• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISERYOrchideje - královny květin
    GAF
    GAF --- ---
    I see. No tak já je zatím nechám a uvidím. Každopádně díky oboum za odpověď.
    VEVER
    VEVER --- ---
    GAF: Já mám phalenopsisy v teráriu kde jim svítím akorát zářivkou. Mají se fajn, ale nekvetou. Možná je to něčím jiným než světlem, pěstuju je epifyticky a když jsem je tam dala byly v dost mizerné kondici. Na obalu píšou že teplota světla je 6500K. Moc nevím co to má znamenat, nicméně prý to simuluje plné denní světlo a na pohled je to taková spíš teplejší bílá. Tak snad ti tato informace k něčemu bude, no.
    Obecně by měla ke kvetení stimulovat červená část spektra, takže teplejší světlo by mělo být lepší, teoreticky :)
    GAF
    GAF --- ---
    *jestli je to dobré k tomu, aby se jim lépe kvetlo
    GAF
    GAF --- ---
    Můžu nasvěcovat Phaleopsise žlutym zářivkovym světlem? Mám totiž takovou lampičku ve výšce. A ty dvě mám u zdi daleko od okna, které je navíc často zakryté závěsem.
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    teď si lebedí na lodžii :)


    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    NYCKER: aha, já byla z Vandy tak unešená, že mě nenapadlo dál papíry prohrabat :) Jdu na to :)
    No právě, taky jsem si říkala, že je má dost levné, navíc jak říkáš, takovouhle barvu a stav rostliny. Ale i s tou stovkou navíc je ta cena bezkonkurenční.
    Teď holka nasává ve škopíku :)
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    GAF: doufám, že jí to vydrží :)
    GAF
    GAF --- ---
    SAGEMA: wow, tak ta se má vážně dobře k světu. Nejvíc mě na ní baví ty kořeny. Jakoby plánovaly obrůst nejdřív celý pokoj a pak i panelák a pak i sídliště... a všechno bude jednou pod nadvládou přírody.
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    NYCKER: jak ze žurnálu :) Krásná je! Mně odpočívají, ale už jsem na jedné viděla, že raší květní stvol :)
    Ty už ji znáš, ale musím se tady pochlubit mojí novinkou Vanda Dark Champagny (Yellow Red Spots). Představ si, Radoslav ji teď má o stovku dražší :)
    Nemám vlasec, takže zatím visí na tom ošklivém provázku :)



    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    NYCKER: Tvoje?
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    GAF: ano, to je potřeba :) jen tak dál
    GAF
    GAF --- ---
    Pořádek se v novém bytě bude konat později. Nyní je potřeba zaorchidejovávat.



    MAJKA
    MAJKA --- ---
    NYCKER: ta je fantastická
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    NYCKER: neboj, on se ozve :)
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    NYCKER: ta jede :) Mně teď všechny kromě jedné odpočívají.
    VEVER
    VEVER --- ---
    Ty moje dvě v teráriu na nějaké kvetení dost kašlou, i když jinak se jim zřejmě daří dobře, pomocí kořenů celkem efektivně srůstají s různými objekty okolo :) Ale doufám, že to je špatným světelným spekterem a už mám rozjednané nové víko a pořídím diody...uvidíme co to udělá :)
    MISERY
    MISERY --- ---
    MEDVED007: No ne všechny, mám jich docela hodně a některý si s kvetením dávaj docela na čas, jedna mi třeba znovu vykvetla až po dvou letech, ačkoliv se jí dařilo dobře, protože listy a kořeny vyráběla jak na běžícím pásu, jen do toho květu se jí moc nechtělo.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    MISERY: a to není normální, že po odvětu mají hned další stvoly ? mě to ty moje dělají tak furt....myslela jsem, že to je běžné a že proto lidi orchideje pěstují...nic moc nechtějí a v podstatě furt kvetou
    MISERY
    MISERY --- ---
    Já třeba mám orchidej, která prostě chce mít kořeny venku, skoro jí nenapadne zapustit kořen do substrátu, ačkoliv jsem jí k tomu přesazením vcelku slušně naváděla. Na druhou stranu tím, že jí nechávám dělat, co se jí zlíbí, tak se mi odvděčuje krásnými květy, které kvetou klidně půl roku a hned po odkvětu mi vyhodí další květní stvol, takže do pár týdnů kvete znova :-)
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    SAGEMA: díky za radu....takže namočit a pak to jde tvarovat ! super ! mě by to až tak nevadilo, ale když vidím fotky orchidejí, tak skoro každý to má bez těch kořenů a já když kouknu na ty svoje rozevlátiny, tak jsem si říkala, jestli náhodou není někde chyba.....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam