• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISERYOrchideje - královny květin
    LIDDA
    LIDDA --- ---
    Kdysi jsem nahodne koupila orchidej o ktery jsem nic nevedela, pred tydnem mi konecne zacla kvest a takhle to ted vypada :)
    Jen jeste porad nevim co to je. Svedci ji zima a voni, ale dost silne, skoro az neprijemne stiplave. Posledni dobou se ji ale zacina scvrkavat pahliza a ja si nejsem jista co s tim :/

    VEVER
    VEVER --- ---
    Právě jsem si koupila v hornbachu zlevněný Phalenopsis, říkají tomu calimero. Chci ho pěstovat epifyticky v poměrně vlhkém teráriu a chtěla bych se zeptat, jestli tomu mám kořínky obalovat nějakým mechem nebo je přivázat jen tak? Plánuju to rosit a nerada bych aby to shnilo.
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    HELLEJU: no když jsem si o ní přečetla, že Brassie nejsou vhodné pro začátečníky. tak ti nevím, jak dlouho jí budu mít :)
    HELLEJU
    HELLEJU --- ---
    QUAACA: TAk dej casem vedet, jak se ji dari a na jakem miste ji mas, at se muzu inspirovat:-) Ja jednu Brassi doma mam, ale nikde jsem k ni nenasla moc informaci, takze nevim, co ji nejlepe vyhovuje.
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    HELLEJU: jo to je ona! díky za identifikaci :))
    HELLEJU
    HELLEJU --- ---
    QUAACA: Neni to spis Brassia? Ty jsou takhle strapate.
    LIDDA
    LIDDA --- ---
    LUCKYSWEETY: Ono by se mela zalivat snad i min, i jednou tydne je obcas az az a orchidej pak umira na prehnanou peci :) Strcit prst hluboko do substratu a zalivat teprv az ve chvili, kdy je substrat komplet proschlej.
    Ja hazim ty chladnomilny do predsine nebo na okno v nejchladnejsi mistnosti (kolem 18) a dari se jim :)
    MISERY
    MISERY --- ---
    LUCKYSWEETY: Mám jí taky, je to dendrobium nobile, zalévám jí stejně jako ostatní - tak jak říkáš a má se čile k světu, ale moc nečekej, že ti znovu pokvete. Bude mít spoustu nových stvolů, ale na květ je potřeba umístit jí v zimě do chladnější místnosti, je chladnomilná. Nicméně mě příjde celkem dost zajímavá i bez květu :-)
    LUCKYSWEETY
    LUCKYSWEETY --- ---
    máte doma někdo takovouhle orchidej?
    mela jsem parkrat ty 'normalni' a pomerne rychle mi chciply
    tuhle mam asi mesic a kvety pomalu opadavaj..tak jestli jen odkveta, nebo zas chcipa?

    a zalejvate je tak, jak se rika? - na hodinu ponorit jednou tydne do vody?
    diky

    MISERY
    MISERY --- ---
    VEVER: No se množej v těch růžičkách listů a tam to celý zasviněj takovym lepivym bordelem a když z toho pak má vyrůst list, tak je hodně ožranej a shnije...
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    ad.QUAACA: jo a voní ;)
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    _LUCI: pěkná!

    zde moje tescoorchidej, ta žlutá v popředí - zřejmě oncidium (nevíte někdo?)

    QUAACA
    QUAACA --- ---
    LIDDA: fain, já se tam možná vypravím už v úterý, pokud to vyjde :)
    _LUCI
    _LUCI --- ---
    Ta moje krasavice z Tesca :)

    LIDDA
    LIDDA --- ---
    QUAACA: Aha, nevsimla jsem si, ze je to starej letak, myslela sem ze postuju to samy co ted MASO :) Teprv se tam chystam ve stredu tak pak poreferuju :)
    MASO
    MASO --- ---
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    LIDDA: ten odkaz je na loňskou výstavu - ale platí to tedy v tomto termínu i letos, jo? co tam mají pěkného na prodej? vybrala sis tam něco? dík za info :)
    VEVER
    VEVER --- ---
    MISERY: A jsou tam určitě jenom červci? Co já jsem je měla sem tam na kaktusech a oleandru, tak se mi nezdáli schopní tu kytku úplně zabít...dost možná že jsou orchideje citlivější, ale skoro bych koukla jestli tam nejsou ještě svilušky. Ty zlikvidují dost cokoliv.
    MISERY
    MISERY --- ---
    No třeba z Hornbachu mi zatím chcíply všechny, protože byly nakažený těma červcema. Teď jen doufám, že to nenalezlo i na orchidej co mám z výstavy, protože to bych se asi zvencnula.
    _LUCI
    _LUCI --- ---
    QUAACA: Jo, ta z Ikei mi taky chcípla. Asi to teda je spíš mnou, než jima :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam