• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEDIY Nabytek : navody, materialy, design [papirovy nabydek, recyklace, z minima maximum...]
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    BANANABOY: mno...ta hromada papírů a levnejch plastů v kombinaci s elektřinou nevypadá jako bezpečná záležitost. Gumídci z toho vycházej ještě docela dobře.
    JIKOO
    JIKOO --- ---
    BENAC: je to fotak ... a vlastne sem vubec nepatri pac na tyhle konkretni hracky tu jsou jina fora, ja je jen predtim nevyhledal ... nicmene je to pure DYI cili byt to neni nabytek sem stale podle me trochu patri ;)
    BANANABOY
    BANANABOY --- ---
    Repast Lustrů
    21 DIY Lamps & Chandeliers You Can Create From Everyday Objects | Bored Panda
    http://www.boredpanda.com/creative-diy-lamp-chandelier-lighting-ideas/
    BENAC
    BENAC --- ---
    JIKOO: Jsem obycejny, prumerne blby clovek, a tohle mi unika. Jiko, co to je na tom obrazku?
    CYBERBUBLE
    CYBERBUBLE --- ---
    IM_MORTAL: zatim bohuzel ne...., ale pracuji na tom, aby by to tahkle nejak vypadalo, resp. alespon z vetsi casti :-). Ty kresla se daji sehnat v obchodech s nabytkem, nicmene jsou tady v CR trosku drazsi - cca 10.000 za jedno kresilko, levnejsi varianta je z Polska, tam to sezenes zhruba za polovic.
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    CYBERBUBLE: tvoje? odkud jsou ty křesla, sou naprostou výborný! on teda celej ten kout je super:)
    CYBERBUBLE
    CYBERBUBLE --- ---
    někomu možná pro inspiraci bodne.....

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    plna adminska prava pridana id GREGI
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    nasel jsem audit, ktery bude asi zprateleny, tak kouknete, dal jsem jej i do zahlavi, dalsi doporucni jsou vitana:
    [ Malá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺ ]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    mozna trochu OT, ale je to moje auditko, tak si to muzu dovolit...

    kouknete, web, kde jsou popsany a nafoceny ruzny predelavky treba karavanu nebo chaticek, celkove proste maly obytny mista dovedeny k dokonalosti...

    hodne napadu k videni:

    Tiny House Talk – Small Spaces More Freedom
    http://tinyhousetalk.com/
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    ZARZAROSA: Podobné jsem měl, jen navrchu nebyly OSB desky, ale tenké palubky. "Nohy" byly ve čtyřech řadách - vepředu, v první a druhé třetině i vzadu u zdi, v každé řadě čtyři nohy na cca 3 metry šířky pódia. Ale nebyly to ani tak "nohy" jako spíš "klec" - jak to sakra popsat bez fotek a času na nakreslení - dole na zemi byly mezi nohama taky hranolky, takže byly vůči sobě vzepřené v obou směrech (levá-pravá, zepředu-dozadu). Navrhl to tak strýc truhlář a drželo to teda fest, po letech to ani nevrzlo, neťuklo do zdi... (Pak jsem se přestěhoval a do nového bytu se pódium rozumně nevešlo, tak teď v klidu stojí jako postel na chatě.)
    Myslím, že by stačily "nohy" jen ve třech řadách a na zemi bych mezi nimi vedl vzpěry jen ve směru zepředu-dozadu, aby se krabice s věcmi snáz posouvaly až dozadu po celé hloubce pódia. Ale jen myslím...
    GECKO
    GECKO --- ---
    ZARZAROSA: No jak chces vyuzovat ten prosor pod tim? Bezna OSB deska stejne bude potrebovat podeprit i cestou....
    ZARZAROSA
    ZARZAROSA --- ---
    máte prosím někdo zkušenost se stavbou podia na spaní? mam na mysli něco jako tohle - na celou šířku místnosti:
    nemůžu se rozhodnout, jestli to kotvit do zdi, nebo udělat i vzadu "nohy".
    FIFO
    FIFO --- ---
    IM_MORTAL: to mi taky prijde skoro nemozny tohle vyrvat rukou.. to jste museli "protocit" pri montazi a vydlabat tim do toho sadrose diru, misto pouheho proriznuti zavitu.
    Jinak tady je to celkem popsane, zrovna konkretne kuchynska skrinka: http://www.ceskykutil.cz/pripevnovani-predmetu-na-sadrokarton-2
    AENYE
    AENYE --- ---
    MTJ: určitě kostní lepší.
    GECKO
    GECKO --- ---
    SUPEX: desky sadrose jsou siroky 120 cm, davaj se svisle a prifil je i uprostred, takze profily po 60cm od jedny strany, na druhy strane bude na kraji jina sirka podle toho, jak siroka je mistnost.... najit je by nemelo by tak slozity. pak bych asi v miste profilu ukotvil dva vodorovny dreveny hranoly (prkna) a skrinky na ne
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    vsim jsem si, ze kdyz jsem ted nove bilil sadros, tak behem toho navlhceni bylo patrny umisteni sroubu (vystoupi ta sadra), treba by to mohlo pomoct
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    JUDAS_PRIEST: ano, tohle se vyrvalo;)
    GECKO: zkusíme ty plechy dát odsdola až na strop a uvidíme, nedovedu si předtavit jiný řešení:/
    SUPEX: příčka už postavená je, ale juknu na to dík:)
    SUPEX
    SUPEX --- ---
    IM_MORTAL: Všechno potřebné info http://www.youtube.com/watch?v=nqF5aRNjMH4

    Pokud ještě příčka není postavená, tak do profilu vložit kus dřevěného hranolu a po opláštění to vrtnout a chytnou do toho místa. Ale to už se dělá jenom u fakt těžkých věcí.
    GECKO
    GECKO --- ---
    JUDAS_PRIEST: tohle kuchynskou skrinku s nadobim neudrzi..... skrinky se musi kotvit do svisleho profilu nebo holt udelat novou svislou podpurnou konstrukci, prioadne zavisit do stropu, poud je dostatecne unosny
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam