• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISERYOrchideje - královny květin
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    NYCKER: Mam je na severnim okne (jine doma neni :) a kupodivu jedna je nejaka orchidej Cambria. Ta bola za 29 a klasika phalaenopsis za tech 9. Inak po prehliadke to nevyzera ani na parazity, v kazdom pripade su na okne len ony dve, max si to prenesu jedna z druhej ak sa nieco objavi.
    FAT
    FAT --- ---
    MYJKA: No, asi tak nějak.
    :-)
    MISERY
    MISERY --- ---
    MYJKA: Dá se i bez hnojení, ale orchideje jsou velký individualistky, některá kvete vpodstatě celej rok a stejnej druh ale jinej kus kvete třeba jednou za 2 roky :-)
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    MISERY: Budu hlídat. :)
    FAT: Mrknem sa po nich, ono to asi inak ani nejde, nez ze budu mat dostatok zivin, ze?
    MISERY
    MISERY --- ---
    MYJKA: Tak hlavně pozor, aby taky nebyly napadené červci :-)
    FAT
    FAT --- ---
    MYJKA: Určitě, existují tekutá hnojiva speciálně na orchideje.

    MYJKA
    MYJKA --- ---
    Dá sa niečím podporiť kvitnutie? :)

    Mmchd., nakúpila som dve krásne orchideje v ikea za 29 a za 9 Kč. Len preto, že už boli odkvitnute. :D
    ADAMM
    ADAMM --- ---
    Hezký večer... Před časem jsem dal dohromady nabídku knížek, co nám zůstaly po mojí mamince - v tom je i docela dost knížek o orchidejích.
    Celá ta nabídka je tady - https://individi.cz/657 - pokud se chcete prokliknout na tu část o zahradě / květinách, tak to najdete zde:

    Zahrada na prodej na individi
    https://individi.cz/vypis/zahrada
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    NYCKER: no paráda :), ta od Tebe ještě kvete :)
    z opylování zatím nic nového, semeníky jsou stále stejně velké. Netuším, kdy to bude zralé :) Ještě jsem nezvládla udělat fotky :/
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    MYJKA: Tak už z neho leze i mini korinek. :)
    FAT
    FAT --- ---
    MYJKA: Přeju ti, aby to tak bylo.
    :-)
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    FAT: Ja myslím, že nie. Má to už náznak listov. :) Koreň vyzerá inak. Mrkni o fotku nizsie.
    FAT
    FAT --- ---
    MYJKA: Myslím, že tohle není další výhon, ale vzdušný kořen. Myslím...
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    A rastie mi tam dalsi. :D

    MYJKA
    MYJKA --- ---
    Tak ten novy vyhonek zacina byt vetsi nez okoli, jak ho nezne ulomit z rodicovskej rastliny?

    MISERY
    MISERY --- ---
    Nakonec jsem ty staré pahlízy odstříhla a posypala skořicí (kvůli dezinfekci). Teď už je týden v novém substrátu a nevypadá, že by si nějak stěžovala :-)
    MISERY
    MISERY --- ---
    Tak mám z Drážďan dvě nové orchideje, později sem hodím fotky, ale teď prosím o radu.
    Potřebuju konečně přesadit brassiu, konečně mám kvalitní substrát. Jak mám odělit ty pahlízy? A co s pahlízama, které už jsou staré? Mám je taky zasadit, můžu čekat, že třeba vytvoří další pahlízu? Momentálně se tvoří vždy nová na té předchozí, těch pahlíz mám už na sobě asi tak 6 nebo 7 (jsem vostuda, já vím), po kolika pahlízách je mám rozdělit? Díky moc!
    LUMIAN
    LUMIAN --- ---
    Jen co jsem napsala že nejkvete, tak jí začal rašit nový list a zároveň, se šlahounku nový šlahounek :-D
    LUMIAN
    LUMIAN --- ---
    SAGEMA: Tak nevím, ale tady mi někdo taky psal, že mu kvetou vyjímečně :-)
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    MISERY: já vím :)) děkuju, ale už to nestíhám.....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam