• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISERYOrchideje - královny květin
    LUMIAN
    LUMIAN --- ---
    SAGEMA: Tak nevím, ale tady mi někdo taky psal, že mu kvetou vyjímečně :-)
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    MISERY: já vím :)) děkuju, ale už to nestíhám.....
    MISERY
    MISERY --- ---
    SAGEMA: Máme to dokonce v záhlaví :-)
    Internationale Orchideenwelt - MESSE DRESDEN GmbH
    http://www.messe-dresden.de/veranstaltungskalender/messe/dresdner-ostern/orchideenwelt.html
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    MISERY: to už je tuhle sobotu? Tak to jsem to prošvihla :)
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    LUMIAN: Phaly nám výjimečně nekvetou, kvetou naopak velmi pravidelně a hodně. Já jich mám 38 a jen ten jeden nechce kvést :)
    MISERY
    MISERY --- ---
    Uvidím se s někým v sobotu v Drážďanech? :-)
    LUMIAN
    LUMIAN --- ---
    SAGEMA: myslím, že jsem jí hnojila cca 2x za tu dobu co jí mám, to není asi zase tak strašný, ale je to druh PHALAENOPSIS , na netu jsme o ní moc nenašla, o víkendu koupím na ní nakoupím abych jí mohla přesadit a uvidím, vypdá celkem zdravě a myslím že i kořeny co jsou vidět v průhledném tak se zdají zdravé i když ty co koukaí uplně ven jsou suché, ale to mají i ty co kvetou :/ ale jak čtu je to ta PHAL co kvete i Vám jen vyjímečně, tak já se budu modlit ať mi taky ještě někdy vykvete :-D
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    NYCKER: Ak pises k tej mojej, mam ju asi tyzden z alberta. Bojim sa, ze doteraz naozaj stradala. :)
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    MYJKA: s Dendrobii taky nemám moc zkušeností, ale jak říká Nycker, ještě bych s oddělením počkala, kořínky jsou ještě docela malé a je jich málo.

    LUMIAN: to chce fotku, co to je za druh. Je také možné, že ji třeba přehnojuješ, orchideje sice mají rády nějakou tu výživu, ale v daleko menší koncentraci, než běžné pokojovky. Mám jeden Phal, který od pořízení nechce kvést. Mám ho už pár let a nechce se mu. Kupovala jsem ho tedy jako vyřazenou rostlinu za 60,- Kč....
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    NYCKER: Ok, budem vyčkávať. :)
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    NYCKER: Vyzera to aktualne takto. Je to celkom vysoko nad urovnou substratu.

    LUMIAN
    LUMIAN --- ---
    Ahoj, jdu si pro radu, mám doma asi 3 orchideje, 2 kvetou vdocela často, ale ta jedna, je to asi rok co jsme jí dostala a od té doby znopvu nevykvetla, má pravidelné rosení, dávám jí napít, hnojímjí, jsou nějaké druhy co už znovu nekvetou? Díky
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    Na mojej novej orchidei Dendrobium (neviem co) mi vyrašilo miminko. Mam ho odlupnut alebo sa nejako odlupne samotne? :) Korienky uz ma.
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    NYCKER: tak to je Nadhera, jsem rada, ze me doporuceni vyslo :-)
    GAF
    GAF --- ---
    Tak jsem tu jednu orchidej fakt zachránil - roste jí nový list. A té, co má jenom vpořádku kořeny, tak pořád drží ve stejné zelené zdravé barvě. Jenom. Ty kořeny. Ehm. Ale i tak.
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    SAGEMA: je to ta čtvrtá, ta růžová kropenatá SAGEMA:
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    NYCKER: to by bylo skvělé, chtěla jsem se Tě zeptat, že, kdybys měl keiky, jestli bych si o ni mohla říct :) Můžu vyměnit za jednu růžovou kropenatou, taky kvetoucí (někam jsem ji dávala, najdu ji). A nebo, jestli se mi podaří opravdu něco vypěstovat ze semen, tak pak jednoho křížence :) Jinak oba květy se mi podařilo opylit a teď se hezky nalejvají semeníky, udělám fotku a ukážu, je to úžasné :)
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    NYCKER: jestli se nepletu tak multiflora říkají mnohokvětému Phalu, mám taky dva doma a květů mají spousty.
    ANAT0MI
    ANAT0MI --- ---
    NYCKER: Krása!
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    NYCKER: to je multiflora, ne? Nadhera!!!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam