• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEDIY Nabytek : navody, materialy, design [papirovy nabydek, recyklace, z minima maximum...]
    ENDRUE
    ENDRUE --- ---
    STOOL
    STOOL --- ---
    přepravky od zeleniny sebraný u obchodů, nějaký latě vyrvaný, jiný zase přibitý. vzadu je nalepená tapeta, aby to působilo dojmem nějakýho dna. Pokud nepočítám tu drobnou truhlařinu, tak to celý zabralo den. A knížky to zatím drží...

    KACHNIK
    KACHNIK --- ---
    Recyklace starejch fošen a trámů nalezených kolem domu a umyvadla ze starý koupelny. Vyrobeno v potu tváře šikovným pánem domu.


    ALDARION
    ALDARION --- ---
    ZORBOVA: To je super věc! Textilní kobercovka zanechává na špenlících méně lepidla, než stříbrná páska...
    ZORBOVA
    ZORBOVA --- ---
    a to mě jako zaujalo :)
    KATCHABABA
    KATCHABABA --- ---

    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    tak zase trošku toho obrazového materiálu. Tohle mě dneska opravdu uchvátilo
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    K předchozí diskusi a po Kuuru: Tohle jsou přesně ty způsoby, jak pořídit dřevo za trošku námahy: [ SIVER @ Daruji, přenechám, vyměním, dám za odvoz nebo do 150,- (nabídka i poptávka:-) ] Chce to hledat a mít kam si ho schovat...
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    GECKO: máš recht. ale ta cena nevim, třeba tady to vychází na 1500 za metr http://www.glascomp.cz/media/ceniky/cenik-kalenych-skel-esg-2011.pdf
    GECKO
    GECKO --- ---
    DOKKTOR: to už je úplná blbostí. lepeny sklo za 2400 dva metry čtvereční je nesmysl... lepeny 2simm bude stát tak 3 za metr. na sprchac se ale lepeny nepoužívá, tam se většinou dává kaleny, co je odolný návratu do plochy (na hranu o něco méně) a když už se rozbije, rozpadne se na malý kostky (i když ostrý teda jsou). ale i kaleny bude dražší, takže imho kecaj a nabízejí obyčejnou tabuli....
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    DEIKSAC: to se tak stane, když člověk hledá neco uplně jiného ;)
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    DOKKTOR: no vidiš a máš to vyřízený
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    GECKO: popravdě nevim určitě, ale asi neco jak na autě viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Bezpečnostní_sklo evidentně se z toho dělají sprcháče běžně.
    jinak my to chcem taky bez vaničky, ale lepit to sklo k ničemu nehodlám, protože kdyby se jakoukouliv náhodou nekdy rozbilo, tak u opravy bych si asi hodně zanadával.
    ad cena skla - když se tak dívám po tych internetcoh na ceníky, tak se mně to zdá taky nejak podezřele levné, no i kdyby, tak včetně ceny tech úchytů http://www.kovopolotovary.cz/detail/nerezovy-drzak-vyplne-skla-model-10-brus-na-jeklovy-profil-nerezove-zabradli-inox-1/ je to pořád dost vpohodě :)
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    DOKKTOR: nerezovej plochac a nerezovaou elektrodou muzes varit...
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    DOKKTOR: koukám třeba sem - http://www.lanos.cz/ ale je fakt, že laciná věc to nejni, ale jinak bys mozna moh zkusit nejaky zamecniky, aby ti to vysoustruzili/vyfrezovali z nerezi
    GECKO
    GECKO --- ---
    DOKKTOR: Co v tvem podani znamena bezpecnostni sklo? Je to fakt zakaleny? Ta cena mi totiz prijde rekvapive hoodne dobra... osobne bych ji ocekaval spis minimalne dvounasobnou a to nestrilim uplne od boku, ale neco podobneho nam delal stryc, co na takovy veci ma firmu...

    Ta cena za vyrobek je teda ponekud vysoka, pravda,,, Jinak my to mame tak, ze sklo je prilepeny nejakym spesl lepidlem na nerez hranolky, dole je to silikonem prilepeny na dlazbu, resp vanu a nahore je ten nerez hranolek vetknutej do zdi... Mame dve skla, ale pruchod je mezi nima v rohu, ne mezi zklem a zdi... tim jest vyhnuto se tomu rohovymu spoji a ty trubce, co to nahore drzi... ale nemame vanicku, jen vydlazdenej sprchac se zlabkem, takze to co se nacaka ven se setre sterko do zlabku a je to...

    Jinak jeste sklo do koupelny je vyhodny opatrit nejakou tou anticalc upravou, aby na ton nenechavaly kapky vody puntiky...
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    GECKO: právě že zjištoval. šak píšu, že to sklo vyjde s prácou kolem 4k. nebo jinak. samotné 8mm bezpečnostní sklo 1x2m u nás ve sklenářství s nážezem bez vrtání stojí 2400,- včetně DPH. proto třeba nechápu tady ten přepal http://www.riho.cz/sprchova-zastena-polar-p201?idk=p201 (btw tak nejak to má ve výsledku vypadat)
    během dne sem ta dilemata zúžil na víceméně tři řešení
    - udělat ty úchytky z hranolku teacu, karri nebo nečeho podobného
    - chytnout to do hliníkového profilu
    . nebo koupit hotovou stěnu za cca 10k, což ovšem neni málo a neni to moc DIY
    GECKO
    GECKO --- ---
    DOKKTOR: Hele, zjistovals realnou cenu toho skla? Ono kalene sklo nestoji uplne par kacek. Musi se to narezat, vyvrtat, zabrousit a pak zakalit...
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    a eště jedna koupelnová:
    neví náhodou nekdo, kde sehnat držáky/profily na sklo na sprchový kout samostatně? neco takového http://www.riho.cz/pdf/katalog_panty_fix_tyce.pdf
    všude mě posílají od čerta k ďáblu s tím, že samostatně toto jako vubec, max v rámci reklamace jako výměna dílu. už začínám byt celkem nasraný, rozhodně nechcu dávat 30k za sprcháč, když sklo vyjde na nejaké 3-4 tisíce i s řezáním a vrtáním děr a cena tech držáků to jaksi odhaduju nedorovná.
    v záloze mám buďto si to prostě svařit z Lka, nejaká povrchovka a mrdat, anebo udělat rám z tropického dřeva (když už teda mám celý barák i koupelnu ve dřevě) a sklo zasadit do toho. no koupit hotové držáky stále zůstává cestou nejmenšího odporu :( any hints?
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    o oleji uvažuju od začátku, jako o favoritovi. no byl sem tady u nás asi v nejlepším obchodě s barvama a prodavačka mě vrazila do ruky leták osmo, že to je asi nejlepší co vedou a jak sem to tak všechno zkoumal, tak mně vychází, že ten olej na terasy by mohl vyhovovat. i když ten vosk vypadá taky férově.
    TWORBO: no udělá to film a to já nechcu. každopádně hrany zaepoxidovat musím, aby to netahalo vodu tama, stejně to nepude vidět.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam