• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SNIPERCZEZabbix, nagios a další monitorovací nástroje
    WENCA
    WENCA --- ---
    nevite nekdo o saasovym zabbixu/nagiosu? neco uplne basic, co by mi posilalo maily "server is down".

    zkousel jsem www.newrelic.com a moc me to zaujalo.
    WENCA
    WENCA --- ---
    fungujou nekomu v zabbixu remote commandy?

    v konfiguraku agenta mam spravne EnableRemoteCommands=1.

    action mam nastavenou takhle: host.nekde.com:/var/tmp/skript.sh

    [root@host tmp]# ls -al /var/tmp/skript.sh
    -rwxr-xr-x 1 root root 588 Feb 15 12:31 /var/tmp/skript.sh

    pokud pustim skript.sh pod uzivatelem zabbix, tak vsechno funguje.

    mam zapnuty debug logovani u agenta i serveru, ale v logach vubec nevidim pokus o spusteni remote commandu.
    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    Tak dalsi postreh - najednou se mi zblaznila discovery v zabbixu. Prochazi celou sit a plni ARP tabulku v systemu, kterej po chvili prestane odpovidat. Nepomohlo vypnuti vsech pravidel discovery, musel jsem je vsechny smazat. Potkal jste se nekdy nekdo s podobnym chovanim? Zajimavy ze tri ctvrte roku to fungovalo bez problemu. Zadna zmena v konfiguraci (min o ktery bych vedel) nenastala
    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    Tak se mi zda, ze autori Zabbixiho frontendu moc nepremejslej, ze muze bejt pouzitej i jako dohledovy centrum s monitorama treba 3m od lidi...popisky jsou pekne malinky a velikost je bohuzel natvrdo v kodu. Pro zlepseni prehlednosti map je nutne upravit velikost fontu v souboru include/maps.inc.php ve vsech volanich funkci imageText() a imageTextSize() - defaultni je 8, ja nastavil 32 a na to uz se da z dalky koukat. Pak jeste doporucuju ve fci MyDrawLine ve stejnem souboru si trochu pohrat s sirkou car (tlusta 2px je porad strasne tenka).

    Jako dalsi krok si jdu hrat s velikosti fontu v grafech
    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    Tak v chrome se to chova slusne. Zajimavy, ze to dela jenom screeny, refreshovani map se chova slusne...
    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    MCKIDNEY: vedi o tom, prave v mozillim buglistu jsem tohle chovani nasel :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    SNIPERCZE: Reportuj kod mozille, memory leak je docela závažný problém a oni ho opraví.

    IE a Chrome je pro drony.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    SNIPERCZE: firefox se celej nejak hrouti zkus chrome, to je dneska spicka
    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    Tak jsem konecne v praci rozchodil i dohledovy centrum. A rovnou jsem narazil na supr bug - pokud mate otevreny okno se slideshow co se refreshuje, firefox postupne sezere celou pamet na kompu a spadne. IE to nedela.
    WENCA
    WENCA --- ---
    SNIPERCZE: jojo. chce to vyhodit hodne zbytecnejch itemu, zkratit dobu historie, atd.
    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    taky vam prijde zabbix ve vychozim nastaveni strasne citlivej a hlavne narocnej na sitovej provoz? prijde mi, ze taha spoustu informaci zbytecne casto a po nejaky dobe pak databaze nestiha...
    TRUHLIK
    TRUHLIK --- ---
    mozna ne uplne na spravnym miste, ale zkusim se zeptet - MRTG grafy a jejich zobrazeni.. neznate nejaky dashboard co by to umel nejak jako pekne.. idealne i dalsi fce, napr. fulltext hledani podle parametru propoju, prechazeni mezi prvkama ktery jsou zretezeny apod. ?
    HALELUJA
    HALELUJA --- ---
    já mám jinej trabl.. používám výhradně nagios s centreonem to jen pro info a teď bych potřeboval dohledovat AIXový 5.3 stroje, hlavně průtoky dat hdd a vůbec performance data na cpu, mem atd. Nemůžu skoro nic najít . Máte někdo zkušenost? Nějakej info zdroj odkud se odpíchnout? Moc se zatím nehrnu do nrpe v tomto případě..
    Díky
    HALELUJA
    HALELUJA --- ---
    WENCA: jo icinga má velký plány, tak se uvidí jak to dopadne.. každopádně novej centreon už je na to lehce připravenej
    KRISHNA: vpravo nahoře scaling factor si zkoušel?
    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    Tak resenim je do podminek akce pridat TRIGER VALUE = PROBLEM
    TRUHLIK
    TRUHLIK --- ---
    SNIPERCZE: ne, to je tim ze zabbix.. prejdi na icing a nebudes mit problem :-D (sorry za OT)
    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    resim tedka zajimavou situaci - mam v zabbixu akci, ktera ma nastaveno, aby posilala infomail kazdej den. To krasne funguje, jenomze to posila i jakmile trigger prestane bejt aktivni. Muze to bejt tim, ze ta udalost nebyla potvrzena? Nebo nevite nekdo co by to mohlo zpusobovat?
    WENCA
    WENCA --- ---
    Monitoring weather with Zabbix | Zabbix Weblog
    http://blog.zabbix.com/monitoring-weather-with-zabbix/48/#
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam