• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LANNADOGPOINT - soukromé depozitum pro opuštěné psy
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    HNDZCK: A ja cekala, ze daji teda ti na bedne neco nekam do utulku... ach, jsem naivni blbka.
    HNDZCK
    HNDZCK --- ---
    HYSTERIA: dejte si to i s článkem, neasi.) http://hobby.blesk.cz/clanek/hobby-nejpes-psi-svet/176910/toto-jsou-nejpsi-ceska-ceny-jim-predal-zdenek-srstka.html

    Jinak paní vod Freta ze sluníčka byla pěkná zmije, ani pogratulovat za vítězství od nás nechtěla:D
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    Video s dnešního předávání cen. Všem moc díky za podporu!!

    http://hobby.blesk.cz/embed/1321087
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    HYSTERIA: To právě odpovídá způsobu, jakým pitové bojujou se psama - akorát prostě nezná hranici mezi člověkem a psem. Prvná spouštěč mohlo být žrádlo a pak už reagovala prostě na cokoliv, co jí přišlo jako příležitost, řekla bych.
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    ZMYJKA: mě to připomíná naši počáteční otázku - jestli když by kousla, tak jestli by pustila, nebo ne. Bohužel jsme zjistili, že opravdu by nepustila a že do toho jde znova a znova:)
    DAIA
    DAIA --- ---
    ZMYJKA: mas nejakou pozitivni zkusenost s tim co pises? O tomhle jsem jeste neslysela..
    DAIA
    DAIA --- ---
    Kamoska si tenkrat vzala Belgickou ovcandu od Desenskyho, byla autorita, mela ji skvele vycepovanou a poslouchala ji na slovo, ale v jeji pritomnosti bez dozoru okamzite bezela napadnout nejakyho cloveka v dohledu...jakmile ji vencil kdokoliv jinej, byla uplne normalni a lidi nenapadla...To sem taky nechapala..I me nejdriv musela sejmout (s kosikem) a pak me nechala bejt a uz me brala..Je to sice jina situace, nicmene co se odehrava nekterejm psum v hlave je nekdy dost tezko rozklicovatelny:/
    Tady to alespon vypadalo na to, ze chranila panicka pred vsim a pred vsema...
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    HNDZCK: Hele tohle spíš vypadá, že jak s někým začne být na nože, tak po něm bude startovat furt - preventivně - každý okamžik může být spouštěč a to, že se bráníš, situaci razantně zhoršuje. Měl bys možnost si někde půjčit ringooblek s helmou? Abys ji po sobě mohl nechat vyjet a nemusel se aktivně bránit? I tak teda v košíku radši, ale prostě abys po celý čas útoku mohl nereagovat a počkat, až se vyčerpá, aniž bys cokoliv dělal? Kdysi jsme tu s Wami tuším řešily útoky pitů na psy a shodly jsme se, že nejspolehlivější způsob, jak zklidnit útočníka, je zklidnit oběť - absolutně znehybnit - pokud je to možné. Tak jestli by v tomhle případě pro ni podobný zážitek s člověkem (opakovaný) nemohl být korektivní.

    Kdyžtak se na to poptej těch kluků od bullů, co si o tom myslej.
    DAIA
    DAIA --- ---
    HNDZCK: vim, ze tohle chovani bejva casto duvodem nejakyho nadoru mozku apod. Prijde mi jen divny, ze se tak soustredi vzdycky na konkretni lidi. /
    HNDZCK
    HNDZCK --- ---
    KRITAU: před cvičením nikdy nažrávat nedostávala, na vetších akcích už taky byla.
    STHENO
    STHENO --- ---
    Hele a co ak bol s Kelly problem fakt ten, ze bola hladna? Hypoglykemia je svina, ja sama, ked sa rano nenajem, tak by som vsetkym rozbila huby. Este ked vedela, ze ostatni psi dostali nazrat a ona nie...Kto jej normalne dava zrat? Oni tie dalsie vypadny uz mohli byt len stupnovanim toho prveho.
    HNDZCK - co keby si jej teraz par dni po sebe priniesol nieco skutocne dobre? morkovu kost, kus syra....
    Ale inak je to skutocne divne, ze takto ide rovno do utoku z nicoho nic - proti tomu "svojmu" cloveku. Nemoze tam byt na zaklade toho, ze od neho nedostala jest, nejaka pomylena strata dovery?

    je mi to moc luto a vystrenie je urcite na mieste. Drzim vam palce a obdivujem vas, ze to nevzdavate.
    INXS
    INXS --- ---
    HYSTERIA: v případě, že by chtěl někdo informace doplnit nebo by se chtěl někdo jen informativně zeptat, tak může také u mě v poště ...
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    HYSTERIA: tak at se smudlina brzo uzdravi!
    KRITAU
    KRITAU --- ---
    MATHEA: Taky mám pocit, že byla rozhozená z toho, že všechno bylo najednou jinak - narušený rituály. Taky bych byla protivná, kdybych byla ráno bez snídaně a okolo mě byli všichni nervózní. Tomu nerozumí ani "normální" pes. Kolikrát jste si s ní zkusili tuhle "předzávodní atmosféru" (bez snídaně, čekání před odjezdem, jízda autem, čekání před výkonem)?
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    Dnes se koná předávání cen soutěže NEJPES. Od13:00 v centrále PetCentra. Ač jsme se těšili, tak bohužel nemůže jít Kelly ze zdravotních důvodů s námi:( Nic vážného, pravděpodobně se jedná o virózu:( Doufáme, že to bude brzo dobrý a budeme moci pokračovat v tréninku.
    HNDZCK
    HNDZCK --- ---
    SNELA: mužeš se zeptat přímo majitelky, id L_IA .
    SNELA
    SNELA --- ---
    HYSTERIA: proč jí dávaj pryč ? je kouzelná!
    HNDZCK
    HNDZCK --- ---
    MATHEA: víc hlav víc ví, že jo... a zrovna tvoje rejpání má hlavu a patu
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    HNDZCK: mmm..bude s ni jeste dost prace.
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    HYSTERIA: vcera odpoledne to bylo pod nervama na velky akce a incidentu rano, takze to dle myho uplne jen tak neni. Neber to vubec jako stourani, jen proste premejslim nahlas.. jen mi prijde, ze kdyby to mela bejt treba ta epi, ze by se fakt pretacela bez pricin. Ale sem lajka velika a o tehle problemech s mozkem/nervovym systemem nic nevim.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam