• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISERYOrchideje - královny květin
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    SCHWALBE: moc hezký :) a jaktože se ti nemlžil objektiv?
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    HELLEJU: +
    JARAFARI: děkuju. znovu mi rozkvetla ta tmavofialová, bílá a starorůžová, růžovofialová a žluté jsou nové - to není moje zásluha :)
    okno v ložnici máme na severozápad, to jim asi vyhovuje
    JARAFARI
    JARAFARI --- ---
    QUAACA: Krásný!!! :-)
    HELLEJU
    HELLEJU --- ---
    QUAACA: To je uzasna sbirka!! Jakym smerem mas okno, ze se jim tak dari?
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    moje
    HELLEJU
    HELLEJU --- ---
    JARAFARI: Bohuzel jsem to nestihla, zdrzela jsem se na jine vystave. Ale od segry jsem dostala odnoz dendrobia, tak jsem si tu svou sbirku orchideji preci jen rozsirila:-)
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    MEDVED007: zas by přes zimu neměla teplota klesnout pod 15 stupňů. Jinak zimní zahrada je ideální.
    MISERY
    MISERY --- ---
    Hele já se u toho Chládka byla podívat a... TO NEBYLA ŽÁDNÁ VÝSTAVA! Nakoupili prostě mrtě orchideí a prodávali je tam a ještě předražený. Celkem znechuceně jsem odtamtud odešla. Doporučuju jet do Drážďan na mezinárodní výstavu. Je to opravdu VÝSTAVA a orchideje se tam dají koupit za mnohem příznivější ceny (Vanda, která u Chládka stála 1500,- korun, tak v Drážďanech je mají za 20 - 30 EUR.
    JARAFARI
    JARAFARI --- ---
    HELLEJU: Tak co? :D vyměkla????? Kolik novejch přírůstků? :D
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    já jsem se taky nechala zlákat výstavou u chládka a pořídila si dva kousky; večer jsem ale byla v ikee a trochu jsem si rvala vlasy, ty co tam byly za 379,- se daly v ikee pořídit za 129,-, sice s jedním výhonem, ale stejné barevné mutace, fialové, fialovo-bílé, žluto-fialové atd.
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    JARAFARI: ty celo fialové jsou nádherné...(v podstatě jsou všechny krásné, ale ta fialová! ách
    asi si taky pořídím nějakou barevnou krásku, když to tak vidím :)
    JARAFARI
    JARAFARI --- ---
    Ahoj. Trochu se pochlubim. Dneska jsem si udělal radost a od Chládka z výstavy, jsem si přinesl tři Orchidejky.... zleva: Brassia ("Pavoučí orchidej"), Phalaenopsis (Můrovec), Dendrobium (Stromobytec)

    Tím se nám doma sbírka malinko rozrostla :-)
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    SAGEMA: aha, tak to není problém, byla v zimní zahradě a tam je v zimě kosa, možná až moc :-)
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    MEDVED007: není moc náročné, jen přez zimu potřebuje trochu nižší teploty.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    _AMBRA_: já jsem dosud svou jedinou orchideu dendrobium měla v neprůhledném květináči, ale teď jsem si koupila druhou a byly k tomu takové plastové průhledné obaly, co mají dole ještě takový kolik takže když se naleje voda, tak kytka stojí chvilku ve vodě a když to vypije (vypaří se to, nevím), tak je nad vodou a ta má průhledný květináč. tak budu pozorovat, jestli to má nějaký vliv....mmch, dendrobium je nějaká na chov náročná kytka ? mám jí rok, kvetla mi když jsem jí dostal a teď po roce zase....
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    včera jsem koukala na hnojení v podobě tyček, které se zapíchnou ke kytce, máte někdo ozkoušené?
    doufám, že s příchodem jara my ty moje holky zase pokvetou, ale zatím ani ťuk :/
    a máte průhledné květináče? já je mám v normálních a kvetly, tak nevím jak moc velký vliv na jejich růst/květ to má....
    SUNY
    SUNY --- ---
    QUAACA: ta je krásná!
    VEVER
    VEVER --- ---
    KLAIR: Já jí mám jen tak bez hlíny, epifyticky, ale je v teráriu, takže tam bude mít poměrně vysokou vzdušnou vlhkost. Poté co jsem jí přinesla jí uhnily skoro všechny kořeny, zbyly jí tak 4cm celkem, mnohonožka jí trochu okousala listy, ale teď jí roste jeden nový, mám z toho radost :)
    Takže pokud jsi schopná zajistit dostatečnou vlhkost, třeba přidělat jí na něco nad misku z vodou, tak to asi taky jde.
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    pěkná, co? .) Phalaenopsis philippinensis NationalOrchidGarden-Singapore
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam