• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SNIPERCZEZabbix, nagios a další monitorovací nástroje
    Zabbix - "Zabbix offers advanced monitoring, alerting and visualisation features today which are missing in other monitoring systems, even some of the best commercial ones." Nagios - "Nagios is a powerful IT management system that enables organizations to identify and resolve IT infrastructure problems before they affect critical business processes."
    rozbalit záhlaví
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    RATTKIN: Zabbix tusim umi checkovat mtime slozky. Osobne to ale resim vlastnim skriptem, ktery udela i nejaky consistency checky a posle data do zabbixu pres zabbix_sender.
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    RATTKIN: pasivnim checkem spoustenym na konci zalohovaciho skriptu? Pripadne treba pro baculu/bareos existujou checky, ktery se dotazou primo toho softwaru (a pocitam, ze budou i pro dalsi)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    jak nejlíp monitorovat, že se udělala záloha? záloha má vždy jiný filename, obsahuje totiž datum.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    mám víc jak polovinu hostů za natem, nebo úplně bez veřejné ip adresy. mám na všechny hosty dát aktivní checky (větší konzistence) nebo mít část hostů aktivně a část pasivně? přinese to něco?
    SRBAK89
    SRBAK89 --- ---
    RATTKIN: u nás jsme to testovali, ale více jak ping nám to nedokázalo vzít. máme vm 5.5
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    chápu to dobře, že když si nakonfiguruji monitoring vmware, nemusím na hostech mít agenty a všechno dostanu z vmware?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    teď mi to funguje, dík
    buď jsem včera měl málo kafe, nebo to funguje až po prvním restartu zabbixe?
    SRBAK89
    SRBAK89 --- ---
    RATTKIN: ber to tak, že skupinu zakážeš, pa kto vypadá takhle

    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    SRBAK89: jo když já nastavim frontend na disabled, nepřihlásí se ani administrator. Jak si mu zakázal přihlášení ty?
    SRBAK89
    SRBAK89 --- ---
    RATTKIN: Já ho mám ve skupině guest, ta má zakázáno se přihlásit a guest se tak nepřihlásí, smazat nejde, stejně jako administrator
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    mám problém v zabbixu, nechci tam guesta.
    Zkoušel jsem různé způsoby jak guesta zakázat, včetně různých forums, ale když guesta nevidim, nemůžu se přihlásit ani jako Admin

    dále, když dám jako admin logoff, dostanu se na stránku která píše permission disabled - to je ale jen kosmetická chyba

    na webu k tomu moc najít nemůžu. to jsem první kdo to dělá? a všichni mají login Admin/zabbix?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ramku přidám snadno, je to VM. disk asi přidám hned, dík.
    vašim otázkám rozumim jen teoreticky, je to můj první monitoring.
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    RATTKIN: jde hlavne o tu db, zabbix server sam o sobe neni narocnej. Kolik itemu s jakou granularitou planujete?
    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    RATTKIN: zalezi na poctu itemu a jak dlouho chces drzet historii a trendy. Nicmene tech 5GB mi prijde malo, nas monitoring cca. 150 stroju ma 40GB (historii drzime tyden, trendy rok). 1GB RAM je malo urcite, sel bych aspon do 4 (nebo oddelit zabbix server a postgres na vlastni stroje)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    chceme nasadit zabbix na monitoring asi 50 - 100 vlastních a cizích serverů. Win a linux.
    Stačí 1 cpu, 1gb ram a 5 gb volného místa na databázi? Postgresql

    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    BOAR: Musi to bejt icinga? Zabbixe bych vedel.
    BOAR
    BOAR --- ---
    ahoj
    Hledame firmu, ktera umi do spolecnosti nasadit monitorovaci system icinga 2. Nemate kontakt ?
    diky
    HIDARI_LUPO
    HIDARI_LUPO --- ---
    BOAR: ahoj, nevim jak jste na tom se znalostma a kolik mate lidi a prvku ale tohle me celkem pomohlo minule: https://www.paessler.com/
    BOAR
    BOAR --- ---
    Ahoj
    Chystame se ve firme nasadit monitorovaci system, a zatim jsme ve fazi vyberu.
    Hledam nekoho, kdo by byl ochotny ukazat vlastni produkcni nasazeni. Primarne mi jde asi o icingu, ale nebranim se cemukoliv (zabbix, nagios klidne nejake komercni . )

    lokalita praha. a nabidky do posty.

    Predem diky




    DRON
    DRON --- ---
    CYBI: provest upgrade db. Obvykle se to udelalo po upgrade serveru a jeho novem spusteni (progress je videt v logu), ale urcite doporucuju nacist release notes. Klidne je mozne, ze je predepsane pres jake verze musis upgradeovat na posledni verzi.
    CYBI
    CYBI --- ---
    po importu 2.4 db na 3.2 .. nejakej quick hint ? diky

    The frontend does not match Zabbix database. Current database version (mandatory/optional): 2040000/2040000. Required mandatory version: 3020000. Contact your system administrator.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MEDAN: Ten pouzivam minimalne. Pokud nemuzes prejit na Nagstamon, tak nevim...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam