• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEDIY Nabytek : navody, materialy, design [papirovy nabydek, recyklace, z minima maximum...]
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    IM_MORTAL: A musí to bejt nutně ukotvený ve stěně? Nebyla by možná konstrukce, která bude prostě stát na zemi?

    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    SWT: ten T profil se mi nějak nezdá, je to úplně ve vzduchu a ten šroub bude vidět - to je tak možná do skladu, ale ne nad psací stůl:D
    mě napadlo spíš tohle (popř na tý rovný straně to normální L) - máme takhle ukotvený police i na rovnejch stěnách, ale šlo mi spíš o to, jestli něco prodávaj rovnou - to co má ike by bylo super, kdyby byly ta díly pod sebou a ne vedle sebe na tom kloubu....
    NYKRUK
    NYKRUK --- ---
    EERIS: www.plexi.cz
    SWT
    SWT --- ---
    SWT: Asi nějak takhle bych to řešil:
    SWT
    SWT --- ---
    IM_MORTAL: chápu to dobře, že máš výklenek o zužující se šířce a konstantní hloubce, do kterého chceš uchytit police tak, že budou uchyceny po délce (na obou kratších stranách)?

    Pokud ano, co existuje jednoduššího než na svislou stranu L profil a na šikmou T profil?

    Technická - takové poličky jsou čím dál tím užší! (Stojíš před poličkou, směr od Tebe je hloubka, směr "zprava doleva" či naopak je šířka)
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    JIMMI15: rá je nebudu mít takhle, mám nad stolem ve zdi výklenek, kterej je na pravý straně zkosenej (ty poličky jsou čim dál tim kratší, ne mělčí), takže to je víceméně jedno, ale chci to ukotvit na stranách ne vzadu...
    JIMMI15
    JIMMI15 --- ---
    IM_MORTAL: to je trosku neprakticky mit ty policky na tak sikmy zdi, ne?
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    poradil by mi někdo alternativu takovéhle konzole na polici do šikmé stěny? s timhle mám problém, že ta moje není v prostoru, ale ve výklenku (tudíž v rohu)


    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    Milí zlatí, můžu vám s potěšením oznámit, že Slovart poslal do oběhu tuhle pěknou knížku http://www.amazon.co.uk/100-Pallet-Furniture-Designer-Projects/dp/1902686772
    Bohužel se mi nepodařilo najít nikde její fotku, nicméně uvnitř jsou pěkný (a neokoukaný) návrhy nábytku i s podrobným popisem, jak to vyrobit:)
    CRUZ05
    CRUZ05 --- ---
    cus nemáte nekdo nekoho známýho kdo výrábí kartonový stojany na zakázku? (potřeboval bych neco takovýho http://predmetyreklamni.eu/1184-1749-large/kartonovy-stojan.jpg cca - bez reklamniho potisku -s moznosti potisknout to vlastnim motivem- tedy jde o to, že firma na každý stojan dělá novou formu a ta je šíleně drahá, potřeboval bych už zaběhlou, nebo prostě když vás napadne něco chytrýho :) potrebuju 22 ks, pošta dyžtak, díky
    ROSADKO
    ROSADKO --- ---
    Aaa, ještě jedna otázka: potřebuju nalepit na nábytek tapety - v tuhle chvíli se rozhoduju mezi vinylovejma a vliesovejma (ale asi zvítězí vinylové), papírové jsem vzhledem k nízké odolnosti zavrhla. Vím, že se na oba druhy tapet prodávají speciální lepidla pro lepení na zeď, ale u těch se předpokládá savý podklad a jsou dělané tak, aby šla tapeta ze zdi později celkem snadno sundat.

    Takže, co byste mi doporučili za lepidlo, když chci takovou tapetu nalepit na nábytek, aby držela jako přibitá a neodchlipovaly se rohy? Ideálně aby se to dalo lepit v interiéru=moc to nesmrdělo.

    U složení těch tapet píšou "jsou vyrobeny z netkané textilie a z celulózových a polyesterových vláken."
    ROSADKO
    ROSADKO --- ---
    DOBROZEMAK: aha, to je dobrej nápad, děkuju za tip - a v případě toho tmelu bys použil klasickej silikonovej nebo je nějakej speciální na dřevo?
    DOBROZEMAK
    DOBROZEMAK --- ---
    Tak můžeš koupit tmel nebo něco tak, ale nejlevněji tě přijde hrst jemnejch pilin (třeba po řezání, dá ti každej truhlář..) smíchat s lepidlem, z toho máš taky tmel a pak po vytvrdnutí jen přebrousíš...
    ROSADKO
    ROSADKO --- ---
    DOBROZEMAK: jen lehce, je odštípnutejch třeba 3-4 cm2...
    DOBROZEMAK
    DOBROZEMAK --- ---
    ROSADKO: Jak moc poškozenou...?
    ROSADKO
    ROSADKO --- ---
    Čím byste opravili poškozenou dřevotřísku? Nějakej tmel? Něco, co se dá brousit a tvarovat ideálně...
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    DUSIN: nebo se s tim objednat k zubarce :-D
    ARQANA
    ARQANA --- ---
    SALVATOR: Jj, nejlíp Permanentní přísun oleje
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    ARQANA: Já si to tak trochu myslel, ale zkušenosti s tím nemám.

    No mě se jako nejlepší možnost jeví brusnej kužel, upnutej do stojanový vrtačky. Moc to nehrotit a hodně chladit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam