• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEDIY Nabytek : navody, materialy, design [papirovy nabydek, recyklace, z minima maximum...]
    LA_BETE
    LA_BETE --- ---
    prosím pěkně, mám dotaz. Muž vyrobil učící věž pro syna a chceme něčím ošetřit povrch. Někdo mi doporučoval vosk na nábytek, ale moc se v tom neorientuji. Máte tip na nějaký kokrétní? případně jiné řešení?
    PAVEL_K
    PAVEL_K --- ---
    RAMANA: A pak je tu ještě jeden tip od památkářů. Měď stačí počůrat. Nebo se dá použít koňská moč.
    RAMANA
    RAMANA --- ---
    B3DA: Díky
    B3DA
    B3DA --- ---
    RAMANA:
    sirna jatra + modra skalice..
    1) namocit do roztoku sirnych jater
    2) scotchbritem nebo necim podobnym lehce odbrousit vrchni tmavou vrstvu patiny
    3) namocit do roztoku modry skalice
    4) zase ocistit scotchbritem

    opakovat dokud z toho nedostanes pozadovany odstin. pokud to chces lehce, mohla by stacit jen ta modra skalice

    opatrne s koncentracemi a dobou pusobeni tech chemek, celkem snadno vzniknou vyzrane diry :)
    idealne delat nekde venku v plastovym lavoru na vyhozeni (smrdi to, barvi to), rukavice jsou nutnost
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    RAMANA: zrovna med staci nechat bejt ne? Ted jsem letoval trubky topeni a po par tydnech uz maji peknou patinu.
    RAMANA
    RAMANA --- ---
    Neví někdo, čím se "zestařuje" měď? Předem díky za tip...
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    IXTREMIST: jaj. to jsem nemel na mysli. drevo je podminka. Ono by asi stacilo to nejak namorit, naimpregnovat ci nalakovat, tedy to v zasade asi vyresim nejlevnejsim materialem, ktery sezenu.
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    TLOUDEV: Žula
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    hi, shanim tip na nejakou drevenou desku, ktera by vydrzela trvale outdoor podminky. tloustka do 15mm, pekne vypadajici, cenove prijatelna, rozmery cca 800x600
    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    CORNHOLIO: Pokud ti jde jen o pohledove strany a je ti jedno, co je uvnitr, tak bys mohl jeste pouzit dyhovanou mdf/dtd desku. Tam mas rozmer 2,8*2 m.
    GECKO
    GECKO --- ---
    DOKIS: Hmm... no přesvědčení, že nějak na bílo natřená borovice bude k bílým lamino skřínkám pasovat lépe, než přírodní borovice teda osobně nesdílím... S největší pravděpodobností se nepovede trefit ani barvu, ani strukturu povrchu a tvary jsou bezpochyby taky jiné... takže místo aktuálně přiznaného jiného a lehce kontrastního materiálu bude na první pohled patrný zcela nesourodý prvek se zjevným neúspěšným pokusem to zamaskovat.

    Dělej jak myslíš, ale osobně bych to nechal jak to je, pokud se to pokusíš řešit, bude to ve výsledku jen horší a ještě s tím bude spousta sraní....
    DOKIS
    DOKIS --- ---
    GECKO: Vosk ani olej to pravdepodobne neni. Ostatni skrinky jsou skutecne bile lamino. Necekam, ze to bude presne stejne, ale snad to k tomu bude pasovat lepe, nez ta borovice :-). Urcite to napred nekde, kde to nebude videt, vyzkousim, takovych mist tam je hodne.
    MORKANT
    MORKANT --- ---
    RESTINPEACE: To mám tedy lepší zkušenost, ale třeba jsem měl jen štěstí. Ale nechtěl jsem to rychle :)
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    CORNHOLIO: Preklizka multiplex, maji tam i 1,5 m x 2,5 m. Nekrouti se a neco vydrzi.
    DYAS multiplex - překližky celobukové vícevrstvé | Dyas.eu
    http://www.dyas.eu/produkty/dyas-multiplex
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    MORKANT: tam jsem jednou objednaval taky, ale komunikace s nima byla hrozna. Potreboval jsem to rychle a jejich vinou to trvalo asi 3 tydny. Navic jedna ze 3 desek dorazila podelne praskla. Svedli to na Toptrans, ale podle me to bylo vadny uz z vyroby. Desku jsem sice vyreklamoval, ale za to srani to nestalo.
    GECKO
    GECKO --- ---
    DOKIS: Taky by to mohl být vosk nebo nějaký olej na nábytek a to pak bude trochu oříšek přelakovat. Mimo to, jak vypadaj ty ostatní skřínky? Jestli to je něco jako bílý lamino, tak to stejně bude vypadat jinak, nebo ty jsou nějak lakovaný? Každopádně bych to lakování nejdřív na nějakým místě, který není vidět vyzkoušel, když už teda je nutný to přebarvit.
    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    DOKIS: Syntetika ti udela ten jednolitej povrch.
    MORKANT
    MORKANT --- ---
    CORNHOLIO: Před pár lety jsem objednával spárovku na míru tady: https://www.translignum.cz/ , ale mají maximální rozměry 1,25 x 6m.
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    Zdravím, nemáte někdo tip na velkou dřevěnou stolní desku, případně něco, co by se dalo jako stolní deska použít? Zbrousím, nalakuju, namořím atd. si to sám, jde mi o ten materiál. Velkou myslím třeba 1,5 na 2,5-3 metry. Se spárovkama z obchoďáků typu Hornbach nemám dobrou zkušenost - kroutí se, zvlášť ve větších plochách.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    DOKIS: Poradil bych se v barvach, osobne, laicky bych sel po nejake syntetice
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam