• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEDIY Nabytek : navody, materialy, design [papirovy nabydek, recyklace, z minima maximum...]
    Chci si postavit vlastni nabytek z papiru, tak vymyslim jak na to. Hledam napady a navody.
    Papir neni jediny material z nehoz se da podomacku vyrobit nabytek.
    Net kupodivu neni moc stedry na podobne DIY navody, nebo neumim hledat. Takze pokud nekdo ma stejny zajem, sem s navody, designy a vubec vsim, co pomuze vyrobit zarizeni domacnosti s minimem prostredku...

    Living - Furnishing - How to Make Instructables : $ http://ana-white.com

    Veci z palet: http://www.woodcoregang.cz/ [ID Tloudev]

    [ Malá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺ ]
    rozbalit záhlaví
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    GECKO: popravdě nevim určitě, ale asi neco jak na autě viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Bezpečnostní_sklo evidentně se z toho dělají sprcháče běžně.
    jinak my to chcem taky bez vaničky, ale lepit to sklo k ničemu nehodlám, protože kdyby se jakoukouliv náhodou nekdy rozbilo, tak u opravy bych si asi hodně zanadával.
    ad cena skla - když se tak dívám po tych internetcoh na ceníky, tak se mně to zdá taky nejak podezřele levné, no i kdyby, tak včetně ceny tech úchytů http://www.kovopolotovary.cz/detail/nerezovy-drzak-vyplne-skla-model-10-brus-na-jeklovy-profil-nerezove-zabradli-inox-1/ je to pořád dost vpohodě :)
    GECKO
    GECKO --- ---
    DOKKTOR: Co v tvem podani znamena bezpecnostni sklo? Je to fakt zakaleny? Ta cena mi totiz prijde rekvapive hoodne dobra... osobne bych ji ocekaval spis minimalne dvounasobnou a to nestrilim uplne od boku, ale neco podobneho nam delal stryc, co na takovy veci ma firmu...

    Ta cena za vyrobek je teda ponekud vysoka, pravda,,, Jinak my to mame tak, ze sklo je prilepeny nejakym spesl lepidlem na nerez hranolky, dole je to silikonem prilepeny na dlazbu, resp vanu a nahore je ten nerez hranolek vetknutej do zdi... Mame dve skla, ale pruchod je mezi nima v rohu, ne mezi zklem a zdi... tim jest vyhnuto se tomu rohovymu spoji a ty trubce, co to nahore drzi... ale nemame vanicku, jen vydlazdenej sprchac se zlabkem, takze to co se nacaka ven se setre sterko do zlabku a je to...

    Jinak jeste sklo do koupelny je vyhodny opatrit nejakou tou anticalc upravou, aby na ton nenechavaly kapky vody puntiky...
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    GECKO: právě že zjištoval. šak píšu, že to sklo vyjde s prácou kolem 4k. nebo jinak. samotné 8mm bezpečnostní sklo 1x2m u nás ve sklenářství s nážezem bez vrtání stojí 2400,- včetně DPH. proto třeba nechápu tady ten přepal http://www.riho.cz/sprchova-zastena-polar-p201?idk=p201 (btw tak nejak to má ve výsledku vypadat)
    během dne sem ta dilemata zúžil na víceméně tři řešení
    - udělat ty úchytky z hranolku teacu, karri nebo nečeho podobného
    - chytnout to do hliníkového profilu
    . nebo koupit hotovou stěnu za cca 10k, což ovšem neni málo a neni to moc DIY
    GECKO
    GECKO --- ---
    DOKKTOR: Hele, zjistovals realnou cenu toho skla? Ono kalene sklo nestoji uplne par kacek. Musi se to narezat, vyvrtat, zabrousit a pak zakalit...
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    a eště jedna koupelnová:
    neví náhodou nekdo, kde sehnat držáky/profily na sklo na sprchový kout samostatně? neco takového http://www.riho.cz/pdf/katalog_panty_fix_tyce.pdf
    všude mě posílají od čerta k ďáblu s tím, že samostatně toto jako vubec, max v rámci reklamace jako výměna dílu. už začínám byt celkem nasraný, rozhodně nechcu dávat 30k za sprcháč, když sklo vyjde na nejaké 3-4 tisíce i s řezáním a vrtáním děr a cena tech držáků to jaksi odhaduju nedorovná.
    v záloze mám buďto si to prostě svařit z Lka, nejaká povrchovka a mrdat, anebo udělat rám z tropického dřeva (když už teda mám celý barák i koupelnu ve dřevě) a sklo zasadit do toho. no koupit hotové držáky stále zůstává cestou nejmenšího odporu :( any hints?
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    o oleji uvažuju od začátku, jako o favoritovi. no byl sem tady u nás asi v nejlepším obchodě s barvama a prodavačka mě vrazila do ruky leták osmo, že to je asi nejlepší co vedou a jak sem to tak všechno zkoumal, tak mně vychází, že ten olej na terasy by mohl vyhovovat. i když ten vosk vypadá taky férově.
    TWORBO: no udělá to film a to já nechcu. každopádně hrany zaepoxidovat musím, aby to netahalo vodu tama, stejně to nepude vidět.
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    DEIKSAC: a co ten doporucovanej epoxidovej lak? neni to vhodny do namahanejch /vlhkejch/ prostredi?
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    MTJ: toť otázka, tehdy jsem s tim začínal, dneska bych asi dal míň. nicméně kolega s 15ti letou praxí na něj nadává taky, tak jsem jeho stesky hodil s mejma do jednoho pytle.
    pak je tu ještě osobní vkus, kdy mě osmo v základní verzi moc neuchvacuje svojí barevností, mám docela rád, když podlaha trochu ztmavne a jde do medova, na to u opsma potřebuješ barevny verze. a pak taky faktor ceny - osmo skoro 1000kc/litr
    MTJ
    MTJ --- ---
    DEIKSAC: A dal jsi toho dostatečně „málo”? Ono Osmo je na to imho docela háklivý, necháš toho trošičku plavat na povrchu a snad nikdy to nevyschne – to bych pak chápal že to bylo zadělaný.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    MTJ: osmo tvrdovosk na podlahy naposled před třemi roky a po té době výsledek: katastrofa, podlaha totálně špinavá a špína pěkně zapracovaná do vrchní vrsty dřeva, navzdory marketingu tvrdícímu, jak to krásně špínu odpuzuje
    MTJ
    MTJ --- ---
    DEIKSAC: Je hezký že reaguješ jen na posledních pár slov ale panáček nám tu píše svou zkušenost se kterou souhlasím protože sám používám nějakej ten pátek taky už jenom Osmo a zajímá mě pročpak jsi tak moc proti? Kdy jsi měl nějaký naposledy v ruce? Drobný fleky si osobně pamatuju naposledy (poprvý a naposledy) někdy před tak 8-9 lety kdy jsem Osmo použil poprvý. Možná pak proběhl nějakej upgrade složení, nevím, každopádně když jsem ho po nějaký době začal už seriozně používat, a to často (prakticky výhradně), tak všechno v pohodě.
    Jinak, GHANTO: samozřejmě dělají verzi i přímo do koupelen: http://cl.ly/image/1x2J3P1C1S3M

    Ale každýmu co jeho jest, nejsem tu proto abych vás přesvědčoval na svou víru, však nechť si každej dál jede tu svou plechovku, já jen aby bylo jasno a nevypadalo kvůli jednomu člověku že Osmo je sráč když není.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    GHANTA: právě že prodejci ti řeknou úplně cokoli, aby to prodali
    GHANTA
    GHANTA --- ---
    tak osmo olej na podlahy neni vubec vhodnej na prostredi nekde do koupelny. Jednak osmo vubec v nabidce nic do koupelen nevede, takže bych sáhnul něco co maj na ven.... já dával Osmo na x venkovních dveří...dub, borovice, modřín...na dveře situovaný na všechny strany a po třech letech beze změny...s podlahama zkušenost nemám, ale to ti řekne i prodejce, že to není bezúdržbový.
    SWT
    SWT --- ---
    DEIKSAC: Mrknu na to, dík za tip.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    SWT: já jsem spokojenej se synteko, snadny pouziti, vcelku odolnej špinění ... osmo po třech letech v akci je, pokud nejsi ultra čistotnej, totálně špinavý
    SWT
    SWT --- ---
    DEIKSAC: Hm a mě zas Osmo všichni doporučujou ... co bys tam dal ty?
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    GECKO: zrovna a osmo bych z vlastní zkušenosti moc nedoporučoval a jmenovitě tyhle podlahový oleje na tuhle aplikaci vůbec, každá kapka vody je na tom vidět a nechává stopy
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    GECKO: nojo, blbej a přehnaně optimistickej odhad je zrada :-)
    nakonec ono stačí přeseknout jednu blbou trubku a hned má člověk o zábavu postaráno
    GHANTA
    GHANTA --- ---
    jo a proč fermež nee??? jakoze to není dost eko? to uz bych se zamejslel nad tím, čím se v tej vaně budu sprchovat a mydlit. Ale dobře, dejme tomu že třeba směs vosků a olejů v benzínu... Nic netrvá věčně, to by byla taky nuda že. Kouzlo je v tom, že se to dá jednoduše obnovovat. Problém je v tom, že si nejsem jistej co to udělá, když na tu voskovou vrstvu bude působit voda třeba kolem 35-40 stupnu. I když je pravda že na plochách vystavených dlouhodobě slunci v létě to nevadí. Asi do těch 50 stupňu by to mělo vydžet. Samozřejmě, že modřín s vyšším obsahem pryskyřice je vhodnější, taky se dřív používal pro výrobu vodovodního potrubí. Jenže to už je uplně jiná písnička o výběru, zpracování materiálu a řešení konstrukce. Já odpovídal na otázku, čím dřevo napustit a olej mi příjde nejlepší poměr výkon cena.
    GECKO
    GECKO --- ---
    DEIKSAC: k tem financim duvodum.. nojo no ale kdyz ses ve stavu jako ja, ze dodelavas barak, lamino plovka na celej (paleta) byla v akci z aukra asi za 20k s dopravou zdarma, tak vedomi, ze by to v masivu nebo necem uslkechtilejsim stalo jen 4x tolik je k hovnu kdyz uz ses v tom vo vic nez trictrte mega hloubs nez se puvodne pocitalo a planovalo....
    GECKO
    GECKO --- ---
    GHANTA: no tak na fermez bych rozhodne nesazel a do interieru bych ji nijak zvlast nepouzival.... Ale i kdyz se pouziji nejake solidnejsi oleje/vosky (BTW, co se natira stetcem je obvykle smes oleju a vosku s nejakymi rozpoustedly, neni to cisty vosk nebo cisty olej...) treba od PNZ, Osmo a podobne, tak to rozhodne nebude vecne. Resp v tomto pripade je zakladem pouzit drevo, kteremu vlhko nevadi tak nejak od prirody.... jako teak. mozna cedr, z lokalnich by se asi dalo bavit o modrinu.... s modrinem a olejem je ale potiz. Modrin je hodne zmolny drevo, ktery navic ma uzavrenou porovou strukturu a vubec, ale ani trochu nechce ten olej nasat. Pokud se ma skutecne trochu rozumne napustit, musi se upraveny (ohoblovany prebrouseny) povrch nejdrive dukladne vycistit nejakym rozpoustedlem. Pouzival jsem modrinovy hranolky na venkovni miniterasu pred vchod a po venkovnim oleji PNZ to lepilo snad jeste tyden. Modrinovy prokna na fasadu jsem napoustel tenkovrstvou lazurou Bori a to schlo rozumn, ale muselo se to roztirat desne, taky to nesalo....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam