• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VODRHAMIDIBOXy - Midikontroléry samo-domo z ucapps.de a nejen..

    www.ucapps.de

    Stavba domácích MIDI kontrolérů, jejich customizace a obecně MIDI řešení a jeho aplikace v praxi...



    Stavíte, nebo chcete si postavit vlastní MIDI kontrolér přesně na míru vašich požadavků, nebo jste už něco stvořili? Hoďte obrázek, zkušenosti, nápady... všechno sem! :)
    rozbalit záhlaví
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Jsem si teda taky udelal USB MIDI controler s Arduino Pro Micro (32u4) ciste jako PoC a ovladac pro Mixxx:

    OTZ
    OTZ --- ---
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ackoliv to tu asi uz stejne necte tak jsem navzdory vsemu pokrocil
    tento soft https://www.rosegardenmusic.com/ se zda rozumi tem klavesam dobre a vystup vypada dobre napampovany. beha to na raspi. Problem je ze mi neprodukuje zatim zadnej zvuk jakoby slouzil jen k zaznamu nebo co...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    no kluci nicmoc posun. ten midiox je pro w9x ja jedu v linuxu internet je toho plnej ale je to na urovni RTFM a vysledek je chaos.
    VODRHA
    VODRHA --- ---
    google je toho plnej.. jen si vybrat, pripadne trochu zacit s anglictinou ;)
    VODRHA
    VODRHA --- ---
    RAINBOF: tak normalne, ty klavesy vysilaj uz svoje noty, muzou bejt jinak nastaveny kanaly, to zjistis prave pres ten midiox.. v tom nejakym softu na rasp. si asi vyberes prevodnik usb/midi (jestli vubec pujde bez instalovani driveru) a kanal.. a melo by to hrat.. jak do rasp. dostat midi nebo prevodnik nevim, zkus google, ale midi jsou v podstate jen kratky zpravy co obsahujou notu, jeji hlasitost, zacatek a konec a pak kontrolni #cc a programovy parametry.. tim menis treba nejaky zvukovy presety nebo parametry. midi ma 16kanalu a aby to fungovalo musi to bejt na stejnym kanalu, z klaves midi out do kompu midi in.. jinak u klaves jsem krome specialit a knobu na parametry nic nemapoval, jako jednotlivy klavesy.. obecne das mapovat vetsinou kliknes na sw co chces mapovat a hejbnes knobem.. hotovo.. ruzny softy se lisej, ale princip zustava.. pokud chces neco do konzole, tak to asi nekde budes muset nakonfigurovat, asi v textaku.. nevim, pogoogli. tvuj dotaz je dost obecnej, ale basic veci se doctes i treba na wikipedii abys mel lepsi predstavu jak to pracuje..
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Klavesy jsou Creative BK49
    CHINOXR
    CHINOXR --- ---
    CHINOXR: dalsi vec je to mapovat manualne , tzn mit nejakej soft co ti vypisuje midi zpravy (napriklad midiox atd) poslany kontrollerem , a pak si to v softwaru priradit k danejm parametrum/klavesam ale to je pro zacatecnika uz slozitejsi
    CHINOXR
    CHINOXR --- ---
    RAINBOF: tak teoreticky by Ti melo pomoct cokoliv co podporuje midi learn ... to pro Tebe bude asi nejjednodusi, hodis v SW midi learn na nejakej parametr / klavesu a pak ji jen fyzicky zmacknes, ono si to vycucha co to poslalo za midi a namapuje se to
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    no a otazka je jaky sw pouzit aby to hralo. (idealne v konzoli ale jak uz to bude behat tak si poradim).

    k mapovani klaves: to jsem myslel tak, ze ty klavesy jsou nejaky neznamy ufo hw takze je mozne ze bude treba rict co je jaky ton.

    proste to cele nejak neumim uchopit :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    midi klavesy mam ty creative co se tu pohybovaly (model poslu) k tomu mam midi iface do usb.
    chci z toho udelat piano tim, ze k tomu strcim raspi s hifiberry
    VODRHA
    VODRHA --- ---
    RAINBOF: jak to myslis? podle me jsi vedle.. predpokladam ze mas nejaky klavesy a chces je nejak namapovat nekam?? jaky klavesy, kam chces namapovat, jakym sw se ptam ja.. nebo jsem to nepochopil, mas postaveny klavesy a chces k tomu hw a ten namapovat?? tady stavime MIDI HW, rad poradim, ale popis co chces, me to nejak neni jasny ;)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    kluci jaky sw pouzit na midi klavesy ? jsou nejspis trosku ufo a tlacitka bude treba spravne mapovat. jsem v midi novacek ale nechci to vzdat :)
    VODRHA
    VODRHA --- ---
    VController version 3, DIY MIDI foot controller for Boss GP10/Roland GR55/VG99/Zoom G3/Ms70cdr.
    https://www.youtube.com/watch?v=dFgOi_WOnbg&feature=youtu.be
    GREGOR_PRIDE
    GREGOR_PRIDE --- ---
    GREGOR_PRIDE: jo ja necetl to ze uz to jede... :)
    ano ale jsi na spravne stope, prepnul jsi midi kanal...

    GREGOR_PRIDE
    GREGOR_PRIDE --- ---
    PRASAD: cau, mam 2x SC-2000 a vcera jsem mel u traktora problem ze traktor videl jen jeden (resp ze dvou usb portu fungoval s obema denonama jen jeden) to asi neni tvuj problem ale resenim bylo pripojit kontroler, uninstall v device manageru (pokud nabidne delete driver tak NEDELETE) a po restartu znovu pripojit Traktor opet videl 2x - ten ktery nejel ale neposilal signal do traktoru - coz ty rikas ze posila...

    ALE zminujes shift a neco...
    takze si otevri manual a koukni jak se jak se prepinaji MIDI kanaly na te tve masine...
    zrejme jsi se s tim SHIFT+neco prokliknul na jiny midi kanal...
    predpokladam ze fungovat zacne az ho vratis... asi na ch1?
    VODRHA
    VODRHA --- ---
    XICZEK: kontroler pro cyklomatofon, muze bejt cokoliv, ale jinak to ridi jadernej reaktor :D
    XICZEK
    XICZEK --- ---
    VODRHA: co to vubec je? hw sawtooth generator?
    VODRHA
    VODRHA --- ---
    jsem uplne zapomel.. z nasi zahradky..

     
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam