• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEDIY Nabytek : navody, materialy, design [papirovy nabydek, recyklace, z minima maximum...]
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    JOJOBA: pokud chces zdravotne nezavadne drevo nepouzivej palety, nebo si poradne zjisti,cim je napustili
    JOJOBA
    JOJOBA --- ---
    Ahoj, mám poněkud banální dotaz - chystám se vyrábět postel z palet, ráda bych palety natřela na bílo, nemáte prosím tip na nějákou ekologicky šetrnou a zdravotně nezávadnou nátěrovou barvu? Přece jen na tom budu spát a ideálně chci dýchat co nejvíc sra..., které se z barev uvolňují. Díky za tipy! :)
    XTALIBAN
    XTALIBAN --- ---
    HOUBAR23: na co2 laseru se da překlizka i jine organické materialy. Na vlaknovem laseru zase kovy.

    Kdyby ste potřebovali neco na laseru tak kdyz tak pošta. Delam ve firme co je stavi a prodava.
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    KRUSTY_: obe skrine 1500, ale delal jsem to pres znamyho a bylo to za zamestnaneckou slevu, normalne by to bylo drazsi
    KRUSTY_
    KRUSTY_ --- ---
    R0C3S3K: Na kolik vyslo tohle vyrezani?
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    HOUBAR23: motiv jsem delal v kompu, rezat to rucne by byla pakarna, je to pres sto metru krivky a byl by to krivej paskvil;)
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    HOUBAR23: kdyz kouknes na vsechny ty drevene betlemy a podobne kravinky,tak to je vyrezane stejne
    HOUBAR23
    HOUBAR23 --- ---
    R0C3S3K: Dik, zajimalo me hlavne vytvoreni toho motivu, nenapadlo me, ze se vlastne laserem da rezat i preklizka.
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    HOUBAR23: vubec ne

    spajz je z leve strany vyzdeny z ytongu, ja jsem pak do zdi na hmozenky navrtal late a na ne normalne polozil desky jako police

    jakmile byly uchycene police udelal jsem si vnejsi ram na dvere, je to tramek tusim 4x6 cm, v hobby marketu mi to rizli na miru a ja napred svrtal ram v jeden celek a pak na kovova Lka jsem ho usadil do zdi kousek pred police, skviry mezi panelem a ramem jsem zaplacnul eleastickou sadrou s kelimkem disperzniho lepidla a trochou vaty, dneska bych tam spis dal nejakej pruznej bilej silikon, protoze to drevo prvni tyden, nez si poradne sedlo, trochu pracovalo a na par mistech se mi udelaly vedle ramu male praskliny, da se s tim zit, ale stejne me to sere;)

    dvere jsou udelany ze dvou truhlarskych preklizek, aby byly lehke, ta spodni, tmava je 8 mm, na ni je svetla preklizka s dekorem 4mm, puvodne jsem chtel tu svrchni taky 8mm, ale rezani laserem by se prodrazilo na trojnasobek,,, pak uz jsem jen ty dve preklizky slepil k sobe, koupil v hobby marketu panty a usadil dvere na uplne obycejny panty

    dvere fungujou celkem dobre, ale pravy kridlo ma tendence po otevreni se samo zavirat, protoze jsem neosadil panty uplne presne, vzhledem k velikosti dveri to chce 3 panty, takze dneska bych koupil kvalitnejsi panty, s tlumicem dorazu, nebo jak se to tento, jmenuje, porad neznam terminologii;)
    HOUBAR23
    HOUBAR23 --- ---
    R0C3S3K: Skvele! A mohl bys, prosim, strucne popsat pracovni postup? Pokud teda neni tajny.
    TENZO
    TENZO --- ---
    R0C3S3K: Kdyby takhle umela delat vetsina lidi co studuje drevarina sme velmoc. Pecka
    ENDRUE
    ENDRUE --- ---
    Máte prosím nějaký typ jak přidělat skleněnou desku konferenčního stolu ke dřevěnému rámu?
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    muj prvni pokus o DIY skrine, nejsem zadnej truhlar, ale kancelarska krysa, tak to byl docela porod,,, smolil jsem to v prazdnym pokoji panelakovyho bytu

    to vlevo je spajz, to vpravo skrinka na nejake kramy do kuchyne – pracovni nazev – kyberustikalni design
    BLEKOSH
    BLEKOSH --- ---
    ZUSKA: Pokud pouzijes na sedak repas(repasovany molitan,viz.nize prispevek),prilep na nej jeste vrstvu norm.molitanu kvuli zmekceni posezu.
    BLEKOSH
    BLEKOSH --- ---
    ZUSKA: Nevim jak je ten sedak velky a ma byt vysoky(tloustka calouneni).Ale jestli je to neco mensiho(coz asi bude,kdyz je to stolicka), tak bych nalepil molitan(dal bych tloustku 3cm, pevnejsi),na to slabsi vatelin a pak potahovou latku.Pozor na jeji skladani pri okraji sedaku,at to pekne vypada.Vsechny potrebne materialy lze koupit bud v cal.potrebach, nebo u kutila.
    QUIP
    QUIP --- ---
    ZUSKA: Na podsedak bych pouzil tenhle tvrdsi molitan http://kutil-florenc.cz/repasovany-molitan-p4988
    Nebal bych se ho k te drevene podlozce prilepit vhodnym lepidlem, aby se neposouval.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    ZUSKA: na chatě jsem spravovala čalouněný židle, ale měnila jsem jen potahovku, pikyr - jak jsem se teď dozvěděla - byl v pořádku. pracovala jsem calounickejma hrebickama
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    ZUSKA: na chatě jsem spravovala čalouněný židle, ale měnila jsem jen potahovku, pikyr - jak jsem se teď dozvěděla - byl v pořádku. pracovala jsem calounickejma hrebickama
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    ZUSKA: Nejsem čalouník, ale dost dlouho jsem jednomu koukal den co den pod ruce. Molitan je obecně nic moc volba, správně je to na pružiny, na tom slaměnej grund a žíně. Ale nějak půjde i ten molitan. Každopádně zapomeň, že bys ho fixovala přímo tou potahovou látkou. Dělá se to tak, že přes výplň dá takový pevný plátno, který se jmenuje pikýr, to drží celou výplň pohromadě. Potahová látka to jen kryje, ale sama by neměla nést žádné zatížení.
    ZUSKA
    ZUSKA --- ---
    Otázka
    Čalounil jste někdy někdo amatérsky?
    Chtěla bych udělat podsedák na stoličku.
    Mam dřevo, pevnou látku, nastrelovacku na sponky
    Nevim čím to mam vycpat. Jestli koupit molitan a jaky? Tenčí a dát ve vrstvách?
    Mate někdo zkušenosti a výsledek?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam