• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEDIY Nabytek : navody, materialy, design [papirovy nabydek, recyklace, z minima maximum...]
    GECKO
    GECKO --- ---
    RESTINPEACE: mýdlo
    EAT_ME
    EAT_ME --- ---
    TENZO: Díky, dveře jsou už hotový. Lepidlo na tapety stačilo. :)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TENZO: myslim ze herkules driv zaschne nez ze by ty papiry nejak napnul
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    RESTINPEACE: zkus tuhy mydlo
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    Poradite cim rozhybat drhnouci dreveny supliky? Je to lakovany masiv na masiv, bez nejakych vodicich list a supliky se daji otvirat zavirat jen s velkou namahou. Nevim jestli by tomu pomohlo to navoskovat nebo namazat necim mastnym. Mate s tim nekdo zkusenost?
    TENZO
    TENZO --- ---
    EAT_ME: pokud ty notove zapisy provlhcis tim lepidlem a nalepis na dvere tak se po uschnuti vyrovnaji. Ucil me to jeden starej tapetar, kdyz jsem si nechal do podniku delat tapetu na zakazku
    VINC
    VINC --- ---
    KALIF_WH: vrtal jsem dřevo pod mírným úhlem, nakonec jsem to vyřešil nástavcem na vrtačku, připavněný k prknu jako vodítko, byl to boj, ale výsledek je celkem ok, v podmínkách v kterých to vytvářím jsem nic lepšího udělat nemohl :) Všem díky za nakopnutí...
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    HARVIE: mas urcite pravdu stojanovka by na 30° chtela specialni vrtak, kor pokud by se vtalo do neceho tvrdsiho
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    VINC: stojanovka nepomuze, pokud neni hodne tuha s takovym specialnim hodne tuhym kratkym vrtakem. to uz je spis na frezovani. ale presne jak pise KALIF_WH ... jsou na to ruzny udelatka... pak to das klidne akuvrtackou...
    NYKRUK
    NYKRUK --- ---
    VINC: správně strojařsky se to dělá tak, že se připraví plocha kolmá na směr vrtání.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    VINC: najdi si na googlu angle drilling jig a trochu se tim prober, mas spoustu moznosti od profi po samodomo vyrobu, na rucni i stojanove vrtacky.
    VINC
    VINC --- ---
    potřebuju poradit jak vyvrtat díru 30 mm po úhlem, potřebuju vždy ten úhel stejný? Zkoušel jsem to vrtat podle jedný díry co jsem vyvrtal přiloženým prknem, ale úhel byl dost jiný :) Nejlepší varianta je stojanová vrtačka, ale tu nemám :(
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    Nemel by prosim nekdo uplny zbytek dubovy fosny, treba 50mm tlusty? Potreboval bych udelat 4 nohy k detskymu stolecku, cca 40cm dlouhy a nechci kvuli tomu kupovat celou fosnu. Zajedu si kamkoliv po Praze, zaplatim rozumnou cenu nebo flasku, apod. Kdyztak posta, dekuju.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    EAT_ME: lepidlo na tapety je ok, priapadne nechas trochu zavadnout
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    EAT_ME: herkules. případně trochu rozředit vodou
    EAT_ME
    EAT_ME --- ---
    Chtěl bych polepit starý hnusný dveře notovejma zápisama. Jaký lepidlo na to použít? Napadlo mě lepidlo na tapety, ale nechci aby se papír zkroutil..
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    Diky panove. Ta kamelie se mi libi.
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    DRACONIK: jestli to budes mit uvnitr tak kameliovej olej krasne vytahne kresbu a nezmeni barvu, pripadne lze smichat tung s kamelii a trochou pomerancoveho oleje na naredeni tungu , bude to pak odolnejsi , omyvatelnejsi , ale trochu do zluta a tung chvili pekne smrdi, zatimco kamelie vubec
    RUMEK
    RUMEK --- ---
    DRACONIK: Kolega mi doporucil tohle (na zahradni lavicku), jeste jsem se k tomu ale nedostal, takze kazdy nazor bude ceneny. https://www.olejenadrevo.cz/.../eshop/5-1-OLEJE-ciste-oleje-na-drevo/75-2-Tungovy-cinsky-drevni-olej
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    co byste doporucili za olej/lazuru/ochranny nater na smrkovy drevo? Jde o fosny a tramy ze kterych je udelana postel a ja bych si pral, aby drevo moc neztmavlo, ale zaroven by ta kresba byla videt.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam