• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISERYOrchideje - královny květin

    Jsou nádherné, jsou okouzlující, skoro stále kvetou - jsou prostě dokonalé. Ptáte se co? No přeci orchideje!

    Pojďte si vyměňovat zkušenosti o těchto nejkrásnějších a vskutku velice zajímavých rostlinách.

    Výstavy:
    26. - 29. březen 2015 Internationale Orchideen-Welt (Mezinárodní výstava orchidejí v Drážďanech)
    březen? 2015 Fata Morgana - Výstava orchidejí 2013
    rozbalit záhlaví
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    MEDVED007: zas by přes zimu neměla teplota klesnout pod 15 stupňů. Jinak zimní zahrada je ideální.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    SAGEMA: aha, tak to není problém, byla v zimní zahradě a tam je v zimě kosa, možná až moc :-)
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    MEDVED007: není moc náročné, jen přez zimu potřebuje trochu nižší teploty.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    _AMBRA_: já jsem dosud svou jedinou orchideu dendrobium měla v neprůhledném květináči, ale teď jsem si koupila druhou a byly k tomu takové plastové průhledné obaly, co mají dole ještě takový kolik takže když se naleje voda, tak kytka stojí chvilku ve vodě a když to vypije (vypaří se to, nevím), tak je nad vodou a ta má průhledný květináč. tak budu pozorovat, jestli to má nějaký vliv....mmch, dendrobium je nějaká na chov náročná kytka ? mám jí rok, kvetla mi když jsem jí dostal a teď po roce zase....
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    včera jsem koukala na hnojení v podobě tyček, které se zapíchnou ke kytce, máte někdo ozkoušené?
    doufám, že s příchodem jara my ty moje holky zase pokvetou, ale zatím ani ťuk :/
    a máte průhledné květináče? já je mám v normálních a kvetly, tak nevím jak moc velký vliv na jejich růst/květ to má....
    SUNY
    SUNY --- ---
    QUAACA: ta je krásná!
    VEVER
    VEVER --- ---
    KLAIR: Já jí mám jen tak bez hlíny, epifyticky, ale je v teráriu, takže tam bude mít poměrně vysokou vzdušnou vlhkost. Poté co jsem jí přinesla jí uhnily skoro všechny kořeny, zbyly jí tak 4cm celkem, mnohonožka jí trochu okousala listy, ale teď jí roste jeden nový, mám z toho radost :)
    Takže pokud jsi schopná zajistit dostatečnou vlhkost, třeba přidělat jí na něco nad misku z vodou, tak to asi taky jde.
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    pěkná, co? .) Phalaenopsis philippinensis NationalOrchidGarden-Singapore
    MISERY
    MISERY --- ---
    Mě u jedné kdysi uhnily skoro všechny kořeny a málem jsem jí vyhodila, ale začaly jí růst nové malé, tak jsem jí nechala na vzduchu jen tak opřenou posledníma 3ma povadlejma listma o průhlednej květináč, každý den jí vždy trochu porosila ty kořeny a měla jí tak asi 5 měsíců. Taky jsem jí ty listy zkrátila nůžkama a najednou měla kořenů jak v kořenárně a listy začaly růst, tak až pak jsem jí zasadila. A je to asi půl roku a už ty kořeny má prorostlý skrz na skrz, předpokládám, že v létě budu přesazovat :)

    Jinak chtěla jsem se zeptat, máte tu někdo zkušenosti s řezáním dendrobia? Mě teď kvete (holý zázrak, phalaenopsisy mi nekvetou a dendrobium jo, nechápu nic) no a já nevím co s těma odkvetlýma stonkama, jestli se to má uříznout nebo nechat. Ono už to znova kvést nebude, takže to asi nemá cenu nechávat, ale někde jsem četla něco, že se z toho daj udělat řízky na další mladý, víte o tom něco někdo?
    HELLEJU
    HELLEJU --- ---
    KLAIR: Ja bych ji zasadila do substratu pro orchideje a do pruhledneho kvetinace. Zkousela jsem kdysi pestovat orchideje bez hliny, jen v tech gelovych kulickach a nedarilo se jim, takze jsem se zase vratila k hline.
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    HELLEJU: kořeny má
    HELLEJU
    HELLEJU --- ---
    KLAIR: A koreny ma?
    QUAACA: Diky, pusobi hodne jemne a krehce:-)
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    Potřebovala bych poradit... mám mrňavou Phalenopsis, která byla usazená v nějakém mechu. Když to azčalo plesnivět, tka jsem mech sundala a kytka je v hrníčku (bez vody). Co s ní dál? Je to jen pár listů, žádný stonek na květy....
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    HELLEJU: ta žlutá je nádherná!
    HELLEJU
    HELLEJU --- ---
    Ted mi doma kvetou tri krasky, tak ma radost:-)




    HELLEJU
    HELLEJU --- ---
    [ JARAFARI @ domácí flóra - pěstujeme kytičky, rostlinky... ] kopiruji z vedlejsiho auditka, vystava (prodejni) orchideji je ted i v zahradnictvi Chladek, o vikendu se tam chystam, tak doufam, ze nevymeknu a zadnou si nekoupim, uz se mi sem kytky nevejdou:-)
    SUNY
    SUNY --- ---
    LIDDA: Jakto, že je v pondělí zavřeno? To je škoda, tak snad příště! :-)
    LIDDA
    LIDDA --- ---
    SUNY: Fail! Sem tam vyrazila a samozrejme sem zapomnela, ze v pondeli je Fata Morgana zavrena :P Takze sem koukla na venkovni expozici a do vinarny :)
    Tak novej pokus v patek, mozna zkusim tu vecerni expozici.
    SUNY
    SUNY --- ---
    LIDDA: já tam chtěla jít dnes, ale přítel pravil, že mi ji radši koupí, jen když tam nebude muset :D
    LIDDA
    LIDDA --- ---
    SUNY: Zitra tam razim :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam