• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEDIY Nabytek : navody, materialy, design [papirovy nabydek, recyklace, z minima maximum...]
    Chci si postavit vlastni nabytek z papiru, tak vymyslim jak na to. Hledam napady a navody.
    Papir neni jediny material z nehoz se da podomacku vyrobit nabytek.
    Net kupodivu neni moc stedry na podobne DIY navody, nebo neumim hledat. Takze pokud nekdo ma stejny zajem, sem s navody, designy a vubec vsim, co pomuze vyrobit zarizeni domacnosti s minimem prostredku...

    Living - Furnishing - How to Make Instructables : $ http://ana-white.com

    Veci z palet: http://www.woodcoregang.cz/ [ID Tloudev]

    [ Malá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺ ]
    rozbalit záhlaví
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    IXTREMIST: jaj. to jsem nemel na mysli. drevo je podminka. Ono by asi stacilo to nejak namorit, naimpregnovat ci nalakovat, tedy to v zasade asi vyresim nejlevnejsim materialem, ktery sezenu.
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    TLOUDEV: Žula
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    hi, shanim tip na nejakou drevenou desku, ktera by vydrzela trvale outdoor podminky. tloustka do 15mm, pekne vypadajici, cenove prijatelna, rozmery cca 800x600
    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    CORNHOLIO: Pokud ti jde jen o pohledove strany a je ti jedno, co je uvnitr, tak bys mohl jeste pouzit dyhovanou mdf/dtd desku. Tam mas rozmer 2,8*2 m.
    GECKO
    GECKO --- ---
    DOKIS: Hmm... no přesvědčení, že nějak na bílo natřená borovice bude k bílým lamino skřínkám pasovat lépe, než přírodní borovice teda osobně nesdílím... S největší pravděpodobností se nepovede trefit ani barvu, ani strukturu povrchu a tvary jsou bezpochyby taky jiné... takže místo aktuálně přiznaného jiného a lehce kontrastního materiálu bude na první pohled patrný zcela nesourodý prvek se zjevným neúspěšným pokusem to zamaskovat.

    Dělej jak myslíš, ale osobně bych to nechal jak to je, pokud se to pokusíš řešit, bude to ve výsledku jen horší a ještě s tím bude spousta sraní....
    DOKIS
    DOKIS --- ---
    GECKO: Vosk ani olej to pravdepodobne neni. Ostatni skrinky jsou skutecne bile lamino. Necekam, ze to bude presne stejne, ale snad to k tomu bude pasovat lepe, nez ta borovice :-). Urcite to napred nekde, kde to nebude videt, vyzkousim, takovych mist tam je hodne.
    MORKANT
    MORKANT --- ---
    RESTINPEACE: To mám tedy lepší zkušenost, ale třeba jsem měl jen štěstí. Ale nechtěl jsem to rychle :)
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    CORNHOLIO: Preklizka multiplex, maji tam i 1,5 m x 2,5 m. Nekrouti se a neco vydrzi.
    DYAS multiplex - překližky celobukové vícevrstvé | Dyas.eu
    http://www.dyas.eu/produkty/dyas-multiplex
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    MORKANT: tam jsem jednou objednaval taky, ale komunikace s nima byla hrozna. Potreboval jsem to rychle a jejich vinou to trvalo asi 3 tydny. Navic jedna ze 3 desek dorazila podelne praskla. Svedli to na Toptrans, ale podle me to bylo vadny uz z vyroby. Desku jsem sice vyreklamoval, ale za to srani to nestalo.
    GECKO
    GECKO --- ---
    DOKIS: Taky by to mohl být vosk nebo nějaký olej na nábytek a to pak bude trochu oříšek přelakovat. Mimo to, jak vypadaj ty ostatní skřínky? Jestli to je něco jako bílý lamino, tak to stejně bude vypadat jinak, nebo ty jsou nějak lakovaný? Každopádně bych to lakování nejdřív na nějakým místě, který není vidět vyzkoušel, když už teda je nutný to přebarvit.
    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    DOKIS: Syntetika ti udela ten jednolitej povrch.
    MORKANT
    MORKANT --- ---
    CORNHOLIO: Před pár lety jsem objednával spárovku na míru tady: https://www.translignum.cz/ , ale mají maximální rozměry 1,25 x 6m.
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    Zdravím, nemáte někdo tip na velkou dřevěnou stolní desku, případně něco, co by se dalo jako stolní deska použít? Zbrousím, nalakuju, namořím atd. si to sám, jde mi o ten materiál. Velkou myslím třeba 1,5 na 2,5-3 metry. Se spárovkama z obchoďáků typu Hornbach nemám dobrou zkušenost - kroutí se, zvlášť ve větších plochách.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    DOKIS: Poradil bych se v barvach, osobne, laicky bych sel po nejake syntetice
    DOKIS
    DOKIS --- ---
    REDSNAKE: OK, takze ocistit a zdrsnit. To asi nebude problem. Cim to pak ale natrit?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    DOKIS: podle mě pokud podklad drží, tak to zbrousit na dřevo nemusíš, ale určitě bych to šmirglem zdrsnil.
    DOKIS
    DOKIS --- ---
    Mame doma jednu postarsi postel (borovice) a dostal jsem za ukol premalovat to na bilo. Jednolitou bilou, bez struktury dreva (aby to pasovalo k jinym skrinkam, ktere uz tak vypadaji). Postel je necim nalakovana (nikdo uz samozrejme netusi cim), ten lak na ni celkem dobre drzi. Pujde to necim jen tak pretrit (po umyti a odmasteni) nebo je to treba obrousit az na drevo?
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    PHI3K: uz jsem mu to radil vedle v klubu :))
    PHI3K
    PHI3K --- ---
    ZELENY_CAJ:
    Ahoj používáme s úspěchem OSMO.
    OSMO Top olej na nábytek a kuchyňské desky 0.5 l Přírodní 3068 - do 2 dnů u vás | Artisan.cz
    https://www.artisan.cz/...IsABmcnOr1uxoB2mWu-szUfZKFu5dw_niYvcvMu0CPLtdxdputdEV4ChJDe1oaAlvwEALw_wcB
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    Doporucte pls čím natřít masivní kuchyňskou bukovou desku?
    EDA
    EDA --- ---
    GEISHA: Jasně, normální polyuretan/akryl, jako je tohle, co mají v Kanadě :-)
    Lesk, polomat, mat...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam