• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISERYOrchideje - královny květin

    Jsou nádherné, jsou okouzlující, skoro stále kvetou - jsou prostě dokonalé. Ptáte se co? No přeci orchideje!

    Pojďte si vyměňovat zkušenosti o těchto nejkrásnějších a vskutku velice zajímavých rostlinách.

    Výstavy:
    26. - 29. březen 2015 Internationale Orchideen-Welt (Mezinárodní výstava orchidejí v Drážďanech)
    březen? 2015 Fata Morgana - Výstava orchidejí 2013
    rozbalit záhlaví
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    KACHNIK: Ó!
    KACHNIK
    KACHNIK --- ---
    Tak už mi to kvete téměř naplno. Musím se zas pochlubit!
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Mně teď následkem domácí péče vykvetla vanda, tak se taky nafukuji :)
    YAMA
    YAMA --- ---
    HELLEJU: Hele nijak :) Proste je mam na okne a sem tam zaliju... a pravidelne mi kvetou uz strasne dlouho, coz jsem samozrejme rada :)
    KACHNIK
    KACHNIK --- ---
    Také se musím pochlubit.
    Závěsná vázička vypadá pěkně, ale je dost malá a drahá...

    Oncidium z Baumaxu, cca po roce a půl nové hlízy a 3 šlahouny s poupaty. Můj největší pěstitelský úspěch :).



    HELLEJU
    HELLEJU --- ---
    YAMA: Tak to je nadhera!! Takhle obsypany kvetama, to se mi vubec nedari, jak to delas?! :-)
    Mne ted kvete tenhle phaleonpsys a kupodivu ma sest kvetu, u me zcela ojedinely jev:-)
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    YAMA: mne uz ted (konecne!) pomalu dokveta Phalaenopsys z lonska. neuveritelnej nezmar :)
    YAMA
    YAMA --- ---
    První letošní vlaštovky, zbytek pokvete tak za týden, dva ;)









    KLAIR
    KLAIR --- ---
    ROUMEN: a je to Phalenopsis... malinkatá... :)

    A pak mám ještě velkou Phalenopsis, která je sice ve vzdušné kůře, ale na té kůře je mech... u toho taky zvažuju přesazení....
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    ROUMEN: Ok, asi to zkusím. Tohle je prostě taky taková "levná, co nebolí, když shnije a zahodí se". Ale to já nechci, já jí dostala od přítele a hodlám jí bránit vlastním tělem :)
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    To bys musela napsat jaký je to druh. V takovým průhledným plastu se prodávají u nás snad všechny. Problém je, že to je v nějaké rašelině, aby si to udrřelo vlhkost při trasportu a skladování. Jenže se v tom začkou množit nějaký potvory a hniloba. Když je orchidea epifitní, má vzdušný kořeny a vodu si bere ze vzduchu (vzdušná vlhkost a padající déšť). Rostou v pralesech na větvích v korunách stromů, drží se jejich kůry ale nejsou to paraziti jako liány nebo jmelí. Takže nejlepší pro ně je, kdyžje to domácí prostředí co nejpodobnější tomu přirozenému. Jestli je to epifit, tak ten bordel od kořenů odstranit, aby byly na vzduchu a mohlo k nim světlo. jednou týdně na několik hodin namočit do odstáté vody s pokojovou teplotou, občas přidat do vody nějaké hnojivo. Některé orchidee nesnesou přímé světlo (i v tom pralese je v nižších vrstvách chrání před přímým sluncem listí stromů, na jejichž větvích rostou).

    Na západ od nás to berou jako levné konzumní zboží, takže lidi to koupí a po odkvětu vyhodí, tam ta rašelina udrží vlhko aby květy dlouho vydržely a po pár měcích (po odkvetení) je jedno že kořeny uhnijou a kytka zajde, protože se vyhodí a koupí za pár euro nová.
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    ROUMEN: a prosím tě, myslíš, že by ses mohl zeptat přítelkyně? Tohle je přeci jen o trochu jiná situace než o jedno níž. Moje jsou v průhledným... Byla bych ti docela zauzlovaná
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    Přítelkyně se v tom vyzná, já to jen zpovzdálí sleduju, ale řekl bych že vyndat, mech a rašelinu opatrně vypreparovat aby se nepoškodily kořeny a dát zpátky nebo do něčeho hezčího (sklo) nebo přivázat silonkou na větev z tvrdýho dřeva nebo kůru z korku.
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    mám miniorchidej v květináčku, který světlo propouští, ale - no, prostě je tak trochu nacpaná v mechu místo v kůře. co s tím?

    a co s velkou orchidejí, která je obrostlá zeleným mechem? Díky
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    GIOVANNA: Vyhodit z květníku a přivázat na nějaký kořen, korek, větev, ...
    GIOVANNA
    GIOVANNA --- ---
    Ahoj, chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti co se týče květináčů u orchidejí.. velké mám v průhledných (IKEA), ale včera jsem dostala svou první miniorchidejku a ta má květináč bílý nepropouštějící světlo.. Předem dík za info :)
    MISERY
    MISERY --- ---
    Ok, dík za rady, zítra vyřídím :-)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    MISERY: Nu, já nevím, já svou vandu prostě jednou týdně namočím na dvě hodiny do vody a celkem prosperuje.
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    MISERY: Pokud nemá dostatečnou vlhkost musí ji několikrát za den rosit.
    MISERY
    MISERY --- ---
    HELLEJU: mám tu samou, taky mi zrovna kvete. Ale mám jí asi tak měsíc, takže nic moc o ní zatím nevím. Jestli se někde dočteš něco zásadního, dej vědět :D

    Jo a kdybyste někdo věděl něco o vandách, kolegyně si koupila v Drážďanech a nějak jí vadne. Dočetla se, že má mít 50% vlhkost vzduchu, což prý doma nemá, tak jestli to má nějak řešit nebo ne. Má jí normálně zavěšenou v košíčku.
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    HELLEJU: nádhera!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam