• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ERRORSpotify - cloud music player
    Spotify is a digital music service that gives you access to millions of songs.
    rozbalit záhlaví
    MINER
    MINER --- ---
    KEJML: Nakonec mi odpověděl label. Album přechází k jinému distributorovi. Takže zbytečná administrativa žab na pramenu. Je to škoda. Ničí jim to dosah takhle brzo po vydání.
    KEJML
    KEJML --- ---
    MINER: Ještě můžeš zkusit napsat konkrétnímu umělci/vydavateli, třeba bude sdílnější než Spotify :)

    Někteří umělci/labely nemaj svoje věci na Spotify proto, že jim podle nich Spotify málo platí. Někteří to časem přehodnotí (Peter Gabriel), někteří si radši založí vlastní streamovací platformu (Neal Morse)...
    XEHUTL
    XEHUTL --- ---
    MINER: Whatever. Uvedl jsem to jen jako příklad toho, co za některým mizením může být.
    MINER
    MINER --- ---
    XEHUTL: Myšleno, že to není na požadavek autora. To by NOHA museli vyhulit hodně krutej matroš, aby to stáhli ze Spotify a nechali na YT. A pravděpodobně by do rána vystřízlivěli a zase to tam nechali vrátit.
    XEHUTL
    XEHUTL --- ---
    MINER: YouTube a Spotify přece nejsou totéž, i kdyby se jednalo o křížové odkazy z jednoho na druhé..
    XEHUTL
    XEHUTL --- ---
    To poslední jen tipuju na základě toho že některé remasterované věci mi zní stějně jako už starší.
    MINER
    MINER --- ---
    XEHUTL: V tomto případě taky ne, protože to maj furt na ofiko kanále na https://www.youtube.com/watch?v=YqsSgkqGJl8
    XEHUTL
    XEHUTL --- ---
    MINER: Tak celé labely mizí celkem běžně. Pokud jen písně tak je to divné, to souhlasím.

    Možná to bude něco na konkrétní žádost autora (což může být někdo jiný než pro zbytek alba) nebo byl někde se skladbou nějaký problém tak ji nejdřív zaříznou všude než se dořeší a nebo je to prostě jen bordel automatu který možná vyhodnocuje duplicitní skladby a nechává je jen jednou (toto je ale pouze moje podezření), takže zneviditelnění jednoho alba pak může teoreticky skrýt víc věcí..
    MINER
    MINER --- ---
    XEHUTL: to by nemizely songy selektivně, ale celé labely.
    Třeby by krom toho https://open.spotify.com/track/20I06nDos96Wptnftcdbzh?si=QE4QnwrZTZOa8lRunIAN1Q
    co mě nasral, že zmizel, zmizel i https://open.spotify.com/track/1gxMHVtjSh7cKWUvvLiltO?si=X3cvX-LXSv-AgE2Slu-M7Q
    ze stejného labelu 420 Production.

    Musí za tím být ještě něco jiného.
    XEHUTL
    XEHUTL --- ---
    MINER: Ale jistěže platí.
    Jakékoliv smlouvy kolem práv mívají dobu trvání a pokud se jedna nebo druhá strana už nedohodne, není žádná nová smlouva.

    Zda nějaké nové jednání vůbec začne je ovšem druhá věc, tipuju že dost často se tohle strany Spotify neděje (tj. že to někdy prostě neřeší hned a ani po delší době, možná mají nějaké vlastní statistiky popularity podle kterých se řídí).
    MINER
    MINER --- ---
    XEHUTL: to ale neplatí pro mizení toho, co už tam bylo
    XEHUTL
    XEHUTL --- ---
    Ono by se hodilo mít možnost u autorů mít nějaké wishlisty na to co kdo chce, ať to počítá někde automat..
    XEHUTL
    XEHUTL --- ---
    MINER: Tak ono je zase otázkou za jakých podmínek to Spotify chce.. do toho asi vidí jen ti autoři / majitelé práv na vydávání.
    MINER
    MINER --- ---
    XEHUTL: Hele občas se vrací. Jako Goro. Občas mizí opakovaně.
    Každopádně řvěme, ať je to vidět.

    Vlastníků autorských práv bych utrh koule, a donutil je sežrat je.
    Furt řvou jak lidi piráti, ale nejsou schopni jim to prodávat ani když jim někdo přinese prodejní mašinu jako Spotify až pod nos..
    XEHUTL
    XEHUTL --- ---
    Může být přehratelné v jiné zemi. Může se jednat o soukromé skladby (pouze předpokládám že pokud jsou součástí veřejného playlistu i nějaké soukromé skladby, tak je přes název možná dokáže párovat na už známá alba, ale netestoval jsem).

    Jinak že věci mizí a už se nevrací mě také štve (hlavně na starších oblíbených). Deezer byl to samé, možná v ještě větší míře.

    Osobně předpokládám že dokud nezačne někde řvát víc uživatelů, už se vypršené tituly jentak samy nevrátí.
    SKUTRJOHNY
    SKUTRJOHNY --- ---
    MINER: pro priklad: driv meli Coil ve sve diskografii na spotify i album Horse Rotorvator. mel jsem ho jako oblibene. po nejakych autorskych tahanicich bylo smazano, ale v mych oblibenych se pretransformovalo do podoby neprehratelneho playlistu.
    jak rika MINER, je to asi jen systemovy bordel a nemusi me trapit, ze jeden sosa a ja jen cumim. ono to tak neni. nesosa nikdo :)
    MINER
    MINER --- ---
    ERROR: Taky mě to tak frustruje, že jsem jim dokonce napsal: https://twitter.com/myneur/status/1317735298584006657
    Můžete se tam přidat, ať to zjistí a vysvětlí. Podle mě to ale nechaj vyšumět.
    Je to kvůli autorským právům. Předpokládám, že je to jen bordel, že vyprší nějaká dohoda o autorských právech.
    Proč je to ale tak časté, nevím.
    Ti ostatní to v playlistech taky neaktivní, ale zůstane to tam, aby to playlist nerozbilo, až se ta hudba vrátí.
    SKUTRJOHNY
    SKUTRJOHNY --- ---
    B3DA: ja je nemam ve svych playlistech a to, ze je vidim u nekoho jineho, mi nevadi. jen me prekvapuje, ze kapela je ve sve diskografii nema a ani nejsou soucasti nejake kompilace, ale v soukromem playlistu nejakeho no name uzivatele figuruji. pokud je kapela nekdy ke streamovani nabizela a pak smazala, cekal bych, ze zmizi i z tech uzivatelskych playlistu a ne jen, ze zustanou (pro nekoho??) neprehratelne.
    B3DA
    B3DA --- ---
    SKUTRJOHNY: dostupne byvaly.. casem (nekde) byt prestaly, v playlistech zustavaji (a jsou viditelne, pokud to mas zapnute).. dokud je z listu neodeberes rucne (nebo si nezakazes zobrazovani nedostupnych skladeb), uvidis je ale neprehrajes :(
    SKUTRJOHNY
    SKUTRJOHNY --- ---
    takovy technicky dotaz
    asi chapu, proc nektera alba umelcu nejsou soucasti diskografie na spotify. jak je ale mozne, ze je ma nekdo v playlistech a mne se takovy playlist jevi jako neprehratelny? kde je zakopany pes?
    JELENIPLOUTEF
    JELENIPLOUTEF --- ---
    Funguje a nefunguje, docela mě to štve.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam