• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ARZAModré zóny v Praze - tipy a triky jak na ne
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    FRAUZEZEK: Mr Parkit appka
    FRAUZEZEK
    FRAUZEZEK --- ---
    Ahoj, nemáte nejaký tip, kam by na cca 4 dni mohli známi zo Slovenska zaparkovať auto v Prahe? Samozrejme s poplatkom rátam. Ďakujem.
    HANZO
    HANZO --- ---
    LUCKY_MAN: tak před měsícem jsem dostal na P6 pokutu za stěrač za stání na chodníku. ale vím, že ti kokoti tam chodí s tabletem
    LUCKY_MAN
    LUCKY_MAN --- ---
    HANZO: Listecek za okna se uz nedava (kvuli ztratam listecku, znehodnoceni pocasim,atd...). Posila to urad postou/datovkou/...nejak.

    (Takto mi to rekl straznik MP na Praze 8 asi pred mesicem. Takze mimojine se o prestupku ridic dozvi az za tydny az mesice po jeho spachani).
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    HANZO: taky mě to napadlo na druhou stranu jsem si myslel že už i od pochůzkáře to dostaneš elektronicky/poštou

    Jinak mě přišla pokuta (do dat. schránky) za špatný parkování, ale nelze z toho vyčíst od koho konkrétně.
    HANZO
    HANZO --- ---
    ADAMIRA: nevím. policajt pravděpodobně nechá lístek za oknem. Od auta přijde nějaké upozornění na přestupek zjištěný automatizovaným prostředkem?
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    HANZO: jak to poznám že to bylo od toho auta a ne od policajta co šel okolo?
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    KULA: MP obchází na parkovišti, které je označené jako na povolení od XY a prudí lidi, co nejsou na nějakym listu. Včetně těch, kteří vezou malý děti k doktorovi, který v tom komplexu sídlí. Že kousek dole u metra stojí auta až do křižovatky s jednou z hlavních pražských výpadovek, tak to už je netankuje, protože skřípnout zoufalýho rodiče je přece mnohem snadnější, než línýho eskaře, co nechce nechat auto na P+R ale musí nutně uspořit pár korun a smrdět blíže k centru...
    KULA
    KULA --- ---
    KORKMAZ: jak to zkoušejí? Letáky za oknem, otravný bezdomovec ve vestě s úkolem získat zlatku?
    Co já pochopil, budou se sdílet nasnímané RZ z ulic a budou se párovat s těmi priváty pod rouškou právního zájmu třetí osoby.
    HANZO
    HANZO --- ---
    LELI: už právě skoro všechno. stání na zákazu, na žluté, na bílé
    LELI
    LELI --- ---
    HANZO: co jineho maji pokutovat?
    HANZO
    HANZO --- ---
    Už jste někdo dostal pokutu od těch chytřejších aut za něco jiného něž stání na modrý, nebo to ještě nefunguje?
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    KULA: Něco podobného už je dávno na jinonicích u "kampusu" fhs uk, i když v okolí modrý ještě nejsou
    KULA
    KULA --- ---
    Byl jsem dneska svědkem zajímavého obchodního zájmu - privátní parkoviště typu officehouse, retail park a pod....tlačí politiku otevřená parkoviště, pošleme Ti fakturu za stání do mailu až odjedeš....ale jak...
    Teď už spolupracují s MP a vyžadují spojení na majitele/provozovatele. MP to někde fakuje, někde jde ale na ruku. Nechci prorokovat horší časy, ale vypadá to na spojení s agenturou, která provádí monitoring modrých zón. Budou vymáhat neuhrazené parkingy z privátů.
    CUBICULA
    CUBICULA --- ---
    PHAILO: Ti maji smlouvy. Ty se pak prikladaji k zadosti.
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    PHAILO: Služební jsou v trochu jiném režimu, tam se kontroluje, jestli se auto jako benefit daní. Zaměstnanec ale není uveden jako provozovatel.
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    CUBICULA: Nesmysl. To by vyřadilo všechny auta na úvěr, leasing a služební.
    CUBICULA
    CUBICULA --- ---
    CUBICULA: Tak prd. Provozovatel nestaci, musi byt vlastnik.
    CUBICULA
    CUBICULA --- ---
    PHAILO: To vypada schudne. Diky moc.
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    CUBICULA: Nepřeváděj vlastnictví, nech se zapsat jen jako provozovatel.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam