• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEDIY Nabytek : navody, materialy, design [papirovy nabydek, recyklace, z minima maximum...]
    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    JANOCKA: Ono to samo o sobě není zas tak náročné s trochou zručnosti, ale je k tomu potřeba hlavně stejná dýha se stejnou kresbou, jinak z toho bude taková strakatá mozaika, plus nářadí na lepení (svorky a ztužidla). Podle toho, jak je to orvané, se mohou dolepit buď malé kusy dýhy, nebo odstranit větší kusy a ty pak celé nahradit. Imho pokud ten stolek vyloženě chceš, je jednoduší najít na internetu zachovalou obdobu za pár drobných, než se s tím dělat. Ale třeba ti k tomu ještě někdo něco řekne, nebo to nahoď ještě sem [ Dřevo ]
    JANOCKA
    JANOCKA --- ---
    GHOSTDOGG: právě, že je tam hodně poškozena ta dýha :( u toho si nejsem jistá, jestli v domácích podmínkách zvládnu.
    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    JANOCKA: Zrenovovat jde všechno, ale zrovna tohle bývá hodně práce a málo užitku. Postup je v podstatě to celé obrousit (popř. jen poničené, ale celé plochy) a znovu natřít. Pokud jsou někde zničené dýhy, tak ty dolepit (což v domácích podmínkách může být problém - sehnat správnou dýhu, namořit ve stejném odstínu, pokud je to mořené, mít dostatečně fleixbilní ztužidla apod.). Potom to natřít. Nevím přesně, čím je natíraný tenhle řadový nábytek, ale šelak to předpoklám není, takže to už by problém nemusel být. Pokud na to máš čas a chuť, tak to jde určitě.
    JANOCKA
    JANOCKA --- ---
    Nevím, jestli je to přímo sem, ale snad...
    Potřebovala bych poradit, jestli je možné zrenovovat takovýhle noční stolek.
    Nechci ho pretrit barvou, ale chtěla bych zachovat tu kresbu. Bohužel je už dost odranej.
    Foto ilustrační, ale je to ten samej typ, jen v mnohém horším stavu.
    CASTROL
    CASTROL --- ---
    ENDRUE: jojo :)
    ENDRUE
    ENDRUE --- ---
    CASTROL: Herlíkovice?
    TIBOREC
    TIBOREC --- ---
    DOKKTOR: ...neměl jsem po ruce nic lepšího kvůli měřítku :) Furt lepší něž Cola ;)
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    TIBOREC: pro děti birel, to dá rozum :)
    TIBOREC
    TIBOREC --- ---
    Set pro děti na letní tábor ze starých žehlicích prken a zbytků co dům dal. Není to sice žádná "haute menuiserie", ale i tak dá celkem zabrat odhadnout proporce prdýlek a jak to vlastně udělat, aby se vše nesesypalo :)





    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    RESTINPEACE: Jo, jak už tady padlo, úhel 1:6-9 (sponice mezi prvním dílkem osy x a 6.-9. na ose y). 1:6 je na měkký dřevo, 1:9 na tvrdý. Je lepší to s úhlem nepřehánět, třeba 1:5 už jde hodně přes vlákna a rád se urve růžek.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    RESTINPEACE: třeba u rybin se typicky se řeší spíš poměr stran 1:6-8 podle dřeva, myslim, že strmější na tvrdý
    KADERAS
    KADERAS --- ---
    RESTINPEACE: Imho tvar bude mít podle očekávanýho pnutí co má udržet, čim víc tím macatější motejl. Já je dělal z nějakýho tmavě červenýho železodřeva, slušně řezat to šlo jen na pásovce

    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    Jeste k tem motylkum - hledal jsem jednou jaky spravny uhel by mela mit rybina (coz je vlastne analogie k motylku v rohovym spoji) a nenasel jsem jasnou odpoved. Tusim, ze se to pohybovalo od 12 do 18 stupnu, tak jaky ma podle vas motylek spravny tvar?
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    CASTROL: osobne mi prijdou ty nohy ke stolum pocitove hrozne slaby.
    Jinak pred vinarnou sme meli stul udelany taky jakoby z parezu,prumer neco pres metr dvacet
    JAZZ
    JAZZ --- ---
    CASTROL: stoly dobrý:)
    CASTROL
    CASTROL --- ---
    JAZZ: jojo, ty pařezy mě tak nenadchly, spíš ty stoly :)
    JAZZ
    JAZZ --- ---
    CASTROL: jen z vlastní zkušenosti, dlouhodobější sezení na parezech nic moc, i když to samozřejmě vypadá pěkně
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    WEWERKA: Zalezi co za drevo pouzivas, ve vetsine pripadu co to vidis na internetech je jen na oko.
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    SKUTEKKUTEKK: Konkretne na tom videu to byla jen ozdoba. Pokud ale motylka umistis u te desky stolu pres prasklinu, zabrani to dalsimu rozsirovani.

    Instagram
    https://www.instagram.com/p/BRM2DBjDwHF/?taken-by=canadianwoodworks
    SKUTEKKUTEKK
    SKUTEKKUTEKK --- ---
    WEWERKA: Dost samoúčelný a zbytečný :-) Ale vypadá to hezky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam