• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ARZAModré zóny v Praze - tipy a triky jak na ne
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    HANZO: jak to poznám že to bylo od toho auta a ne od policajta co šel okolo?
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    KULA: MP obchází na parkovišti, které je označené jako na povolení od XY a prudí lidi, co nejsou na nějakym listu. Včetně těch, kteří vezou malý děti k doktorovi, který v tom komplexu sídlí. Že kousek dole u metra stojí auta až do křižovatky s jednou z hlavních pražských výpadovek, tak to už je netankuje, protože skřípnout zoufalýho rodiče je přece mnohem snadnější, než línýho eskaře, co nechce nechat auto na P+R ale musí nutně uspořit pár korun a smrdět blíže k centru...
    KULA
    KULA --- ---
    KORKMAZ: jak to zkoušejí? Letáky za oknem, otravný bezdomovec ve vestě s úkolem získat zlatku?
    Co já pochopil, budou se sdílet nasnímané RZ z ulic a budou se párovat s těmi priváty pod rouškou právního zájmu třetí osoby.
    HANZO
    HANZO --- ---
    LELI: už právě skoro všechno. stání na zákazu, na žluté, na bílé
    LELI
    LELI --- ---
    HANZO: co jineho maji pokutovat?
    HANZO
    HANZO --- ---
    Už jste někdo dostal pokutu od těch chytřejších aut za něco jiného něž stání na modrý, nebo to ještě nefunguje?
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    KULA: Něco podobného už je dávno na jinonicích u "kampusu" fhs uk, i když v okolí modrý ještě nejsou
    KULA
    KULA --- ---
    Byl jsem dneska svědkem zajímavého obchodního zájmu - privátní parkoviště typu officehouse, retail park a pod....tlačí politiku otevřená parkoviště, pošleme Ti fakturu za stání do mailu až odjedeš....ale jak...
    Teď už spolupracují s MP a vyžadují spojení na majitele/provozovatele. MP to někde fakuje, někde jde ale na ruku. Nechci prorokovat horší časy, ale vypadá to na spojení s agenturou, která provádí monitoring modrých zón. Budou vymáhat neuhrazené parkingy z privátů.
    CUBICULA
    CUBICULA --- ---
    PHAILO: Ti maji smlouvy. Ty se pak prikladaji k zadosti.
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    PHAILO: Služební jsou v trochu jiném režimu, tam se kontroluje, jestli se auto jako benefit daní. Zaměstnanec ale není uveden jako provozovatel.
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    CUBICULA: Nesmysl. To by vyřadilo všechny auta na úvěr, leasing a služební.
    CUBICULA
    CUBICULA --- ---
    CUBICULA: Tak prd. Provozovatel nestaci, musi byt vlastnik.
    CUBICULA
    CUBICULA --- ---
    PHAILO: To vypada schudne. Diky moc.
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    CUBICULA: Nepřeváděj vlastnictví, nech se zapsat jen jako provozovatel.
    SULINAR
    SULINAR --- ---
    JOHN_LENON: aha, tak v tom případě to tak jednoduché nebude :)
    CUBICULA
    CUBICULA --- ---
    SULINAR:
    JOHN_LENON:

    Hm, toho jsem se bál. Takže jedinou možností je převod vlastnictví, což je voser jako svině.

    A jinde to zase píšou neurčitě "Pokud vůz není registrován na žadatele, je potřeba doložit doklad o užívání vozidla (právní vztah k vozu)."

    No, koukám, že asi oslovím spíš právníka. Díky moc.
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    SULINAR: Dokladem o užívání vozidla je např. leasingová smlouva, smlouva s autopůjčovnou apod. POZOR: Pro potřeby ZPS se uznávají pouze leasingové smlouvy a smlouvy o půjčení vozidel uzavřené s právnickými osobami či fyzickými osobami podnikajícími, které mají půjčování věcí movitých uvedené ve své činnosti. Další informace o doložení právního vztahu k vozidlu najdete zde: Metodika pro výdej parkovacích oprávnění.

    Vaše dotazy – Parkuj v klidu
    https://www.parkujvklidu.cz/cs/vase-dotazy/#1460001096552-18e65a45-2c67
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    SULINAR: nechci bejt zlej prorok, ale matně si pamatuju, že na čtyřce tohle nešlo. Chtěl jsem si auto pronajmout od člena rodiny, kterej bydlel na jedničce a poslali mě k šípku s tím, že pokud nemá pronájem vozidel jako předmět podnikání, máš smůlu.

    Ale jsou to jednak cca 3 roky a druhak to byla Praha 4.

    Na trojce to může být třeba jinak.
    SULINAR
    SULINAR --- ---
    CUBICULA: mělo by stačit jim předložit smlouvu, že ti auto pronajal, a pak by se parkovací oprávnění mělo dát převést na nové auto.
    CUBICULA
    CUBICULA --- ---
    Ahoj, nápad jak řešit situaci?

    Rezident P3, auto s parkovacím oprávněním dojezdilo a bude se reklamovat
    Brácha mi půjčil jeho
    Převéct RZ, nebo koupit nový rezidentský parkování nemůžu, protože mi auto nepatří
    Dočasná změna RZ je jen na 14 dní, situace bude trvat určitě měsíce

    Díky moc za přečtení :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam