• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HITOMIG. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně (knihy, seriál, TCG, RPG, deskovky...) SPOILERY POVOLENY!
    SOFIJKA
    SOFIJKA --- ---
    mám se stydět, že jsem měla až škodolibou radost, že byl ještě jeden porod? 😆
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    HITOMI: Pravda, zapomněla jsem.
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    MINERWA: Knižní Viserys byl tloustnoucí lenoch. Byl pravým opakem svého bratra Daemona. Netoužil po ničem dobrodružném. Spokojil se s tím, že osedlal Baleriona a šmytec.
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    NEVADA_: vypadla ti tam Helaenina Dreamfyre
    https://i.redd.it/1sobg01s6xs71.jpg
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    NEVADA_: neříkal Viserys potom, co mu umřel drak, na kterým jel jenom jednou, proč už dalšího neměl? jakože neměl koule mu zazpívat? Daemon nezná píseň ohně a ledu, zato zná jiný písničky? :)) to by šlo, knihy jsem zatím nečetla, mám strach, že kdybych začala, odmítala bych pak tuhle velkolepou zábavu
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    MINERWA: Hm, GRRM to sice v knize nepopírá, ale zároveň ani jednou nezmiňuje, že by jeden jezdec mohl osedlat víc draků. Čuchám za tím zjednodušení děje :(

    Že by vynechali nebo osekali Ulfa a/nebo Hugha? Zrovna takové vděčné postavy, jako šité na míru pro HBO.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    6. 10. 2022 — Tvůrci seriálu a ani samotný autor knih George R. R. Martin však nikde netvrdili, že by na dracích nemohli jezdit i jiní lidé.
    já nevěděla, že jeden jezdec může mít víc draků, asi jsem to měla víc spojený s avatarem, než jsem si myslela....
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    MINERWA: No vida.
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    MINERWA: Netuším, tu scénu jsem nepobrala. Kanibal žije volně na druhé straně ostrova. Spíš tipuju Vermithora.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    NEVADA_:
    MINERWA:
    [ENG] Daemon Targaryen Singing to Vermithor | High Valyrian Dragon Song Translation
    https://www.youtube.com/watch?v=yrElaGLsa9c
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    NEVADA_: co to bylo za draka, kterýmu Daemond zpíval? to byl Kanibal?
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    EVILMIND: Vhagar je mezi všemi draky výjimka. Je z nich suverénně největší a o mnoho starší.
    Tři další největší osedlaní draci už patří černým - Daemonův Caraxes, Rhaenysina Meleys a s odstupem Rhaenyřina Syrax.
    Další osedlaní draci na obou stranách už jsou staří jen cca jako jejich páni - včetně Lucerysova Arraxe.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    NORDSSON: Drak hřeje zevnitř :o)
    STARDAY
    STARDAY --- ---
    NORDSSON: ve fantasy zemi? :D
    NORDSSON
    NORDSSON --- ---
    A smi se jako rozebirat, ze na tech dracich byli ve vysce nekolika km a tim padem by tam byli okamzite promrzly na kost driv, nez bys rekl dracarys?
    JADE
    JADE --- ---
    skoda ze to takove nebylo od 1. dilu...dobre at nezeru od 2. :P
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    IOM_NUKSO: jak jsem už psala, koukám na to nejdřív bez titulků, pak s titulkama a nakonec s dabingem, takže ano, jsem velmi oddaná :D a baví mě to porovnávat, například nyní taky vyšel seriál Prsteny moci, kde je například scéna, kdy je Númenorka oslepená a oni "I see" předabují jako "Já vidím", i když to znamená "Aha/ach tak" olololololo, Rod draka chytil alespoň dobrýho překladatele

    Aemond říkal "ne", protože chtěl jenom jedno očíčko :D
    zabít ho přece nechtěl :D
    IOM_NUKSO
    IOM_NUKSO --- ---
    MINERWA: jj, to jsem taky nepochopila, co tedy vlastne chtel, kdyz rikal to ne ne ne. A ty to btw jsi mela zkouknuty jiz v 6:30 rano? :D tomu rikam oddanost :D
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    EVILMIND: mně se líbilo, jak Aemond "ovládá" svýho draka a ten výraz "Né, měla jsi ho jenom postrašit."
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    Me se libilo to "mame 9+ dospelych draku, oni maji jen 3"

    a pak nasleduje draci souboj, co vypadal jako kdyz si to rozdavaji autobus s detskym odrazedlem :-) takze o poctu to asi nebude
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam