• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISERYOrchideje - královny květin
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    QUAACA: no, nevím... ale za pochvaly fotek díky, dostala jsem do rukou foťák s tím, že to bude snazší než reagovat na moje "vyfot ještě tuhlééé a tuhlééé! a tu takýýý"

    Aby se nemlžil? Já nevím, nejspíš ho v tom teple nechat dost dlouho. Nebo ho pak ofoukat pod tím sušákem, co tam mají.... ale vážně nevím
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    KLAIR: krásný fotky. jak udělat, aby se nemlžil foťák?
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    včerejší výstava orchidejí mi nasadila brouka do hlavy... kde a za kolik sehnat tuhle barvu?


    Ono těch krásných tam bylo mimochodem hodně...

    http://www.facebook.com/album.php?aid=53924&id=100000444604749&l=61fe4fae69
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    KLAIR: no tak to je ale problém se všemi orchidejemi zakoupenými v zimě :(
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    QUAACA: loni jsem si koupila a never more... i když byla zabalená, tak cestou přemrzla a rychle opadala a uhynula
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    já byla dneska, bylo to pěkný. a ten plnej skleník orchidejí na prodej. naštěstí jsem se ovládla a odnesla si jen jednu, už teď nás kytky pomalu vytlačujou z bytu ;)
    MISERY
    MISERY --- ---
    QUAACA: Já! A do Drážďan taky :)
    GIOVANNA
    GIOVANNA --- ---
    QUAACA: ráda bych se tam letos vypravila :)
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    tak kdo se chystáte na tu výstavu do pražský botanický zahrady?
    VSOUKOLOHLOR
    VSOUKOLOHLOR --- ---
    Zde něco o našich volně rostoucích.

    Orchideje Českého středohoří
    http://orchidejeceskehostredohori.blog.cz
    SCHWALBE
    SCHWALBE --- ---
    neco z mesta Coban z Guatemaly, kudy jsme projizdeli a zrovna chytli vystavu v jedny restauraci :)



    *



    *



    *



    *



    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    přítelkyně nějaké hnojivo leje do vody ve které orchideje namáčí a použitou vodu (tu s hnojivem, ale jindy i tu bez hnojiva) pak používá k zalévání jiných pokojových kytek a kaktusů.
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    KACHNIK: babička to asi dělá líp. příště to hnojivo naleju k nějaké kvetoucí pokojovce, jelikož bude asi spíš na podporu květů.
    KACHNIK
    KACHNIK --- ---
    QUAACA: Moje babička to dělá stejně. Jen tu pohnojenou zálivku lila k bramboříku, ten rozmožila a výsledkem je jedna spokojená kvetoucí orchidej a hromada spokojenejch kvetoucích bramboříků :).
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    MISERY
    MISERY --- ---
    QUAACA: Listový hnojivo stříkám na listy, ale roztok s hnojivem dávám tak, že nejprve namočím orchideje do vody, pak je vrátím do obalů a jen lehce je proleju tím hnojivem, které pak steče do dna obalu, případně proleju víckrát.
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    hnojíte?
    já mám dvě phalaenopsis, koupila jsem jim malou lahvičku hnojiva. jak to udělat, když má zálivka probíhat tak, že se rostlina namočí do vody a pak se voda sleje? namočit do vody s hnojivem a pak to hnojivo vylít? já to udělala tak, že jsem hnojivo vylila k scheflere, snad se neurazila :)
    nebo je další možnost, stříkat to hnojivo rozprašovačem na listy. děláte to někdo?
    MISERY
    MISERY --- ---
    Já jsem jednu chuděru nechala teda bez ničeho a vypadá to, že mi odejde uplně, asi to ale nemá cenu zachraňovat, když už nemá (asi) žádný kořen co? Listy jsou ještě pořád dobré, ale nějaký nový kořen se zatím neutvořil...
    KACHNIK
    KACHNIK --- ---
    ROUMEN: Nějaký ten samorost zní moc dobře, dík.
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    KACHNIK: A co do těch květináčů nesypat vůbec nic? Těm kořenům je nejlíp na vzduchu a alespoň se nemá kde množit nějaká plíseň či hniloba. S výjimkou jedné orchidee, která je vyloženě zemní má všechny v kvetináčích bez substrátu, nebo přivázané (než se samy chytí) jednotlivě na zavěšených velkých kusech korku nebo nějakých podivných starých kořenech co byly dřív jako dekorace v akváriu.

    Když vadí přímý slunce, tak v zadní čísti místnosi nebo na zastíněném okně není žádný problém. To přímý slunce vadí protože je rychleji vysušuje a hlavně při rosení nebo namočení ty kapky vody fungují jako lupa a přímý slunce spálí části rostlin pod těma kapkama.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam