• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DESPERADO123Děkujeme, odcházíme - podporujete lékaře v boji za jejich požadavky?
    DESPERADO123
    DESPERADO123 --- ---
    MRAKY: přesčas je čas který strávíš v práci nad rámec fondu uvedeného v prac. smlouvě
    DESPERADO123
    DESPERADO123 --- ---
    _BENNY: má. oni si tu zbívající 1/2 úvazku dodělávají ZADARMO akreditace, tozn. pracují/učí se také, akorát zadarmo.
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    DESPERADO123: zajimave.

    takze kdyz nekdo ma uvazek na 1 hodinu denne, a pracuje 6h po 24 dni , tak ma automaticky 144 hodin prescasu, prestoze bude pracovat 7 hodin denne?

    s prominutim, me to prijde jako drbani prez hlavu. Jaka je toho pricina ? Me to smrdi manipulaci s cisly. Vzdycky jsem mel zato, ze omezeni poctu prescasovych hodin je k tomu, aby se to nezneuzivalo k neplacene praci.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    DESPERADO123: u polovicniho uvazku snad prescas nevadi, to uz na zivoty pacientu vliv nema ne?
    DESPERADO123
    DESPERADO123 --- ---
    _BENNY: tak za a základní plat lékaře je 18-36 tísíc hrubého (podle odprac. let) a za b ty bereš v potaz lékaře který pracují na plný úvazek. sposta z nich pracuje jen na poloviční úvazek protože si dodělává ještě akreditace apod.. potom jim nic jiného než brát přesčasy nezbývá.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    NAKASHI: pravda je nekde uprostred, ale "vlada" je ten posledni, kdo za to primo muze.

    Vinikem je vedeni nemocnic, LOK (kterej se stara az ted, kdyz se to hodi socanum do kramu - co delali odborarsti paraziti poslednich 30 let?) a ano - i sami lekari.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    rozhodne mi prijde sprosty v televizi argumentovat tim ze jsou lekari nevyspali a ze tim ohrozuji zivoty pacientu a v pozadi na tyto podminky dobrovolne pristupovat kvuli prachum.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    DESPERADO123: mit min nez 30 tisic neznamena chcipani hlady. kdyz mi nekdo rekne ze mam pracovat nad ramec zakona, tak to proste delat nebudu a tim je to cele vyresene ne? tohle udela par doktoru a nekdo tam nahore se bude muset podrbat na cele a neco vymyslet.
    DESPERADO123
    DESPERADO123 --- ---
    _BENNY: co si představuješ pod pojmem "dobrovolně". buď dělej nebo chcípneš hlady mi moc dobrovolný nepřijde a makej protože nikdo jiný za tebe práci neudělá taky ne.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    DESPERADO123: takze ohrozuji zivoty pacientu dobrovolne a pak tim argumentuji v neprospech vedeni?
    DESPERADO123
    DESPERADO123 --- ---
    _BENNY: tak oni si je berou aby se uživili (ty prům. platy co se uvádí sou včetně přesčasů) a s dobré víry, aby zdrovotní péče fungovala...
    NAKASHI
    NAKASHI --- ---
    DOCKINEZ: aha, takze je to vlastne jeste chyba tech doktoru, ze ten stav vypada takhle. OMG
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    NAKASHI: do toho bych nesel. nechapu proc to ti lekari delaji. proc udajne ohrozuji zivoty pacientu svou nevyspalosti. kvuli prachum?
    NAKASHI
    NAKASHI --- ---
    _BENNY: no je to mozny prave tim systemem nekolika uvazku najednou a dodatkem k pracovni smlouve
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    DESPERADO123: spousta lékařů sice nepodali výpověď ale podpoří iniciativu odmítnutím pracovat přesčas

    to meli udelat davno, chytraci. nejlip uz tak v roce 1985 :)

    (ale jasne, svalovat to na "pravicovou" vladu je taaak pohodlne)

    _BENNY: ono by stacilo je proste nedelat.
    DESPERADO123
    DESPERADO123 --- ---
    NAKASHI: tak tak. to je ta dohoda o přesčasech,kterou teď lékaři hromadně vypovídají.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    DESPERADO123: takovy protest mi pripadne ok. zamestnani neni otroctvi.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    urcite nechapu slozitost celeho problemu... ale pokud by mi vadily nezakone prescasy, tak je proste delat nebudu, podam trestni oznameni a je to ne?
    DESPERADO123
    DESPERADO123 --- ---
    _BENNY: písemnou smlouvou to jde. víceméně jim musíš podepsat, že vezmeš směny i nad rámec přesčasů a že si to bereš na vlastní riziko. tozn. kdyby se něco stalo, tak za to může lékař. kdo jiný pochopitelně. :-(

    každopádně pokud lékaři podají výpověď a ostatní odmítnou si vzít přesčasy, tak se péče v nemocnicích prý zhroutí hned první víkend v březnu.
    NAKASHI
    NAKASHI --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam