• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEDIY Nabytek : navody, materialy, design [papirovy nabydek, recyklace, z minima maximum...]
    TIBOREC
    TIBOREC --- ---
    Pokračování loňské série "co dům dal". Tentokrát lavička mmj. ze staré IKEA postele :)



    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    LA_BETE: nevim jestli to je zrovna nejidealnejsi varianta, nikdy jsem s tim nedelal ale mam pcoit ze ti zrovna tohle bude ty nerovnosti spis kopirovat a navic to je zbytecne drahy. Osobne bych si udelal papiermache kasi z trochou disperzniho lepidla srovnal tim povrch nechal zaschnout a prebrousil smirkem do roviny a pak pokud to chces mit hladke muzes to i disperzi natrit, akorat ti pak na tom budou drzet akrylove barvy, ne vodove.
    LA_BETE
    LA_BETE --- ---
    potřebuji to na plochu masky z papírmaché, aby se vyhladily nerovnosti
    LA_BETE
    LA_BETE --- ---
    KALIF_WH: á díky, vyhodilo mi to jen cizojazyčné linky
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    LA_BETE: asi zalezi co je to za plochu a co s tim potom chces delat. treba na sepsovani platna jsme ten balakryl pouzivali. Kdybych chtel hladkou lesklou plochu, tak vezmu syntetickou barvu Düfa, ma perfektni slivavost (zatahne ti tahy stetcem).
    LA_BETE
    LA_BETE --- ---
    mám dotaz
    V jednom výrobním videu používají věc, která se jemnuje Mod Podge na natření plochy na bílo, aby byla hladká



    čím se to dá nahradit v našich podmínkách? Balakryl?
    HHANULKA
    HHANULKA --- ---
    Knihobudka v Karlíně ze staré knihovny potapetované listy ze starých knih

    8Z4S
    8Z4S --- ---
    KADERAS: uff,jsem si říkal,že když jsi si s tím dal takovou práci,určitě to nezazdíš tímhle
    KADERAS
    KADERAS --- ---
    8Z4S: Ten štítek kliky je dočasný řešení odhadem tak ze 70. let. Já zatím novej nemam...
    8Z4S
    8Z4S --- ---
    KADERAS: ta klika je dočasné rešení?
    KADERAS
    KADERAS --- ---
    JAZZZ: Já renovoval venkovní dubový dveře a poradili mi Dánský olej.

    LINKOS
    LINKOS --- ---
    JAZZZ: nebo zkus zavolat/napsat do osma, treba ti poradi nejaky transparent olej,nebo vosk...
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    diky vsem za rady asi teda zkusim pouzit nejaky z doporucovanych typu oleje u uvidim za rok. v nejhorsim aspon budu moct tema dverma zatopit :) vedou na terasu mirne rustikalniho domku v sudetech, takze jejich aktualni stav mi tam sedi a rad bych ho i zachoval
    GECKO
    GECKO --- ---
    Hmm... tohle je těžký. Ty dveře jsou nejspíš smrkový a lakovaný evidentně už byly... pršelo na ně a svítilo sluníčko, majitel na to sral, lak se oloupal (většinou, někde ale zůstal) a dřevo takhle zčernalo, což je přirozený.

    Osobně si myslím, že jakýkoliv lak se na to dá, tak dříve či později (ale spíš dříve) popraská a začne se loupat a pak bude problém s tím cokoliv udělat. Asi bych to lehce zbrousil, aby to bylo hladký, odstranil zbytky laku kde ještě jsou a pokud to má zůstat takhle začernalý, natřel bych to nějakým kvalitnějším bezbarvým venkovním olejem (PNZ, Osmo). Výhoda pak je, že to lze snadno obnovovat, stačí přetřít, nebo lehce přebrousit a přetřít... jak se to nalakuje a popraská (a to se prostě stane) tak je jakákoliv oprava děsný opruz. Spíš bych ale začal šetřit na kvalitnější dveře (jestli to teda naní od chlívku, kurníku nebo nějaký dílny.... )
    QUIP
    QUIP --- ---
    Me zase prijde, ze je po roce lepsi to znovu natrit olejem, nez loupajici se lak v rozich a mistech, kde drevo vlhne. Hlavne v pripade takhle vypadajicich dveri. Novy dvere bych taky lakoval.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    JAZZZ: hele ty lazurovaci veci na bazi oleje jsou tak na sezonu venku, mam to vyzkouseny na zahradnim domecku pro deti, kterej sem chtel mit co mozna bez chemie a fakt s tim pocasi dela slusny veci.
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    JAZZZ: můžeš to na kousku zkusit, ale taky si myslím, že pu lak je správné řešení. on s tím teda barevně pohne taky, ale olej tomu nedá potřebnou mechanickou ochranu. odrbej to jenom trošičku podle citu, protože myslím, že ta patina nejde moc do hloubky. pokud to budeš lakovat, tak si myslím, že to ani moc brousit není třeba, ten lak na tom udělá krustu, která se na rozdíl od oleje nerozbije.
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    KALIF_WH: no myslel jsem ze bych to napustil nejakym takovym olejem. lak by na tom udelal vrstvu a casem by se urcite zacal loupat, takhle si rikam, ze by to mohlo vydrzet v tom rustikalnim stavu dele. ale nejsem truhlar, takze to jsou jen takove dohady ...

    Olej na dřevo plus Hornbach 5 l Bangkirai v Eshopu HORNBACH.cz
    https://www.hornbach.cz/...J4ki1_oAgaoIBeMiOLxYFIm_5ZixjWcKOzenKih-AaAs7TEALw_wcB&WT.mc_id=cz16av611
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam