• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEDIY Nabytek : navody, materialy, design [papirovy nabydek, recyklace, z minima maximum...]
    Chci si postavit vlastni nabytek z papiru, tak vymyslim jak na to. Hledam napady a navody.
    Papir neni jediny material z nehoz se da podomacku vyrobit nabytek.
    Net kupodivu neni moc stedry na podobne DIY navody, nebo neumim hledat. Takze pokud nekdo ma stejny zajem, sem s navody, designy a vubec vsim, co pomuze vyrobit zarizeni domacnosti s minimem prostredku...

    Living - Furnishing - How to Make Instructables : $ http://ana-white.com

    Veci z palet: http://www.woodcoregang.cz/ [ID Tloudev]

    [ Malá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺ ]
    rozbalit záhlaví
    BLAMI
    BLAMI --- ---
    ELODY_MELODY: co se tyce skrine na troubu - ponejlip najit nejaky navod na internetu kde jsou ty rozmery (je to +- normalizovany, ale ruzni vyrobci maji sve pasti). Pokud se ptas na to co material musi zmaknout, tak dnesni trouby jsou (i ty levnejsi) docela dobre tepelne izolovany, takze neni treba mit obavu o vestavbu napr. do lamina, do palet bych to ale neriskoval.

    Jinak plynova varna deska je taky bez problemu - krom zapojeni jsem to delal sam, proste vyriznes diru sukaci pilkou (zas idealne podle navodu), prechod se mazne nejakym nelepicim silikonem. Desky maji vetsinou presah od toho co se zapousti, takze mensi nerovnosti nejsou videt. Po zapojeni hadice a privodu elektriny pro zapalovac se spodni cast opatri takovymi pruznymi cvocky co drzi desku na miste a proste se do diry polozi (pritlaci aby cvocky zapadly.)
    ELODY_MELODY
    ELODY_MELODY --- ---
    Dostali jsme krasnou troubu od znamych, kteri renovuji kuchyn a chteji jinou. Ta trouba je vestavena. Rikali jsme si s pritelem, ze vyhodime stojici sporak a udelame si jednoduchou skrin, kam by se ta trouba vestavela. Problem c.1 - jsou nejake technicke parametry na to jak tu troubu do tech skrinek vlozit? Problem c.2 - tim ze vyhodime sporak, tak musime sehnat varnou desku. Priklanime se k vestavenemu plynove varne desce. Jak slozite je tu desku ukotvit do linky? Diky za rady!
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    NIKOPOL: zkus to, imho by zájem byl. Jiná firma, která dělá takhle velké samozavlažováky snad na trhu ani není, aspon když máti sháněla něco na ty svý stromy, tak rozhodně nebyla, největší samozavlažovák od plastia je proti těmhle prcek a navíc je mnohem méně praktický.
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    BIOH:
    CAMELLA: wow ... asi začnu vyrábět květináče :-)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    BIOH: myslím,že lidi dávají absudní peníze za mnohem absurdnější věci :). Každopádně to funguje dobře a levnější alternativa moc není.
    (a ano, je to tady OT)
    BIOH
    BIOH --- ---
    CAMELLA: cha cha to snad ani neni možný že za tohle někdo dá takové peníze
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    MRNOUS: pokud neřešíš cenu, tak určitě lechuza.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    máti má na svoje megakeře ohromné květináče zn. Lechuza, ale radši se ani nedívej, kolik stojí. Na druhou stranu jsou bezchybné na manipulaci a krásné :)
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    ARZA: tak si ho vybetonuj, pokud potřebuješ takhle velkej objem...
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    no pak je tu ještě ten nápad zbušit truhlík z dřeva z palety :)

    myslim už to tu někde bylo
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    BIOH: proto jsem psal, ze nevim, jak je to zdravotne nezavadny ..

    a proto bych taky rad, kdyby Arza zde dostala tipy i od ostatnich, taky bych potreboval (na jedly velky rostliny) .. ono sehnat i velkej hlinenej/keramickej kvetinac je dost problem, i kdyz odhlednu od ceny (a nebo na tech internetech blbe hledam) ..
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    BIOH: já v tom pěstuju indoor už nejaký ten rok na žádný problém sem nenarazil. navíc teku květníky sou z toho samého materiálu. je to prostě recyklát.
    BIOH
    BIOH --- ---
    MRNOUS: já u těch věděr nikdy nevim, je to dělaný z hroznejch sraček, odpadní PP/PE..., nebudou tam UV ustalovače, takže dlouhodobý vystavení slunci to bude IMHO degradovat, ale tak pokud tam nedáš nic co budeš potom jíst tak asi je to jedno
    ARZA
    ARZA --- ---
    MRNOUS: to vypadá dobře! navíc je to černý, takže to ani neurazí
    díky!

    STEFAN: 30l je bohužel málo:(
    Získala jsem tu od jednoho člověka na nyxu takový veliký kýble od jogurtů, ale na takovej menší strom to prostě nestačí:-)
    STEFAN
    STEFAN --- ---
    ARZA: projdi se kolem staveb, občas se dá najít třeba 30 l kýbl od primalexu a pod.. je to dost velký květináč ;)
    ( http://sortiment.hornbach.cz/produkt/primalex-plus-hobok-40kg-hc-4210713.html )
    .. a mám teď doma (P-3) nevyužité dva kusy, tak když neseženeš, poskytnu (pošta)
    CHARVYBURGER
    CHARVYBURGER --- ---
    Zdravim pritomne, potreboval bych vytvorit dekoraci na foceni ve stylu pouziteho dreva/nabytku se starou opotrebenou barvou apod. Stacila by plocha 50x50 cm. Shanim v Praze nejaky zdroj stareho dreva (nechci jezdit do obi/baumax). Ve sbernych surovinach mi rekli, ze mi nic nedaji, protoze jsou tam vsude kamery. Klidne si to riznu, dojedu, ale nevim kam. Diky za radu.
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    ARZA: z plastové nádoby na míchání malty? :) http://www.stavebniny-rychle.cz/maltovnik-kulaty-90-litru.html

    ale nevim, jestli je to dost zajimavy a hezky (levny to docela je .. a pouzitelny asi taky .. nevim jak moc zdravotne nezavadny :)
    ARZA
    ARZA --- ---
    Nenapadá vás, z čeho by šel vytvořit VELKEJ květináč? (třeba 60 x 50 a víc)
    V obi, hornbachu a spol, je mají fakt hodně drahý a navíc ne moc zajímavý ani hezký, pokud už nějakej velkej vůbec mají.
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    ZUSKA: chjooo:/
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    NIKOPOL: dafuq did I just read?
    ZUSKA
    ZUSKA --- ---
    IM_MORTAL: jo, smrděj, potvrzuji
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam