• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ARZAModré zóny v Praze - tipy a triky jak na ne
    ARZA
    ARZA --- ---
    Mno, rozumim, kdyžtak pak poreferuj jak jsi dopadla.

    Já se taky většinou vracim z práce před 17h, takže na těch hodinách nechávám auto přes hodinu bez zaplacení, protože se mi logicky nechce dávat 40 - 60Kč za zaparkování. Takže do těch hodin tak jednou tejdně hodim pětku, kouoim novej lístek a ten tam strkám, aby za tim sklem aspoň něco bylo.

    Třeba ti pomůže spoň to, že jsem si všimla faktu, že na hodinách botičkujou, zatimco z modrý rovnou tahaj...:))
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    ARZA: jasne no, pro me ani jedna z tech oficialnich cest neni uplne koser a pripustna, cachrovat s trvalym je ted nesmysl, to pak bude mozny na Lhotce, ale tam to uz zas nebude vicemene potreba. Auto na nej prepisovat je taky nonsens.

    Na tu smlouvu o pronajmu auto se mrknu jeste, diky za tip.

    No jo, u me je blby to, ze ja pres to dopoledne a cast odpoledne nepracuju, jsem doma, nebo litam s psikama, takze to pro me momentalne obnasi bud riskovat pokutu/boticku/odtah, nebo vecer/rano odjet na Troju, nechat tam auto, dojit domu, odpoledne dojit pro auto atd. Jako jasne, neni to nejak extra daleko, ale prece jenom je to voser. Kor pro cloveka, kterej je zvyklej celej zivot mit auto pred barakem. Nehlede na to, ze kdyz se pak stane neco akutniho se psama, nebo proste je nejakej pruser, tak je to 20minut, nez se dostanu s autem pred barak.
    ARZA
    ARZA --- ---
    MATHEA: nejsem si vědomá toho, že by tohle uvedli někdy do provozu, protože na stránkách Prahy 7 to nemůžu nikde najít.
    Resp si myslim, i pokud to zavedli, nebude to uplně jednoduchý na vyřízení, právě kvůli zneužitelnosti, ale zkusila bych tam zavolat a zeptat se.
    Řešila jsem podobnou situaci taky (taky bydlim na sedmičce), když za mnou jezdil chlapík z jinýho města. Bohužel jediný řešení by bylo to samý, který jsi zmiňovala ty, že by si ke mě přehlásil trvalý bydliště nebo na mě nechal napsat to auto:]

    Zároveň mi někdo říkal, že takovouhle situaci řeší tim, že s někym, kdo na P7 napsaný trvalý bydliště už má, sepsal jakousi smlouvu o pronájmu toho auta a na to, že by tu kartu měli taky vydat. Tušim, že když jsem na MČ volala ale já, podmiňovala to tam ta ženská živnosťákem vlastníka toho vozidla.

    Sama teď bojuju s tim, že mam půjčený auto od mámy, která má trvalý bydliště na P1, takže tam má i parkovací kartu. Bohužel ta platí jen pro P1, takže jinde stát nemůžu, což v praxi znamená, že zastavim večer na hodinách, který jsou po 18:00 zadarmo. Ráno musim odjet do práce na P2, kde z někoho z kolegů vylodim přenosnou parkovací kartu pro P2 a po práci jedu zpátky na P7, protože kartičku pro P2 musim zase vrátit.
    Jsem bez šance s tim autem dokola pořád nejezdit po Praze, protože ho prakticky nikde nemůžu nechat:-)
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    Netusi nekdo, zda a jak fungujou ty vyjimky pro potrebne? Je to clanek z 2008 a jeste ke vsemu z novinek..
    Praha ustoupila s parkovacími zónami, nabízí karty na 10 hodin – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/domaci/142207-praha-ustoupila-s-parkovacimi-zonami-nabizi-karty-na-10-hodin.html

    Moje situace je takova, ze tak na 3-4 dny v tydnu jsem na Praze 7 u pritele, jezdim autem, pac mam dva velky psy a auto vyuzivam i pracovne (odpoledne-vecer), cca za 8 mesicu bychom se meli pak uz spolu stehovat na Lhotku, takze je nesmysl bud auto prepisovat na nej, nebo resit moje trvaly (kor v pripade, ze byt je jeho maminy). Tak by me zajimalo, jestli s timhle nahodou nema nekdo zkusenosti? Moje predstava je takova, ze bych se pokusila najit nejakyho ochotnyho starika/starenku v ulici a za nejakou mesicni uplatu by me napsali na tu karticku.. Mozna sem prilis naivni:)
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    JOHNYLOW: ahoj, na miraku ze strany vinohradskyho divadla je orazova zona, kde se da od 18 do 8 da parkovat zadarmo a pak jeste z obou stran vinohradskyho divadla...
    JOHNYLOW
    JOHNYLOW --- ---
    Prosim vas, slysel jsem, ze se v Praze na Vinohradech da bezplatne zaparkovat v Moravske ulici, ci kdyby slo kdekoliv jinde pobliz Namesti Miru, tak bych byl rad za jakoukoliv radu. Pokud to sem nepatri, tak mi klidne smazte, predem dekuji za odpovedi.
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    SENIN: promin, uplne jsem na to zapomela ti odepsat..jj, do 18ti:-)
    SENIN
    SENIN --- ---
    tak už je to ok ... ty informační centra maji všechny do 18:00 a to bych měla stihnout .. maji to tam dole ještě rozepsaný, jsem to nejdřív úplně přehlídla, je to trochu nepřehledný ... díky
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    SENIN: ne, v tech automatech muzes zakoupit jen parkovne na tu dobu mezi 08:00 a 18:00, kde presne potrebujes zaparkovat? jo jinak ty modry parkovaci karty jsou za 120 na 2 hodiny..
    SENIN
    SENIN --- ---
    ahoj, potřebuji zastavit někde na praze 7 a všude jsou modré zóny, což by nebyl takový problém, ale dostanu se do prahy, až budou mít ty jejich informační centra zavřeno. V tom automatu se dá koupit stání na dvě hodiny na modré zóně také? Zelená zóna je dál a potřebovala bych zastavit přímo před domem. Nejsem z Prahy, sice už jsem koukala na oficiální stránky, ale nejsem z toho moc moudrá. díky
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    MAIKA: tak to si radsi zaplatim tech 30 korun parkovny v zeleny nebo oranz zone nez litat extra po doktotrech, kd etaky zaplatim 30 korun..
    MAIKA
    MAIKA --- ---
    ONITSUKATIGER: tak i to se da zaridit :)
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    MONOMO: jen aby pak nechteli potvrzeni, ze jsi byla nemocna, od doktora....
    MONOMO
    MONOMO --- ---
    Tak mě včera poradil policajt kdyz me nacapaj nebo odtahnoui v modry zone, ze mam rict ze se mi nahle udelo spatne a ze sem nebyla spusobylá jizdy a ze sem musela okamzite odstavit vozidlo. Usetrej me prej od pokuty a poplatku :) tak přiste to zkusim kdyz mi to takhle portadil ;)
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    Tak jsem vcera jela do Hellu (Poupetova, Praha 7) a kdyz jsem chtela zaparkovat v soubezny ulici, kde je normalne oranzova zona, tak pulka ulice byla rozkopana a zbytek ulice byl predelanej na modrou zonu! Mezitim se v ty Poupetovy zmenilo to "zonovani" ale bohuzel ho moc nechapu...Je tam modra zona, tedy Oblast 7 ale pod tim je jeste tabule, kde stoji "Nebo od 08:00 do 18:00 s platnym parkovacim listkem". Co to tedy znamena? Ze od 8mi do 18ti tam smim parkovat s parkovacim listkem a od 18ti tam plati zase jen vyhradne modra zona??
    NOZDROLOMO
    NOZDROLOMO --- ---
    ARZA:
    Tim lhanim myslim, že jim řeknu, že to auto parkovala osoba blízká či jak to je. Nebo jim řeknu pravdu a oni mi za to napařej ještě pokutu navíc + mi seberou naky body.
    ARZA
    ARZA --- ---
    NOZDROLOMO: ja jsem byla dokonce tak naivni, ze jsem se pokousela podat stiznost na toho policajta, kterej mi rekl ze ano, ze na tom konkretnim miste kam jsem se chystala zaparkovat, na tu vyjimku kterou mam, stat muzu.
    ale bejt tebou tak s tim neztracim cas ani nervy, protoze maji 30dni na vyrizeni ty stiznosti, a to dokonce 30pracovnich dni, tzn cca mesic a pul, takze od 13.5. do dnesniho dne nemam stale zadnou odpoved, protoze to samozrejme nechaji nekde valet do posledniho dne.
    navic kdyz nevis cislo toho pitomce kterej ti to poradil, je to stejny jako kdybysis to vymyslel a rekla bych, ze i kdybys ho vedel, tak by ti to stejne nepomohlo, protoze je to tvoje povinnost, znat ten zakon kerej tohle resi.
    mne teda aspon odpustili tu pokutu, nicmene me i tak ta sranda stala tech 1450kc za odtah.
    ARZA
    ARZA --- ---
    NOZDROLOMO: ARZA :]
    akorat moc nechapu co myslis tim rikat pravdu a pak za ni platit, nebo radsi lhat.
    zaplatil jsi to uz predpokladam tak jako tak, kdyz jsi si vyzvedaval auto z toho odtahovyho parkoviste a to uz ti nikdo nevrati, stejne jako mne.
    a ted te ceka maximalne pokuta, kterou jeste muzes ukecat, kdyz reknes ze jsi se ptal policajta a ten ti rekl takovej blabol.
    jinak o vikendu muzes stat zadarmo v oblasti s modrou zonou, ale pouze na hodinach.
    NOZDROLOMO
    NOZDROLOMO --- ---
    Tak v sobotu dopoledne mi odtahli auto z modry (P7, Nad Stolou)
    Samozřejmě parkoviště bylo uplně volný.
    Já sem si myslel, že se na modrý nesmí parkovat, ale policajt mi řekl, že o víkendu můžu.(To je naposledy co jsem někomu z těch kurev uvěřil)

    Ted jim to tam musim jit vysvětlit a nevim jestli mám řikat pravdu a pak za ní platit nebo radši lhát. Co myslíte?
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    ARZA: ty jo, ale ten planek tech zon neni uplne nejaktualnejsi, ne? Ja kdyz jedu k Vam do hellu tak parkuju v ty soubezny ulici, ktera je tady oznacena v planku jako: " Kratkodobe stani, ktere bude realizovano po schvaleni novelynarizeni hl.m.Prahy c.11/2007. Do te doby budou tyto useky vyhrazene pro rezidenty a abonenty." ale je tam automat i znacka oranzovy zony...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam