• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    MAGE
    MAGE --- ---
    Umi WP8 nativne VoIP SIP? Nebo existuji uz nejake aplikace pro VoIP?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Dotaz, byl by zajem vytvorit multiplatformni mistnost venovanou pouziti NFC u telefonu a obecne kde to je mozne?
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    NECROMAN: no já sem odkázanej na iphone 5 teďko a budu doufat, že to HTC nebo Samsung brzo nahoděj operátoři, abych to moh ještě vyměnit
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ADAMFC: tak asi uz se to lepsi. Je to treba, neni nic horsiho, nez kdyz clovek vaha a v obchode WP8 ani nemaji skladem, co si pak vezme? Lowend Androida.
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    NECROMAN: v americe? Třeba bejvalej kolega ho včera kupoval - mladej mu zresetoval starý HTC na tovární nastavení, tak se sbalil a za půl hodiny byl doma s 8X, tak nevim.. Kouknul sem i na krámy a:

    - AT&T: Lumia neni, HTC je
    - T-Mobile: má oba
    - Verizon: neprodává 920 vůbec, ale 822 i HTC jsou
    - bestbuy: HTC v modrý vyprodanej, ve žlutý je. Nokia je

    Třeba to bylo jen ze začátku...

    Co sem poptával u českejch operátorů, tak T-mobile je má v plánu zařadit na začátku prosince, vodafone do konce měsíce a eurotel kde nic tu nic
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ADAMFC: cetl jsem nekde clanek, ze reklama sice je, ale telefony se skoro nikde nedaji sehnat. Ze pry kazda pobocka operatora dostala v prvni vlne par kusu - par desitek kusu, ktere byly hned pryc a dalsi budou kdo vi kdy...
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    a koukam, že HTC 8S se prodává za sedmičku - to je slušná cena
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    všimli ste si, jak masivně MS rozjel reklamu na telefony (všude mimo nas zatim :) ) V americe na to nahodil Jessicu Alba a Gwen Steffani například. Docela dobrý je, že jedou reklamy na klasický Windows 8 a tak jak je to postavený, tak to propojuje na win phone 8.. K tomu dost pozitivních recenzí toho HTC. Sem dost zvědavej na prodeje v prvnim čtvrtletí příští rok
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    prave jsem si z eBay objednal NFC tagy, tak jsem zvedav, kdy to dorazi a co s nimi vse pujde u WP8 :)
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    jinak kdyby někdo chtěl přenášet liveID z jednoho státu na druhej, tak stačí zavolat do MS a oni to pořeší - trvá to teda měsíc, protože to musej interně manuálně
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    MRAKY: ono se tezko zbavuje minulosti, kdyz je venku milion aplikaci, u kterych uzivatel ocekavaji, ze "budou fungovat i na nove verzi Windows"
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    NECROMAN: no windowsy by potrebovaly nejaky ekvivalent dalviku a oddelit vice razantne od pozustatku minulosti a hw... Jak koukam na winruntime, tak je to stale dost svazane s tim co uz existuje
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    MRAKY: Vzhledem k tomu, ze Windows Phone 8 emulator bezi na pocitaci na x86 image a na druhou stranu Windows RT tablety bezi na ARM, tak konvergence k jednomu reseni je nevyhnutelna.
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    NECROMAN: tak jsem zvedav :) kdo mi to prvni nabidne, toho budu fanda :))
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    MRAKY: ocekavam, ze velmi brzo bude neco takoveho mozne u Windows Phone, nevim, zda pristi rok, nebo az ve WP9, ale primo si to o to rika :)
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    ADAMFC: me se libi koncept
    (smartphone +
    dock (monitor+klavesnice+mys) +
    hezke UI ( ale trebas ubuntu moc nesedne))
    )==pocitac pro praci
    tak mam jine pozadavky

    tak jsem zvedavy
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    MRAKY: porad je tam jen readonly pristup, takze maximalne muze vzniknout file browser.
    Vim, ze tma funguje moznost definovat si podporovanou priponu souboru a potom kdyz uzivatel treba klikne na soubor foo.bar a moje app ma registrovane .bar, tak se nabidne pro otevreni.
    Jak je to s browsovanim mohu zjistit, ale spise tam bude nejaky genericky file picker.
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    ADAMFC: Pravděpodobně není, ale otázka zněla jestli vzniknout může. Tj. jestli může vzniknout "ideální" situace jako například na Harmattanu (N9), kde aplikace dokumenty vidí všechny dokumenty (pdf, doc, atd.), přehrávač vidí všechny hudební soubory, ale zároveň existuje aplikace file manager, která člověku dovolí spravovat ty soubory nezávisle na jejich koncovce, přímo v lokaci uložení. Může se hodit :)
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    MRAKY: já doufam, že tam žádnej souborovej manažer neni, protože na to mam počítač. A pokud tam je, tak neni povinej - nechci zapínat pdfko a hledat v nějakym stromě
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    NECROMAN: a jak je to delane ? vsechny aplikace vidi vsechny soubory v danem adresari, nebo je to jen dana aplikace vidi na soubory s danou priponou?
    jinymy slovy - muze konecne vzniknout nejaky souborovy manager ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam