• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LANNADOGPOINT - soukromé depozitum pro opuštěné psy
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    jsem se tu rozohnila a zapomněla jsem proč jsem sem přišla :DDD tady pozvánka na akci :)


    [ PROSEKNEME / festivalfestival / 7.6.2012 / CR - Praha - Park Přátelství Prosek, Praha 9 ]
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    ZMYJKA: s tím, co si napsala víceméně souhlasím..
    znám hodně pitů a staffů, co se rvou.. naštěstí páníčkové jsou v pohodě a rozumný, takže situacím předcházejí..
    za sebe můžu říct, že jsem šťastná, že mám fakt zlatýho psa ( i když jsem pořád ve střehu pro jistotu - hrábnout jí může kdykoliv)..
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    SIMCIIQ: Tak ono na jednu stranu je ta "protibullí" hysterie přehnaná, na druhou stranu jakkoli jsou to psi ve valné většině případů naprosto bezproblémoví vůči lidem, vůči zvířatům už to zdaleka tak většinově neplatí (i když pořád nejsou zdaleka nejkonfliktnější) a i když je daleko pravděpodobnější, že mi po koni vyjede jezevčík nebo šicka holt i když se zakousne, prostě nadělá míň škody. A i ten NO se pacifikuje snáz než pit nebo staf, i když je větší, když jsme u těch plemen s problematickým chováním vůči zvířatům (tím míním NO, ne pity a stafy).

    A když se ke mně a mejm psům přes půl parku řítí šedesát kilo křížence pita a stafa a panička za psem marně huláká, pročež po chvíli se přestane snažit psa přivolat a huláká na mě, že je pes hodnej (byl, o tom žádná, docela tank, ale hodnej) a když jí psa (kterej se honil s mým pudlem k nadšení obou a hrůze náhodných přihlížejících) odchytím a předám a jemně ji upozorním, že se sice nic nestalo, ale ať mu příště nechá třeba připnutý vodítko, když pes nemá přivolání, protože kdybych měla většího rvavého samce, tak by se i její hodnej pes co se k nám přiřítil asi bránil případnému napadení a co bych si pak počala, když ona je někde v háji, tak mi začne vykládat, že to jsou předsudky a že ona zažila agresivního bišona, co napadl nějakýmu klukovi jorkšíra, tak bych jí s odpuštěním kopla do řiti, protože zatímco bišona od jorkšíra odtrhnu, těch šedesát kilo jejího mazlíka bych fakt ze svého spa rvát nechtěla (natož kdybych třeba měla sama velkýho rvavýho psa, jako je třeba Bonifác).

    A fakt si nemyslím, že je předsudkem obávat se víc neovladatelného pita než neovladatelného jorkšíra - to není předsudek, ale prosté zvážení vlastních sil a velikosti psa.
    HUHEEJ
    HUHEEJ --- ---
    ale to je trosku o necem jinem .. :)
    HUHEEJ
    HUHEEJ --- ---
    SIMCIIQ: jeste pro osvetleni..nevidim problem treba ani ve spojeni "ovcacka plemena" i kdyz spousta ovcaku ovci treba v zivote nevidelo
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    FRANCIS: ty to pořád nechápeš :)
    já přece nikde nepíšu, že majitelka může za smrt psa, za smrt toho psa může jen a jen jeho páníček nikdo jinej ani kůň ani pes ani majitelka koně.. majitelka koně mě s prominutím sere jen, protože střílí slova od boku a díky takovejm jako je ona pak my, co máme "bojový plemena" (kudla se zas otvírá :D) brzy chodit kanálama nebo s košíkama na hubě.. fakt super!
    petici vytvořit a nechat ve vsi podepisovat proti těm hrozným zvířatům nechce? ironie kdybys to nepochopila
    HUHEEJ
    HUHEEJ --- ---
    SIMCIIQ: jasny takovych veci je spousty.ja mam ty psy taky rad,nejsem proti nim.jen nevidim problem v tom spojeni.(koukat se mi na to ted opravdu nechce .. mozna pozdeji)

    FRANCIS
    FRANCIS --- ---
    SIMCIIQ: Přát smrt tomu koni je úplně stejně zlý, jako obecně nadávat na bojová plemena, pitbuly, staffordy a já nevím co ještě. Nechápu, proč za tu špatnou mají najednou všichni majitelku koně, ona za smrt toho psa přece nemůže.
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    HUHEEJ: asi takhle :) kynoložka to tam objasní líp než já :)

    Video — Podvedení psi — Česká televize
    http://www.ceskatelevize.cz/porady/1106768962-nebezpecni-mazlicci/203542152450001-podvedeni-psi/video/
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    MATHEA: ano je, máš pravdu.. samozřejmě nejlepší by bylo, aby neumřel nikdo..
    já vím a to mě štve nejvíc.. bylo by fajn kdyby se na psiska začli dělat psychotesty nebo tak něco..
    na určitou skupinu psů..
    HUHEEJ
    HUHEEJ --- ---
    SIMCIIQ: taky me ta pani celkem slusne vytaci,presne tim co tam napsala.a nadavat urcite na cloveka a ne na psa.ale spojeni "bojova plemena" je uplne normalni.preci jen byly pro boj vyslechteni.nicmene taky to nemam nejradeji a radsi rikam pit,staff atd.
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    SIMCIIQ: Promin, ale tohle " i když já osobně bych radši, aby umřel kuň než doník" je opravdu hodne oskliva kratkozrakost.
    Se zbytkem vicemene souhlas.. na druhou stranu neoddiskutovatelnym faktem je to, ze spoustu z techto typu psu maj po boku smazky/machyrci/vseobecne lidi, ktery to zvire nevycovaj, nezabezpecenej a neposkytnou mu vse, co potrebuje.
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    pita :)
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    FRANCIS: nehledě na to že nerozezná pitta od staffa :D
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    BODY_SUIT: exactly!
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    FRANCIS: já neobhajuji pejska, slečnu taky dokážu pochopit i když já osobně bych radši, aby umřel kuň než doník (ale to je prostě tím, že psi mám od mala a na tyhle "bojový plemena" jsem hodně fixovaná a miluju je).. udělal hold co musel, ať je mu země lehká, mě se nelíbí ne nelíbí mě přímo sere, že ta slečna napsala: Na fotografii je břicho koně Drak (Max Victory) 14.5.2012 po NAPADENÍ STAFORDEM aneb ať žijí bojová plemena...
    Někdo by měl přijít a dát ji pořádnou přednášku o slovním spojení bojová plemena.. prostě tohle slyším a otvírá se mi kudla v kapse.. pak přesně kvůli takovýmhle neuvědomnělým blbkám, která zcela jistě má znalosti ohledně koní a já o nich vím prd a jsem zas blbka pro ni, lidi zvedají smetáky nad hlavu, když se psem procházíme.. a jak tam ještě někdo napsal, že by všichni tihle psi měli mít košík, když jdou ven, no ufff
    FRANCIS
    FRANCIS --- ---
    SIMCIIQ: Ano, co tam píše, je místy poněkud přehnaný, ale zkuste to pochopit, být to pokousané zvíře vaše, taky byste byli rádi za to, že to dopadlo takhle, byť ten zabitý pes byl taky spíš chudák.
    SATHIK
    SATHIK --- ---
    SIMCIIQ: souhlasím, člověk který se trochu věnuje zvířatům (a nemá je jen na zvednutí svého ega atp.) tak z něčeho takového musí vždy obvinit jiného člověk, nikdy ne zvíře.. "Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal." (Antoine de Saint-Exupéry) Kolik pravdy se skrývá v tak jednoduché větě.

    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    ZNAJ: já jí tam napsala hroznej sloh ale smazala jsem to protože jsem byla afektovaná :)
    fakt škoda byl to nádhernej pes moci mít dva psi beru ho hned :(
    ZNAJ
    ZNAJ --- ---
    SIMCIIQ: jj, taky sem mela podobnou reakci, kdo to odskakal je pes, kterej evidentne nic moc dobryho v zivote nezazil
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam