• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISERYOrchideje - královny květin

    Jsou nádherné, jsou okouzlující, skoro stále kvetou - jsou prostě dokonalé. Ptáte se co? No přeci orchideje!

    Pojďte si vyměňovat zkušenosti o těchto nejkrásnějších a vskutku velice zajímavých rostlinách.

    Výstavy:
    26. - 29. březen 2015 Internationale Orchideen-Welt (Mezinárodní výstava orchidejí v Drážďanech)
    březen? 2015 Fata Morgana - Výstava orchidejí 2013
    rozbalit záhlaví
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    VEVER: utoci (doslova :) na dracenu; okusuje palmu, scindapsus, zakousla se do toulitky
    k nebezpeci: vychazela jsem ze zdroje mj. odsud http://www.kocicarny.cz/cs/kockopece/jedovate-rostliny-nebezpeci-pro-vasi-kocku.html

    JARAFARI: dneska rano jsem vstala a dracena prevrhnuta, vysypana hlina vsude :)
    VEVER
    VEVER --- ---
    COQUINE: Kočky obvykle neokusují nic co vzhledem nepřipomíná trávu, takže bych se toho nebála...třeba zrovna toho můrovce se širokými pevnými listy se žádná normální kočka ani netkne.
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    SAGEMA: spis ze mam jedovaty kytky (ostatne, orchideje jsou v tom seznamu zakazanych taky :) ptala jsem se v auditku s kockama, ale nejak jsem to nedoresila.. dost jsem jich dala pryc, par padlo za vlast kockam :)

    HELLEJU: dekuju! :) zatim je to komando :) vcera jsem zrovna na posledni chvili zachytla truhlik s fialkama, cica se chtela projit po parapetu :)
    HELLEJU
    HELLEJU --- ---
    Ja byla letos na vystave ve Fata Morgane a prinesla jsem si tyhle dve krasky (omluvte kvalitu, foceno mobilem)
    HELLEJU
    HELLEJU --- ---
    COQUINE: S kytkama to kvuli kockam nevzdavej, dokud to budou kotatka nebo-li destrukcni komando, tak kytky radsi nekam uklid, to jo, ale kocky se pak zklidni a kytek si ani nevsimnou. Ja mam moc rada kytky i kocky a oboji mam v jedne domacnosti:-) Pro kocky mam na okusovani sachor a zrovna tech orchideji si ani nevsimnou:-)
    MISERY
    MISERY --- ---
    SAGEMA: Jsou fakt super, mám z nich velkou radost :-)
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    MISERY: hm, docela dobrý ceny a tedy černý Phalaenopsis.... to musí být krása, ten ještě nemám :D
    COQUINE: jako, že kočky Ti kytky ničí?
    MISERY
    MISERY --- ---
    Tak ten můj střevíčkovec se jmenuje paphiopedilum vinicolor, teď jsem si vzpomněla :)
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    SAGEMA: neprivezla, my jsme si nedavno poridili dve kocicky a jejich prichodem musela pulka kytek pryc. orchideje jsem prozatim ubranila, ale vyhledove to na ne taky moc nevidim. chjo :-/ ale aspon jsem se pokochala, to zas jo. taky jsme fotili, kdyztak sem pak neco nahodim.
    MISERY
    MISERY --- ---
    SAGEMA: Dám pak fotky, jak to stáhnu z foťáku. Koupila jsem paphiopedilum za 21 EUR a můrovce "Black Bird" za 15 EUR. Obě jsou černé a jsou nádherné.
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    COQUINE: tak příští rok to snad vyjde, už jsem udělala místo na nové kousky :) A přivezla sis nějaké?
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    SAGEMA: tak mne to prislo nesrovnatelne, vyber velky a kvalita odpovidajici. jenom jsem spis laik, ne odbornik :-) rozhodne to stalo za to.
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    COQUINE: prodejní stánky by mi taky nevadily, jela bych tam hlavně pro nějaké orchideje :) a jak jsi byla spokojená s kvalitou? V porovnání s rostlinami, které se prodávají u nás.

    MISERY: fotku :) a můžu se zeptat, za kolik?
    MISERY
    MISERY --- ---
    Já byla, mám 2 úlovky. Ale loni mi to přišlo teda větší. Respektive takový bohatší.
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    tip z drazdanske vystavy na dalsi vystavu :-)
    Orchidea és Bromélia - Tavaszi Kiállítás 2013
    http://www.orchideakiallitas.hu/
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    SAGEMA: ja jsem tam byla, ale nemam srovnani, bylo to letos poprve. srovnat muzu maximalne s lonskou floriadou ve venlo :-) nevim, jestli to tak je vzdy, ja cekala spis vystavu typu v troji. tady hned na zacatku bylo dost prodejnich stanku, coz mi teda samo nevadilo :-) potom tam byly od kazdeho vystavovatele naaranzovane orchideje. v druhe hale byl pak mismas vseho, v dalsi jsem narazila na kozu a lamu, holt drazdanske jaro :)
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    Škoda, tolik jsem se těšila na výstavu orchidejí do Drážďan, ale nemoc mi to překazila. Byli jste někdo?
    JARAFARI
    JARAFARI --- ---
    Vostrá orchidejka :-) a ten panáček s pindíkem tam :D
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    WATTEVILLE: tak to je dobrý :) děkuju za odkaz
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    COLOMAN: já bych snad i řekla, že je to Photoshop :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam