• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MRTVY_KENNYColours of Ostrava
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    LEGI:
    Šéf Vítkovic: Areál pro Colours of Ostrava pojme až osmdesát tisíc lidí - iDNES.cz
    http://ostrava.idnes.cz/...-tisic-lidi-pzu-/ostrava-zpravy.aspx?c=A170726_2341236_ostrava-zpravy_jog
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    DREEK: 21 stanku, no to je vykon teda.. :)))
    DREEK
    DREEK --- ---
    Více než polovina prodejců, které minulý týden na festivalu Colours of Ostrava zkontrolovala Česká obchodní inspekce, porušila zákon. Nevydali například zákazníkům patřičný doklad nebo vážili na úředně neověřených váhách. Inspektoři zkontrolovali 21 stánků. Nedostatky zjistili u 12 z nich.
    CMAN
    CMAN --- ---
    Pravdivej clanek :)

    Na tenhle festival nikdy nepůjdu! Nebo možná jo... | Reflex.cz
    http://www.reflex.cz/clanek/colours-2017/80765/na-tenhle-festival-nikdy-nepujdu-nebo-mozna-jo.html

    Ja letos to mnozstvi lidu fakt nedal a schovaval se v backstagi ale stejne pristi rok vim ze budu hledat cesticku jak tam zase jet no...
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    LEGI: no jde o to, ktere budovy myslis, prave ze tam toho nepristupneho vhodneho nezbyva... to, co jsem vykous na te mape, je myslim normalne provozne funkcni (alespon tedy pred par lety jeste bylo, da se tam dostat na 1. maj v ramci dne otevrenych dveri vitkovic...)
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    Nevíte, jak to funguje s akreditacemi photo? Nejde mi o focení u podia, ale jen abych mohl fotit zrcadlovkou uvnitř. Jak takhle nahlas uvažuju, tak mě napadá, že focení interpretů bude možné asi fakt jenom od pódia, protože na dálku je celkem těžké rozeznat jestli mám v ruce teleobjektiv nebo pušku...
    Nicméně - musím být novinář, aby to šlo? Sám jsem si všíml pár návštěvníků, kteří měli třeba Olympusy a nebo dokonce Sony A7, protože asi sekuriťáci nevěděli o co jde... ale podle pravidel to není, protože mají hlídat možnost externího blesku a velikost objektivu...
    NTR23
    NTR23 --- ---
    LEGI: A museli by na tři dny zrušit ten jeden let do Prahy..)))
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    LEGI: Lepší místo okolo Ostravy není. Příští rok zase čekám zvýšení ceny třeba o dvě kila a víceméně stejně návštěvníků, ale změna areálu by bylo odsouzení k záhubě... Mošnov je prostě jen plácek bez duše.

    Od roku 2012 v DOV - https://www.colours.cz/o-festivalu/colourspedia
    LEGI
    LEGI --- ---
    UMIAKI: tak v DOV jsou jen .. kolik.. 4 roky? maximálně 5. první ročník byl s Kronos quartet..
    ale je fakt, že to prostředí samozřejmě z toho dělá unikát..

    na druhou stranu kdyby došlo na letiště, tak je to imho mnohem pohodlnější pro kemp.. navíc téměř neomezenej prostor.. to by došlo možná i na Radiohead :)

    a rivalita s Pohodou by byla o to patrnější
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    NTR23: Tak to by Colours skončily:(
    NTR23
    NTR23 --- ---
    LEGI: dnes jsem slyšel informaci, že Světlík šponuje cenu za nájem hodně nahoru a uvažuje se o přesunutí do Mošnova.
    LEGI
    LEGI --- ---
    MRTVY_KENNY: mě právě přijde, že jediný "čistý" řešení a řešení teoreticky stihnutelný za rok (??) je sanace těch nepřístupnejch budov (vysokých pecí?? nejsem si jistej.. ty přístupný jsou.. spíš těch různých "pomocných"..).. do nich by se pár tisíc lidí vždycky nějak "rozlily"..

    ale vůbec netušim, jestli to DOV/město má v plánu...
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    LEGI: ano, koleje, no. ale to neni neprekonatelna bariera (ackoliv levne reseni to taky nema)
    LEGI
    LEGI --- ---
    MRTVY_KENNY: mě právě přijde, že ty koleje nebo silnice to svíraj poměrně dost..
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    LEGI: "areal", ktery uz je nejak upraveny na vyziti, je ted vycerpany, ale okolo je to jeden velky brownfield, kde se prakticky nic nedeje, krom tech hal, ktere jsou vedle gongu se to muze rozplacnout pres ctvrt mesta az k hradu... pokud by se chtelo a vsichni se domluvili...

    na nekterych tech okolnich pozemcich uz probehly i nejake studie i zamery smerem zabava / sport, ale je to docela velke sousto

    Zárubek - OSTRAVA
    http://www.msstavby.cz/zarubek-13-04-2012/
    http://www.msstavby.cz/zabavni-park-ve-vitkovicich-za-miliardu-10-03-2015/ (toto nejak nakonec realizovali v polsku)


    LEGI
    LEGI --- ---
    btw je v tom areálu vůbec ještě kam expandovat, asi ne, co?
    MENTOSHEK
    MENTOSHEK --- ---
    celkový dojem: už opravdu příliš mnoho lidí, a málo záchodů na málo místech, ale super atmosféra mezi lidma

    Středa:
    - pásek na ruce od jedné, takže bez problémů, děkuji MISO .)
    - v 6 se mi na bráně sekla segra se švagrem, prý z té řady odnesli 10 lidí na nosítkách, a brigádnice na bráně si z lidí dělali prdel, že prej na to mají věk, omdlévat.. nakonec to pustili ne proto že to lidi provalili, jak jsem slyšela, ale prostě proto že to nezvládli a šlo o průser.

    123 minut: moc jsem se na ně těšila po těch letech, ale řekla bych že zvuk na kofole byl příšerný, nebo to měli oni špatně nazvučené nevím, ale trochu mě to trápilo, ale bylo to fain pro začátek
    Alt J: pro mě srdcovka, za mě asi největší zážitek
    TataBojs: klasika, prostě šoumeni, nejlepší česká "populární" kapela. Vzhledem k tomu, že jsem je už viděla, jsem přišla jen na závěr, a parádně si to s nimi dotančila
    Imagine Dragons: pro mě krom pár hitovek neznámé, ale příjemné překvapení. Ten zpěvák umí zpívat a naprosto si ujížděl na energii z toho fandícího davu, příjemný zážitek

    Čtvrtek:
    Aneta Langerová: je fakt dobrá, hlas a poslední album na radosti je moc fain, a je vidět že umí, smyčcové trio s Dorotou Bárovou z Vertiga či Tarafuki bylo příjemným překvapením
    Zrní: jako dobrý, ale šla jsem se podívat dál
    LP: super, mám naposloucháno, takže za mě výborné, vzhledem k tomu kolik tam bylo lidí, mohla být hlavní stage ozvučená i dál do prostoru, ten zvuk už nebyl uplně nejlepší
    Ginkoa: o té se tu myslím nikdo nezmiňoval, ale byla to pecka, roztančená elektroswingová avšak živá show, moc fain tancovačka
    En.Dru a J.Hovorka: chtěla jsem se podívat na známé české beatboxery, ale v tom šapitooo se nedalo vydržet, bohužel
    MidiLidi: podle mě mohli být na větší (arcelormital) stage, stála jsem až skoro u autobusu a neužila si je jak jsem chtěla.. ale už jsem neměla sílu se mačkat a na kofole zase ten tragický zvuk

    Pátek
    Hrůza s filharmonií: příjemné překvapení, odpolední poslech, oddych ve stínu
    HaŇba: energické polské politicky laděné skapank, fain
    Mark Gugor: Muži a ženy - příběh dvou mozků, bohužel krátké ale velmi úderné představení, pán by měl ještě mnoho ke sdělení, přednáška, která zůstane dlouho v nás a po zbytek fesťáku jsme si ji při různých příležitostech připomněli, tedy jeho slova
    3 hodinová tancovačka u Kapitána morgana: nohy tančili samy
    Moderat: pro mě dobře známé, velmi příjemné.. ale musím přiznat že jsem měla z kapely zvláštní pocit, jako by čekali větší odezvu od publika, které očividině z velké části vůbec nevědělo, a nereagovalo na ně asi tak jak by si představovali. Možná příliš velké podium pro tak specifickou záležitost

    Sobota:
    Koler potěšil písněma od lucie
    The carny vlillains: naprosto potuchtivý nářez, opravdu energická partička
    Afro celt sound systém: pro mě neznámé, příjemné překvapení. Ta tanečnice byla očirvoucí, zajímavá kombinace kultur, bavilo mě to, ale asi bych si to nepustila, nějak se mi celý koncert splýval v jednu skladbu
    Déšť, naštěstí ve VIP. sice pod tekoucí, ale stále pod střechou
    Jamiroquai: asi mu není co vytknout, prostě osobitý, svižný, rytmický, už ne tak mladý...

    Já bych ocenila kdyby se prostě neprodávalo tolik lístků, a ten festival byl víc k užití, trochu jsem si připadala v tom davu jako na nějakých slavnostech města, kt. bývají zdarma... prostě když se platí, a ne málo, má mít člověk jistý komfort, který se v tom přemrštěném davu vytrácí.
    Jinak si myslím že to fungovalo vše jak mělo, areal byl uklizený, toitoiky poměrně čisté na to že tam byly 4 dny, program až na výjimky dodržen, organizace fain, orientace taky a hlavně lidé, tedy návštěvníci ohleduplní, milí, usměvaví, neagresivní.






    FABE
    FABE --- ---
    ja byl na Colours podruhy po dvou letech, prijezd na devatou vecer ve stredu se vyplatil, po zadne fronte na kolejich, nebyla ani u vstupu, takze hned ve STREDU na:
    Alt-J - tohle me nikdy nechytlo a uz asi ani nechytne, sice zajimavy melodie, ale zpevak ma pro me desne uknouranej hlas
    Tata Bojs - nezkalmali, skvela energicka show zkazena zjevenim se Babise kousek od Palavskych langosu :D
    Imagine Dragons - jsem chtel dat hlaven kvuli Thunder, coz se podarilo tak z pulky, jinak nemyslim si, ze by to byli extra spickovy muzikanti, spis showmani, po pulce odchazime
    Digitalism - tohle kdysi nadejne duo nejak ztraci dech, jeste ze tam Jens Moelle obcas zpiva, jinak poskakujici typci za masinkama, kteri se vydali spis jistejsi popovejsi elektronikou nez tou neotrelou a novatorskou ala Moderat, by byli az prilis nudni (kde jsou ty casy, kdy meli ziveho bubenika...)

    CTVRTEK:
    CINK CINK CIRK: DUKTO - takove vtipne uskupeni, co zongluje, ruzne skace za fajn hudebniho doprovodu
    LP - jen na chvilku, hlas ma skvelej, hudebne mi to ale moc nerika
    MICHAEL KIWANUKA - dali jsme jen par psinicek, za me hodne dobry
    HAUS - dobrej indie rock
    MIDI LIDI - porad zabavni a porad dobri
    UNKLE - na ty jsem se moc tesil a byli vyborny, jeden ze zpevaku, ktery suploval jejich hosty z ruznych pisni byl fakt dobrej, clovek by ani skoro nepoznal ze tam nezpiva Thom Yorke nebo Richard Ashcroft a slyset reign nazivo je splneny sen

    PATEK
    Teleman - cekal jsem vic
    Speed caravan - super! roztancili snad uplne vsechny vcetne prodejcu ve stancich, hodne pozitivni hudba, coz se odrazelo na usmevech navstevniku
    Mutanti hledaj vychodisko - stihli jsme jen konec, nicmene bylo to zabavny
    Roosevelt - vyborna synthpop kapela a pro me asi nejvetsi objev Colours, takovy Chvrches slozeny jen z chlapu :))) https://www.youtube.com/watch?v=FVXDRTe2kYw
    The Toxic Avenger - trochu zklamani, cekal jsem ze si na nej vic zahrozim
    Moderat - vizualne a hudebne TOP kapela, posledni album pro me nema chybu, coz nazivo jen potvrzuji dalsi z highlightu festivalu
    Machinedrum - to me nejak nebavilo
    CHRISTIAN LÖFFLER & MOHNA LIVE - to uz bylo lepsi, prijemna elektronika

    SOBOTA:
    AFRO CELT SOUND SYSTEM - fajn world music
    Jamiroquai - videl jsem jen cca posledni 3 songy a myslim ze dobry, bavilo me to
    Booka shade - slusna party
    Justice - skvela show a provedeni, uzil jsem si je paradne, trochu jsem nechapal mensi letargii lidi kolem me cca ve 30 rade, no ale ke konci parili skoro vsichni, takze dobry a jsem fakt rad, ze je konecne nekdo po tech letech dotahl do CR

    Colours 2017 za me asi nej festak, co jsem kdy byl (v CR), organizacne slo urcite radu veci vyresit lip (rozhodne to chce vic zachodu, holek mi bylo lito), ale lidi prijemne naladeny, desne pozitivni atmosfera uplne vsude
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    za mne - justice ukazali, jak by to mohlo vizualne vypadat na tech velkych stagich alespon vecer, je teda fakt, ze ne ke vsemu se to hodi, ale treba booka shade, kde nejvetsi show spocivala v tom, ze jeden si odbehne a pak zase pribehne zpet, nevim, no.. do camelu dobry. i ta electronic stage byla loni radove zajimavejsi..

    ja jsem proste na elektroniku, takze jsem si privodil tenhle program:
    Birdy - pusobili nejak otravene
    Keosz
    Bazel
    Imagine Dragons - i kdyz si to nikdy nepustim, tak v ramci discipliny "koncert" mi to prislo zabavne
    Digitalism

    Douchka mel docela uspech, to klidne mohlo byt pozdejc nekdy
    Lone
    Unkle
    Voiski

    Teleman jsem nezvlad, odchod
    Tma
    Darkstar - tohle bylo asi nejvetsi zklamani oproti ocekavani, nez se z toho neco vylouplo, byl konec. na cas kolem 10 vecer dost mimo misu
    Toxic Avenger
    Moderat cajk, ale jak rikam, docela by potesilo neco vic, nez jen projekce
    Machinedrum nasrany, ze na nej sviti svetlo, takze nakonec to jelo chvili i uplne jak ve sklepe :)) takove nejake strojene trosku :)
    Loffler se v tehle posloupnosti uz tezko zarazoval, tohle melo byt asi prohozene, pred koncem jsem odesel

    Katarzia by mohla mit nejake rychlejsi festivalove verze, ale jako dobry
    Bulp dalsi, co to zvladli se cti, trosku navstevnosti asi pomohl dest, ale dobry
    Lade tak nejak vynucene, pac jsem nechtel litat po desti, tak jsem cekal na agro
    Gudrun von Laxenburg - trosku blbost, ale dalo se :))
    Booka Shade - jak rikam, Camel stan na druhe nejvetsi stagi. hudebne neurazilo, ale sel jsem tam, ze neco zajimaveho i uvidim. Kdybych vedel, ze tam budou dva stat a na ne budou blikat svetla, tak jdu na kapitana dema radsi.
    Justice bez vyhrad
    Extrawelt super
    Max Cooper taky spoko



    z praktickych me trosku zarazilo, ze u tech ceskych stagi nebyly poradne zachody. a fakt, ze nekdo dokaze vymyslet, ze ke stagi, ktera je jedinym vyzitim od urcite hodiny, da jeden vycep.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Jo a ještě musim zminit Porok Karpo. Ten mě vzal na výlet kolem světa
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam