• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEDIY Nabytek : navody, materialy, design [papirovy nabydek, recyklace, z minima maximum...]
    Chci si postavit vlastni nabytek z papiru, tak vymyslim jak na to. Hledam napady a navody.
    Papir neni jediny material z nehoz se da podomacku vyrobit nabytek.
    Net kupodivu neni moc stedry na podobne DIY navody, nebo neumim hledat. Takze pokud nekdo ma stejny zajem, sem s navody, designy a vubec vsim, co pomuze vyrobit zarizeni domacnosti s minimem prostredku...

    Living - Furnishing - How to Make Instructables : $ http://ana-white.com

    Veci z palet: http://www.woodcoregang.cz/ [ID Tloudev]

    [ Malá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺ ]
    rozbalit záhlaví
    FOO
    FOO --- ---
    CAMELLA: já asi úplně nechápu, proč to pro ty lidi z konkrétního baráku není ve dvoře, ale na veřejnym prostranství :) A pokud by to mělo sloužit jako jakýsi luxusnější lavičky pro kohokoliv z kolemjdoucích, pak jistě fajn, ale pokud by to bylo před každým druhým barákem, tak chodník trošku rezignuje na svoji funkci.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    FOO: to není zahrádka před hospodou, je to určené pro lidi z okolí, tj postaví si to lidi z konkrétního baráku a pak si tam sedí na kafíčko a hrají hry atd. ale popravdě myslím, že na českou mentalitu to fakt není :)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    FOO: po englicku bo prece Viden :))
    "parklet is a sidewalk extension that provides more space and amenities for people using the street. U....Parklets typically extend out from the sidewalk at the level of the sidewalk to the width of the adjacent parking space.[1][2]"
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    DOKKTOR: u nas se prodava na palivo za par korun kus,je pravda ze to nejsou eurovky,ale vesmes jsou to tak dve velikosti.
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    HHANULKA: paleta za 250, tak si je spočítej, tak kilo hřebíků a práce na jeden pracovní den pro jednoho člověka to zbouchat, za další den se to dá obrousit a dva dny to bude natírat
    FOO
    FOO --- ---
    HHANULKA: jen abych měl jasno, zahrádka před hospodou je po novu parklet?
    GECKO
    GECKO --- ---
    HHANULKA: Par palet, co ti prece vsude daj zadarmo a trocha prace nejakyho hipstra s kladivem... k nezaplaceni
    HHANULKA
    HHANULKA --- ---
    Uměl byste někdo odhadnout cca naklady na praci a material? Bez těch kytek kolik by to asi stálo? Díky

    Vídeň podporuje vznik parkletů - zelených oáz v ulicích - Ekolist.cz
    http://ekolist.cz/...ravodajstvi/zpravy/viden-podporuje-vznik-parkletu-neboli-zelenych-oaz-v-ulicich

    LADY_CANDAR
    LADY_CANDAR --- ---
    RAGNAROK: Ja tycovinu a kolicky naposledy za rozumnou cenu kupovala tady: http://www.brenda.cz/ prodavaji i po jednom kusu, mam dojem. Tyce urcite.
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    DEEJAYY:
    Dekuji, asi si to necham poslat z toho satecku.
    DEEJAYY
    DEEJAYY --- ---
    RAGNAROK: Démos Praha, 17 Kč bez DPH
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Potreboval bych vetsi mnozstvi (cca 30) nábytkové tyčoviny 10x1000 (stačí když to bude delší než 800 mm):
    nábytkové kolíky a tyčovina
    http://www.nastatecku.cz/110x10x0-nabytkove-koliky-a-tycovina.htm

    Je v Praze obchod kde maji skladem za vyhodnou cenu? V Obi co si pamatuju to je pekne drahy. Dnes asi kouknu do Bauhausu. Nevite o necem prosim?
    BARBORKA
    BARBORKA --- ---
    Ahoj, nemáte někdo tip na brusku na dřevo.
    Někam jsem půjčila svojí starou a už jí asi zpátky nedostanu.

    Nebrousím často, ale zase nechci zbytečně investovat do krámu. Nějaká zlatá střední cesta...

    Díky
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    EDA: http://www.ovocne-drevo.cz/kontakt/index.php
    vyplati se dopredu zavolat, docela se to tam toci, ale pan je fajn
    EDA
    EDA --- ---
    RESTINPEACE: Mě by ještě zajímalo, kam se v Říčanech jezdí pro fošny? :-)
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    RESTINPEACE: anebo zcela bezna a soucasna metoda pod uhlem serizlech desek a drevenejch kolicku. V normalne vybaveny dilne je priprava spoju na par minut. Zadni deska by byla zapustena do tech bocnic a celou konstrukci skrinky zpevnovala. Ostatne to seriznuti je uz designovej pristup, uplne normalni by bylo proste priznani sire ty vrchni desky(a opet uchyceni pres kolicky/spojovaci lamely). Proc sem se vubec ozval- tenhle spoj pusobi hrozne levne a ten vysledek bohuzel degraduje. Pripomina ty klasicky nastrojarsky krabice/vojensky krabicky z druhoradyho materialu. Kor s materialem co ma promenlivou barvu/kresbu.
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    PETD: aha, tak to jsme se nepochopili, kazdopadne tak daleko muj skill nesaha, takze to je stejne mimo realitu
    PETD
    PETD --- ---
    RESTINPEACE: Popravdě mě se to takhle docela líbí, samozřejmě to hodně o individuálním vkusu, rybina by vypadala lépe a tak vůbec. Ale co podle mě mysleli je schovaný ozub, jednom jestli s úhlem nebo bez, na druhou stanu na tom by jsem například já strávil mládí, protože tam moc elektrického nářadí nepoužiješ.
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    Jeste k tem spojum - on to sice je viditelnej spoj, ale velkou vyhodu ma imho v pevnosti. Riznout pod uhlem a slepit? Mozna s nejakym jinym drevem, ale na rovinu - s tim orechem bylo srani jak s mladou pani. Jakmile jsem rozriznul ty fosny napul a slepil jednotlivy casti zpatky k sobe, tak se nejak uvolnilo pnuti v tom dreve a zkroutilo se to jak svine. Byl jsem z toho nestastnej a myslel si, ze to nedam. Nastesti se vyplatilo treba tyden dva pockat a drevo se castecne narovnalo. Nicmene stahovani tech spoju do jednoho kusu byla zabava asi na 2 hodiny. Muzete mi klidne napsat jak si predstavujete rezani na sikmo u zkrouceny desky a lepeni pod uhlem - obavam se, ze takovy spoj by nedrzel. Ja jsem to proste nasucho sesadil, namaznul lepidlem a stahnul tak, ze se mi vsechny nerovnosti srovnali a diky vetsi lepeny plose to proste drzi.
    A navic je na tom videt kus remeslny prace.
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    Diky za nazory. Ozuby jsou rovny, ale rezal jsem je na pasovce. Proste jsem si to takhle dopredu navrhnul a presne tak i udelal, neuvazoval jsem vubec o zadnym jinym spoji a jsem s tim maximalne spokojenej. Tady je detail:


    Nohy jsou prilepeny, s jednim tyblem uprostred. Sranda byla, ze zadni nohy jsou trochu odskoceny, aby se stolek dal prirazit ke zdi s ohledem na parketovou listu. Samozrejme jsem je na prvni pokus prilepil obracene :) Rezat pilou nohy u orechovyho stolu - pocit k nezaplaceni :))
    Cena: ty 3 fosny co jsou na tom prvnim pdf staly dohromady 3000, na stul jsem pouzil ty 2 vetsi a jeste mi nejakej material zbyl. Prace u Hanka cca 4000. Nezanedbatelna polozka byl Top Olej na povrchovou upravu - stal 650, ale vyplatilo se, lepsi povrch si nedokazu predstavit. Takze kdyz to tak sectu, jsem plus minus na 7 tisicich.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam