• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEDIY Nabytek : navody, materialy, design [papirovy nabydek, recyklace, z minima maximum...]
    DIMZI
    DIMZI --- ---
    RESTINPEACE: jsem tam v "crew" ale nějak jsme se minuli, protože jsem byl na měsíčním výletě a pak jsem poličku viděl jen opřenou o zeď než zmizela...

    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    DIMZI: jak to myslis u nas? ty mas neco spolecneho s diy Praha?
    DIMZI
    DIMZI --- ---
    RESTINPEACE: hehe, hezké konečně vidět, jak má někdo doma, co si stvořil u nás v dílně:)
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    Zase jeden kus nabytku na miru, tentokrat na delsi dobu posledni. Chtel jsem prirucni knihovnu na knihy atypickych formatu (cti komiksy :)). Dal jsem ji do vyklenku u dveri cca 75x15cm, ktery by byl jinak nevyuzitelny. Celkove to byla lekce z optimalizace, protoze jsem to delal z dubovych kratin 120cm, takze z jednoho kusu mam vzdy jednu vodorovnou i svislou cast. Ta konstrukce je samozrejme nesmysl, protoze pri jakymkoli transportu to nedrzi pohromade. Taky ze mi jeden spoj prasknul a musel jsem ho doma lepit znovu. Kazdopadne kdyz uz to visi, tak to vypada dobre a manzelka je z toho nadsena vic nez z ty skrinky na gramec.
    Pracnost cca 12 hodin. Drevo 600Kc, kotevni material 400Kc. Za litr velka spokojenost. A sorry za fotky z mobilu.

    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    KADERAS: Drevo za super cenu a celkove skvela prace. Jednoznacne.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    KADERAS: je to pekny a pokud nekdo kritizuje muze se pochlubit co o tri rady lepsiho z toho umi udelat
    KADERAS
    KADERAS --- ---
    PETER_PAN: O tom žádná, ale je tam trávník takže stůl a lavice by neslo. Tohle je jednoduchý a bytelny na veky. 15 lidi se tam vešlo v klidu. Dřevo stalo 500/fosna a zbytek jenom moje práce. Postl jsem to protože je to levný bytelny DYI na rozdíl od recyklovanejch palet který tu někdo ocenil na 250/ks
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    KADERAS: Jak rika DEIKSAC. Z toho dreva slo udelat neco o 3 ligy lepsi. Tohle je jak u nejakeho vodackeho stanku.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    KADERAS: takový hezký dříví a ty z toho udělaš takovej mysliveckej posed? :-)
    FOO: hele zas kdyz to vezmu optikou Zizkova - v zasade kazdej den tu na ulicich nekolik palet vidim (pac na tom nekomu dojede zasilka a ten pak paletu necha na ulici s tim, ze se ji nekdo ujme), takze kdyz je zhamounim, tak mam fakt matros "zadara" a nemusim pro nej jezdit napriklad az do Holesovic; proste jak kdyz des do lesa na houby
    KADERAS
    KADERAS --- ---
    Menší tapeta s pořádnym dřevem, picnic table 3m.
    Vymejšlel jsem co na chalupě na venkovní posezení, nedaleko prodával dřevař neomítaný bukový fošny 4m. A pak už jsem jel jak krteček, na pile protahoval, na zahradě řezal, ...











    SKUTEKKUTEKK
    SKUTEKKUTEKK --- ---
    IKA: Staticka doprava ?
    NEPHIRUS
    NEPHIRUS --- ---
    FOO: Tak zase ale na druhou stranu, zbouchat neco takovyho z palet je relativne levny a nevyzaduje to zadnou extra zrucnost, coz je vyhoda, kdyz to lidi stavej svepomoci. Taky by tam mohly bejt betonovy kvetinace, zejo :)
    FOO
    FOO --- ---
    IKA: bezva, ale to, na co se koukáme, z palet je :)
    IKA
    IKA --- ---
    FOO: Vôbec to nemusí byť z paliet.
    FOO
    FOO --- ---
    IKA: oukej, takže hipstři vymysleli lavičky, myslel jsem si to :)

    Jen dumám, esli je na tom Evropa skutečně tak bídně, že se musí vytvářet mobiliář z europalet.
    IKA
    IKA --- ---
    FOO, NEPHIRUS: Je to obvykle na parkovacom mieste (po dohode s mestom alebo mestskou časťou). Jedným z cieľov je ukázať, že parkovacie miesto sa dá využiť aj lepšie, než na statickú dopravu.

    A vo dvore to nie je práve preto, aby to mohlo slúžiť verejnosti, nie len ľuďom z jedného domu.:)

    Parklet - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Parklet
    TENZO
    TENZO --- ---
    GECKO: Bych chtel videt Hipstra jak pracuje s kladivem...
    NEPHIRUS
    NEPHIRUS --- ---
    FOO: Jestli to spravne chapu, tak to neni na chodniku, ale na parkovacim miste (coz teda taky neni zrovna vyhra).
    FOO
    FOO --- ---
    CAMELLA: já asi úplně nechápu, proč to pro ty lidi z konkrétního baráku není ve dvoře, ale na veřejnym prostranství :) A pokud by to mělo sloužit jako jakýsi luxusnější lavičky pro kohokoliv z kolemjdoucích, pak jistě fajn, ale pokud by to bylo před každým druhým barákem, tak chodník trošku rezignuje na svoji funkci.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    FOO: to není zahrádka před hospodou, je to určené pro lidi z okolí, tj postaví si to lidi z konkrétního baráku a pak si tam sedí na kafíčko a hrají hry atd. ale popravdě myslím, že na českou mentalitu to fakt není :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam