• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISERYOrchideje - královny květin

    Jsou nádherné, jsou okouzlující, skoro stále kvetou - jsou prostě dokonalé. Ptáte se co? No přeci orchideje!

    Pojďte si vyměňovat zkušenosti o těchto nejkrásnějších a vskutku velice zajímavých rostlinách.

    Výstavy:
    26. - 29. březen 2015 Internationale Orchideen-Welt (Mezinárodní výstava orchidejí v Drážďanech)
    březen? 2015 Fata Morgana - Výstava orchidejí 2013
    rozbalit záhlaví
    KRKA
    KRKA --- ---
    VEVER: je to docela velke, tak pul centaku, proste to jde na prvni pohled hned videt :)
    VEVER
    VEVER --- ---
    KRKA: Jak je to velké? Protože u svilušky bez lupy ani nebude poznat že vypadá jako pavouček
    KRKA
    KRKA --- ---
    SAGEMA: uz jsem jednoho zabila :) tak az uvidim vyfotim, diky!
    ale kytce se dari dobre, ted ma asi 15 pupenu a bude kvest …
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    KRKA: vyfoť to, můžou to být svilušky a ty škodí hodně
    KRKA
    KRKA --- ---
    prosim vas, porad mi po orchidejich leze takovej malej pavoucek a dela si tam pavucinky, jde strasne spatne chytnout :-) skodi necemu a co to je za potvoru?
    VEVER
    VEVER --- ---
    SAGEMA: To zas jo, to on už i nějaké má (vespod, teda). Já ho mám navázaný v teráriu, takže stejně moc nemá kam jinam by to strkal, než do vzduchu :)
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    VEVER: Phalaenopsis dělá běžně tzv. vzdušné kořeny, které rostou mezi listy. Nesříhej je, nech je tam. Taky vždycky čekám, co se z toho vyvine :)
    VEVER
    VEVER --- ---
    HANELA: Tak, aspoň se mu daří...ale je to škoda :)
    HANELA
    HANELA --- ---
    VEVER: njn, může to tak být :-(
    VEVER
    VEVER --- ---
    Ehm..tak mám ještě jeden trochu debilní dotaz...může mít phalaenopsis kořeny mezi listy? Jakože nejsou všechny listy nad kořeny? Jsem jenom zvědavá jestli ta věc co mu tam roste a které jsem si teď všimla může být květ, třeba. Zatím mi orchidej nikdy nekvetla :)
    VEVER
    VEVER --- ---
    Sháním nějaké epifytické kapradí a bromélie a tak, neexistují třeba nějaké orchidejářské burzy kde by se to prodávalo? Já to doteď kupovala akorát na živé exotice, ale říjnový termín nestíhám a přece jenom tam toho nemají zas tolik.
    Případně nějaká hezká malá orchidej by se mi do terária vešla taky :)
    LIDDA
    LIDDA --- ---
    Uz se rozjela i brassia :)

    LIDDA
    LIDDA --- ---
    Uz se zas rozjela :) Jen mi prijde, ze s kazdym vykvetem voni min, kdyz jsem ji pred dvema lety dostala, tak se s ni nedalo vydrzet v mistnosti.

    BESSAYA
    BESSAYA --- ---
    SAGEMA:
    ANAT0MI: super, dík :-) Btw - už kvete jak divá :-)
    ANAT0MI
    ANAT0MI --- ---
    BESSAYA: nech ji dokvest a pak jen krouzivym pohybem oddelit od stonku. Taky jsem ji letos takle oddelovala na jare:)
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    BESSAYA: nechala bych ji odkvést, protože když to teď oddělíš, tak pravděpodobně přijdeš o poupata. A pak by měla jít normálně jen odlomit v místě, kde je přirostlá.
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    MIDORI: kořeny už nevypustí, nech ji dokvést ve vodě. Před nějakou dobou mi kočky jednu kvetoucí shodily a taky celý stvol ulomily. Potvůrky, zrovna, když mi většina orchidejí odpočívá :)
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    Prosím o pomoc, mám (nebo spíš měla jsem) krásně vykvetlou orchidej, skoro 20 květů, ale dneska mi updala a stonky s květy se ulomily... můžu je nějak zachránit? Dala jsem je to sklenice s vodou, jestli by nevypustily kořeny?
    MISERY
    MISERY --- ---
    BESSAYA: Trochu přerostlý miminko :-) Ale u týhle si nejsem úplně jistá, jestli se to odžezává se stvolem, myslela jsem, že máš můrovce. No každopádně tohle by taky mělo nějak jít oddělit.
    BESSAYA
    BESSAYA --- ---
    MISERY: Přiznám se, že jsem filtrovala, ale vzhledem k tomu, že neznám terminologii a nevěděla jsem co přesně hledat, mi nic nevypadlo. Nicméně díky, ještě tady dávám fotku - ono to miminko je asi už malinko větší, protože se chystá v dalších dnech kvést, tak oddělit až po odkvětu, nebo je to jedno? Jinak i ta rostlina pod ním je v pořádku a roste.Tak to vzít někde mezi těmi novými kořeny a "starými" listy pak? Díky moc a omlouvám se za lamí otázky :-)

    MISERY
    MISERY --- ---
    BESSAYA: Gratuluju maminko, mate keiko. Nechat, dokavad nebude mit alespon 3-4 koreny a cca 3-4 listy. Pak odstrihnout stvol (zkratit na obou stranach) a vrazit do substratu. Ten stvol pozdeji uschne a da se odstranit. Jinak se to tu jiz v minulosti resilo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam