bezva! už je to na nástěnce díky! hustý jsou na tý stránce i anagramy, seznam jmen podle témat (anglický králové, laureáti nobelovek), nebo jména pro dvojčata! fakt super!
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BRAMBOREENA: ... ovšem nejlegračnější výsledky to dává při pokusech o jména česká :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam