• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WIRUZIKInternetový marketing (PPC, display, affiliate, mobilní reklama atd..)
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    CMAN: zhruba, limity maji vsechny systemy a obecne moje zkusenost je takova ze mensi seznamy nefunguji moc dobre, nebo jsou docela nakladne k vykonu. Urcite bych prvne navysoval pocet navstevniku a pak resil remarketing. Nejvetsi problem ale budes mit ze v takovych cislech se neda ani nic poradne merit, to je hrozne naprd. Co je to za obor?
    CMAN
    CMAN --- ---
    ahoj... jsem uplny laik na ppc atd ale nemam na profika myslim penize (odhaduju ze za nejaky drobak mi nikdo nebude htot nic resit), tak jen zkusim tady :)

    mam web na nemz je navstevnost pod 100 lidi mesicne (cca 80), ale chtel bych udelat remarketing a temto lidem ukazovat reklamy v naslednych mesicich a pripominat se jim...

    Jestli to spravne chapu tak pro takovy web nemuzu reklamy ale vubec spoustet?

    Google pise toto:

    . Reklamy se mohou zobrazovat pouze v případě seznamů, které mají alespoň 100 aktivních členů.


    napadlo me tedy platit trochu na reklamach ve vyhledavani a tim se dostat pres tech 100 aspon...

    tak jen nevim jestli chapu system spravne...

    dik za pripadnou radu...
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    KAJJAK: tak vono jako ja myslim ze v hromade potizi kery mall ma je todle jenom takovy lehky nakopnuti vesmiru :)))
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    hehe ja byt Mallem tak zavru kram :D http://prntscr.com/mg0xvc
    DONDI
    DONDI --- ---
    LUIS_: Mas pravdu, jeste ve ctvrtek jsme meli vysledky 78/99, ted ukazuje 54/97. Je to zajimave. Google rozhodne neni dokonaly :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    LUIS_:
    asi se zpomalil chrome :)
    LUIS_
    LUIS_ --- ---
    DONDI: To je rok starý článek. Tahle změna se udála během posledních 10 dní.
    DONDI
    DONDI --- ---
    LUIS_: https://www.seroundtable.com/google-pagespeed-insights-tool-real-users-25052.html

    Nema problem, jenom zmenil metodu jak vyhodnocuje “rychlost” a zdroj tech dat (bere je od uzivatelu Chrome).
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    moje zkusenost je tam kde je hodne javascriptu
    LUIS_
    LUIS_ --- ---
    Jen poznámka na okraj k tomu, co tu řešil KAJJAK. Google má s tím testováním webů asi trochu větší problém, protože PageSpeed teď vykazuje daleko horší výsledky než dřve, aniž by se s weby cokoliv stalo. Např. web, který měl 95/99 (mobil/desktop) teď má 35/85. A to je ještě dobrý výsledek. Jinde mi rating spadl na 8/51, přičemž původní výsledky byly taky v 90+. A to jsou oba weby hostovány jinde, takže hostingem to není. Tedy webů jsem otestoval vícero, ale propad je u všech. Zkuste si sami.
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    Chtěl jsem se zeptat... pro jeden projekt sháním víc eshopů s affil systémem, který by měl ovšem podporovat zpětnou identifikaci uživatele, který nakoupil - resp. :

    - potřebuju identifikovat který konkrétní uživatel z našeho projektu nakoupil na tom eshopu a dát mu "odměnu" po úspěšné objednávce
    - ideálně to automatizovat (api?)
    - samozřejmě mít provize z prodeje

    Nevíte o nějakém takovém eshopu, který by to uměl?
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    ale jedna takova perlicka na te jejich podpore, tvrdili mi ze mame nizke cisla v google pagespeed nastroji, tak sem jim rekl at vyzkousi cisla eshopu jako mall.cz nebo alza.cz, ze maji jeste nizsi cisla nez my a plynne cesky mluvici typek mi odpovedel ze tyhle shopy NEZNA :-)
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    tak nakonec po tydnu laborovani a volani vsech znamych na google ads podporu to z cista jasna zapli aniz by rekli proc... Sazim na to ze chyba proste byla nekde u nich v siti, nenapsali proc to tak najednou zapli a my uz v kodu zadne zmeny nedelali protoze uz dosly napady...
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    Můj soukromý tip je, že problém bude s těma na soubory začínajícíma doménou. Protože na tvojefirma.cz se ti pořád něco tahá z www.kancelarska-zidle.cz. Jestli to třeba nevyhnije na moc spojeních na jednu doménu, nebo tak něco.

    Protože tohle prostě musí bejt nějaká obskurní blbost.
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    KAJJAK: V tom případě bych se soustředil na bod 1 - zejména vše externí, co tam taháte, může způsobovat problém.
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    JEREMIUS: kopie webu na tvojefirma.cz na stejnem hostingu a serveru tomu google testerovi jede v pohode... Bude to asi neco s dnskem domeny? Uz fakt hadam :-(
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Jestli nic nezabralo a přes VPN ti to funguje opravdu bez problémů, zkusil bych 2 kroky:
    1. odstranil bych všechny blbosti, co na tom webu nemají být. Myslím tím externí JS, fonty atd. Vše co je navíc a není nezbytně nutné k běhu, tak (třeba i dočasně) pryč. Co zbyde bych načítal jen z vlastního webu, nespoléhal na externí zdroje (neověřoval jsem, jak je to u vás). Ale podle mě to fakt může brzdit nějaký JS, který se jim načítá z googlího sídla třeba špatně, nebo si nějaká JS fičura pro nahrávání uživatelů/analytiku/vykreslování fontů nerozuní s FF 36 na Ubuntu, nebo podobné hard-core kombinaci, na které to můžou testovat :-)
    2. změnil bych hosting
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    A to nikomu u googlu komu sem se dovolal, naopak vsem mimo google sit to jede
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    TUSIL: ne po 3,5 minutach se mu to tam prida, ja uz ho mel i hodinu na telefonu... Na osobnim mobilu mu web jede rychle, nejede to z jejich google site
    PANORAMA
    PANORAMA --- ---
    TUSIL: pripadne je to fakt mamlas a ma nejakej plugin, kterej zpusobuje problem
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam