• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MRTVY_KENNYColours of Ostrava
    RADYSEK
    RADYSEK --- ---
    A teho Nicolu CVruze ste neviděli netančili nikdo?
    Numero uno:-)
    QWITI
    QWITI --- ---
    EARL: Bo Ningen na Full Moon absolutní souhlas, šli jsme tam cíleně před Prago a jako mazec dobrý to bylo :)
    EARL
    EARL --- ---
    tak moje dojmy...

    Loni jsem vynechal, protoze mi line-up prisel jako delanej pro dvacetilety nestastne zamilovany slecny. Letos sem si po oznameni Florence a Cure rek, ze se tentokrat trochu vic shoduju s cilovkou, takze jedu. V lednu me neprijemne prekvapily vyprodany hotely, resp. jediny dostupny ubytovani byly relativne zastrceny penziony, ktery chtely 15+ tisic za ctyri noci a to sorry jako...

    Streda
    Mo - skvelej zacatek. Videl sem ji pred lety taky v ostrave, letos byla jeste lepsi a skvele navnadila na ctyrdenni mejdan

    Kalle - velmi dobry

    Florence - opet skvelej koncert, pokud pani nezacla mluvit. Jeji projev vily ve mne budil pocit, ze kazdou chvili zacne srat duhu. ale klidne bych sel znova, ty kecy clovek nejak prezije

    kousek The Kill Devil Hills - sestice postarsich panu, valicich svoje blues, chvilema az se ctyrma kytarama. nebylo to spatny, ale kamosi mi rikali, ze sem na Florence odesel pred tim nejlepsim, tak sem mozna trochu litoval

    Ctvrtek
    Lanugo - mam je rad, ale nezahrali Mesic, parchanti:-)

    Kronos - prijemny, zase sem je uz na colours videl ve vyraznejsim provedeni (mix s nejakou elektronikou na Arcelor), tohle bylo o dost komornejsi

    Ochepovski - nebavil

    Mariza - navrat po 14 letech a furt je dobra

    Rag'n'bone Man - hlas ma dobrej, ale jinak me to nebavilo, moc unyly, popovy, nudny

    Floex - bozi. ja ho snad jeste nevidel, cekal jsem neco komornejsiho, ne takovej mejdan. ale teda bylo to priserne nahlas, i na me

    BCUC - ti se hodne snazili, ale nejak me to minulo.

    Krystof - WTF???? ne, jako vazne - proc kurva na hlavni stage v takovym case???

    Patek - tak tady sme hodne bojovali, protoze z toho programu sme fakt netusili, jestli ma cenu tam vubec chodit. Nakonec sme stihli asi pulku Johna Butlera a ten byl teda vybornej!

    Mucha - je mucha, co dodat

    Lewis Capaldi - nuda, Years & Years - nuda, Emily Dust - nuda

    Sam Kelly and the Lost Boys - tak to mi zase zvedlo naladu. anglicky lidovky at their best, riverdance my ass. ne jako vazne, skvelej koncert, to sem necekal

    Sobota
    Pierce brothers me moc nebrali, nevim, jestli to velky podium na ne nebylo moc (ale butler to dal, tak asi je jen chyba ve mne)

    Gang of Youths - poslechovka, not great, not terrible, slo to

    Bert & Friends - sel sem se podivat, co asi poslouchaj mlady... a asi sem starej. bizar az moc, nechapu

    Zaz - jo, OK, ale uz tam byla potreti a ten moment prekvapeni uz tam halt nikdy nebude

    Cory Henry and the Funk Apostels - prvni dva songy absolutni funkova jizda, pak dali Staying Alive... a pak to trochu ztratilo jiskru, ale furt velmi dobry

    Cure - hele, ja je neposloucham, nemam jediny album. znam ty nejvetsi hity z televize, nic vic. ale spadla mi celist. vyborny to bylo. To, ze hrali pres dve hodiny mi umoznilo odbehnout na

    Povodi Ohre, kteri se vesli do 40 minut. bylo nas tam tak 60 maximalne a byl to vybornej koncert. spinavy kytary, rock'n'roll jak ma bejt. pak zbytek Cure, furt dobry:-)

    a pak dve nejlepsi kapely letosnich Colours

    Yonatan Gat & the Eastern Medicine Singers - kytarova improvizace se trema indianama, ktera vsechny odpalila nekam uplne mimo

    a ja to pak prikrmil jeste Bo Ningen. Mam zkusenost, ze posledni kapela na Full Moon Stage je vzdycky naprostej vrchol vestivalu a uz sem tam takhle zazil Fumaca Preta, Mueran Humanos, i ten Ron Gallo byl dobrej, ale tohle teda bylo uplne mimozemsky...

    takze furt je co objevovat, a i kdyz si pokazdy rikam "tvl, dyt tam nikoho neznam, co tam budu delat?", skoro kazdej rok jedu zase. snad i ten pristi
    NEBOZKA
    NEBOZKA --- ---
    MRTVY_KENNY: Souhlasím, že zajímavý elektroniky bylo málo. Ve středu super Richie Hawtin, ale dát techno na stage ve 21:15 necítím jakou moudrý tah. Pak ještě příjemně překvapili Agents of Time v pátek, nicméně čas téměř stejný. Nemít lístek za 700,- a ubytování zdarma, byl by celkový dojem z Colours rozpačitější.
    BENAC
    BENAC --- ---
    Letos jsem si rekl, ze si uziju kazdy den jeden vytipovany koncert a pak, podle toho, co me oslovi, tam treba zustanu:
    Streda - Opal Ocean - tihle typci (Francie, Novy Zeland) me dostali - byl to uplne prvni koncert. Mel jsem prvni pivo na festaku a jeste ani nedohulene brko a uz jsem skakal jak kozaterenova.. vynikajici.
    Ctvrtek - Jednoznacne to byli Kronos Quartet - diky nahode (Myso jeste jednou dik) jsem se dostal do Gongu na Kronos a byli strhujici, vynikajici, nad me ocekavani. Skladba Summertime od Janis Joplin nebo treba House of the rising sun od The Animals v jejich podani, to byla husi kuze a takovy ten pocit uplne spokojenosti.
    Patek - tento den byl ovlivnen faktem, ze jsem jel na festak s detmi jiz na 16 hodinu, abychom stihli jejich idol Mirai. Pak zacali vymyslet a muj program dostal par trhlin :)) Zcela necekane jsme se dostali na hlavni stage a zrovna hrali Nahko & Medicine for the people a musim rict, ze jsem se nenudil. Nasledne cca hodina a pul ve family parku a propasla cast koncertu JBT (nevadi, do tretice uz mi to konecne vyjde a snad to bude mimo festival na samostatnem koncerte). Deti nabrala ma draha chot, ktera si uzila CoO pouze ve stredu, nebot ji sestrelila chripka a uz cestou domu ve stredu byla uplne marna. Pote jsem nabral smer fresh stage na dj Saro a tohle byla slusna jizda. Za me a patecni den asi nej. Shaka Ponk byli super, ale uz mi dochazely sily a uplne jsem si je neuzil. Posledni den festaku tradicne nechodim a tak jsem udelal radost sundanim pasku tchanovi. Listek jsem poridil za 800,- a pro me za ty prachy super akce. Samozrejme mam za ty roky hromadu negativnich zazitku, ktere vsak vyvazuje ta naprosta pohoda v podobe naservirovaneho festaku pod okny. Kazdy rok je to nejaky lineup, kazdy rok si vyberu a kazdy rok odchazim obohaceny o dalsi vyborne hudebni zazitky.
    -----
    takze letos opet fajn
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    se repastnu z FB

    Poslušně hlásím, že teda od The Cure jsem nečekal nic extra, pár vzpomínek na rannou pubertu s MTV a walkmanem... Ovšem teda hned při příchodu na stage za zvuků Burn, jsem zpozorněl, že si to hrábne asi hloubějš, než se zdálo.

    Coloursy jsem pravidelne ignoroval, lineup je vždycky pro mně přijatelný, ale není to nic, co bych musel vidět. 2010 jsme se přestěhovali kilometr od festivalu a začlo být hloupé sedět doma u filmu, když doslova za oknem jásají davy..

    Takže 2011 už jsem zaměstnanecký kulturní bonus udal za vstupenky a musím říct, že si to pamatuju, ale žádný signifikantní zážitek to nebyl.. Ten ročník mě nějvíc vzali Priessnitz.. A podobně to bylo i s dalšími ročníky - headlineři vyignorováni, ale člověk si našel alespoň něco, co ho chytlo, i kdyby to přijelo třeba jen z Jeseníku...

    Každopád.. ať z toho není slohovka. THE CURE! Nic lepšího jsem za těch 9 ročníků neviděl! Jako ultimátně promazaná hudební mašina, kde pauzy mezi skladbama trvají sotva 5s.. 2h poctivě prožitého zpěvu od Smithe.. Zároveň velice originální nezaměnitelná hudba, vše korunováno dojemnou nekonečnou děkovačkou a Smithem držícím se za srdce..

    Takže musím poděkovat všem, kteří pomohli zprostředkovat tenhle zážitek, nebudu jmenovat, letos jsem po dlouhých letech nekoupil lístek hned v první vlně, myslel jsem, že teď budu v Polsku na jiném fesťáku a byl docela naladěn nejít po letech vůbec (on ten konec ve 2 /na camelu ve 3/ tomu docela pomaha).. Nakonec si i ten lístek cestu našel. Stejně tak dík za support páteční rsp. sobotní Klidové skupině.

    -----------------
    k tomu dodam, ze jsem byl na festaku az od patecni noci, takze jsem toho jinak nijak extra nevidel, patek mogwai, pak stroon a v sobotu to cele sebrali cure, fajn byl charlie cunningham, videl jsem khoibu, ale to bylo mozna i trosku blbe casove, nadavali na ruseni vedlejsi stagi.. no.. mohlo to byt lepsi proste.

    pak enrico sangiuliano je dobrej, ale.. jak je fajn, ze je na festaku electronic stage. ale i v pokrocilejsich hodinach je to pate pres devate (pred nim byla tokimonsta s trapem.. a po nem nic - rsp muzes si prodlouzit letargii o hodinu do 3 na camel stanu..) festak, co cloveka vyvrhne ve 3am do ulic vypnutim produkce mi moc nevyhovuje, nadavam na to kazdy rok. stejne tak ale jsme prisli do arealu kolem 2 a tam proste neni co delat. "zachranuje" to meltingpot, kde se ale tisni tolik lidi, ze clovek, co tim spis zabiji cas, to vzda a blouma od niceho k nicemu.. vim, ze kazda hodina produkce stoji prachy, ale kdyz uz si hrajou na 4 dny, mohlo by to byt trosku plnejsi a mit nejakou kontinuitu alespon na te elektronice, kde je prirozene, ze nejsou pauzy ani vycpavky a lineup nejak navazuje. mno.. chcu moc. priste snad konecne to polsko :D
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    NTR23: nevim covece. Asi je cim dal tezsi udelat kvalitni lineup na cely 4 dny. Ale perly se tam najdou, na druhou stranu je mozna dobre ze tam je ta vata a clovek muze stridat stage trochu aniz by prisel o neco vyraznyho.
    NTR23
    NTR23 --- ---
    JVMLOK: Tam je milion kapel a furt je někdo nespokojený
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Stoji to za hovinko letos. Este tu chybi Mandrage a Rybicky, a bude tady cela parta z radia Impuls.
    PTT
    PTT --- ---
    CMLKA: a je :-/
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    EARL: to zni jako slusna nuda (teda pro me)
    EARL
    EARL --- ---
    CMLKA: Prej je nejaka nova dohoda s mestem ohledne hluku. Takze ve vsedni dny do pulnoci, v patek a v sobotu do dvou. Takze cokoli elektronickyho (i ve stanu) hralo zatim pred pulnoci... :-(
    CICO
    CICO --- ---
    CMLKA: bohužel ano...na hlavní stage, v hlavním večerním slotu a o půl hodiny déle, než ostatní...ale potěšilo, že minimálně u stanu č. 10 se všichni svorně před jejich vystoupením zvedli a šli jinam...)
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    Jo a koukam ona uz na Colours neni zadna zajimava elektronicka stage?
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    vcera vecer hrali na hlavni stagi Krystof? ORLY???
    GOLDENDELICIOUS
    GOLDENDELICIOUS --- ---
    EARL: Burfi jsem nikde neviděla, ale u té cesty má stánek Krišnův dvůr a sladké koule tam prodávají. Nebo zajdi přímo do kamenné restaurace, je na 28. října 38 před Masarykovým náměstím.
    EARL
    EARL --- ---
    Nasli jste nekdo v arealu stanek vege restaurace Burfi? Bejval u cesty vzadu z hlavni stage na drive, vcera jsem ho nevidel. Jako ja ty jejich sladky koule POTREBUJU! :-)
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    [ MRTVY_KENNY @ Colours of Ostrava ]

    pripominam at nezkousite jezdit nacerno.. od lonska se to vyvrbilo tak, ze dopravni podnik zrejme zjistil, ze se jim vyplati v podstate neprovozovat jen namatkove akce, ale vicemene lidi kontrolovat neustale a kontroloru je opravdu velke mnozstvi, takze podle me, ktery navstevnik neuvidi pres festival revizora, tak je dite stesteny. letos bych to vubec bez jizdenky nepokousel, jsou vsude a ani nedele odpoledne ve vylidnenem meste je nezastavi. :)

    i letos funguje jakasi akcni cena, tarif umi nahrat do cipu na naramku, takze pri nastupu pak nemusite delat uz vubec nic.
    Festivalová jízdenka - Colours of Ostrava
    https://www.dpo.cz/pro-cestujici/aktuality/novinky/3723-festival-jizdenka-colours-2019.html
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    Mam take jednu vstupenku (bude na jmeno, ktere si reknete) za 2000.
    A dale moznost ubytovani od stredy do soboty v http://paradise.hotel-ostrava.eu//cz/hlavni-stranka/. Je to dvouluzkovy pokoj, ale muze tam byt i jeden clovek. Cena za osobu za cely pobyt 5500,- (vcetne snidane tusim)
    NEBOZKA
    NEBOZKA --- ---
    Máme stále jednu standard vstupenku z předprodeje za 2000,- Původně 2,5k. Je to na jméno, takže asi ideálně spolu zajit k Baťovi pro náramek, až to bude možný.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam