• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    Diskuze pro všechny, které zaujal nový systém Windows Phone. Ať už uvažujete o koupi telefonu s tímto systémem, nebo jej již vlastníte, zde najdete všechny možné tipy a triky, rady s konfigurací i pokročilé návody, tipy na zajímavé aplikace ke stažení na app store, řešení nejčastějších problémů i diskuze o nadcházejících updatech.

    Windows 10 SDK Preview
    https://dev.windows.com/en-us/windows-10-for-developers

    Vyvíjíme aplikace pro WP: Výdělky z aplikací – platby, pravidla, W-8BEN form (5. díl) - SmartMania.cz
    http://smartmania.cz/clanky/vyvijime-aplikace-pro-wp-vydelky-z-aplikaci--platby-pravidla-w-8ben-form-5-dil-2094
    rozbalit záhlaví
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    MRAKY: ocekavam, ze velmi brzo bude neco takoveho mozne u Windows Phone, nevim, zda pristi rok, nebo az ve WP9, ale primo si to o to rika :)
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    ADAMFC: me se libi koncept
    (smartphone +
    dock (monitor+klavesnice+mys) +
    hezke UI ( ale trebas ubuntu moc nesedne))
    )==pocitac pro praci
    tak mam jine pozadavky

    tak jsem zvedavy
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    MRAKY: porad je tam jen readonly pristup, takze maximalne muze vzniknout file browser.
    Vim, ze tma funguje moznost definovat si podporovanou priponu souboru a potom kdyz uzivatel treba klikne na soubor foo.bar a moje app ma registrovane .bar, tak se nabidne pro otevreni.
    Jak je to s browsovanim mohu zjistit, ale spise tam bude nejaky genericky file picker.
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    ADAMFC: Pravděpodobně není, ale otázka zněla jestli vzniknout může. Tj. jestli může vzniknout "ideální" situace jako například na Harmattanu (N9), kde aplikace dokumenty vidí všechny dokumenty (pdf, doc, atd.), přehrávač vidí všechny hudební soubory, ale zároveň existuje aplikace file manager, která člověku dovolí spravovat ty soubory nezávisle na jejich koncovce, přímo v lokaci uložení. Může se hodit :)
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    MRAKY: já doufam, že tam žádnej souborovej manažer neni, protože na to mam počítač. A pokud tam je, tak neni povinej - nechci zapínat pdfko a hledat v nějakym stromě
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    NECROMAN: a jak je to delane ? vsechny aplikace vidi vsechny soubory v danem adresari, nebo je to jen dana aplikace vidi na soubory s danou priponou?
    jinymy slovy - muze konecne vzniknout nejaky souborovy manager ?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Jen takova zajimavost, pokud jeste nevite, Windows Phone 8 jiz umoznuje nahrani libovolnych souboru do telefonu pomoci Mass Storage, treba pdf dokumentu, jejich otevreni v telefonu aplikaci, ktera ma asociovanou danou priponu, a take je mozne dane soubory odeslat ci prijmout bud emailem nebo pres bluetooth/NFC.
    KYTT
    KYTT --- ---
    NECROMAN: a to bylo? 9?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    KYTT: tak cena by mela byt jako 710... v dobe uvedeni :(
    KYTT
    KYTT --- ---
    No to jsem zvědav jestli i cenou bude nástupcem 710 :) Jinak vypadá skvěle.
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    NECROMAN: Vypadá docela pěkně.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Unikly snímky Nokie Lumia 830, bude nástupcem Lumie 710 - iDNES.cz
    http://mobil.idnes.cz/unikle-snimky-nokia-lumia-830-dp6-/mob_nokia.aspx?c=A121107_234337_mob_nokia_ada
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Prave jsem si koupil tuto knizku, tak dam vedet, jaka je
    Windows Phone 8 Development Internals (Preview 1) available now - Microsoft Press - Site Home - MSDN Blogs
    http://blogs.msdn.com/b/microsoft_press/archive/2012/10/30/windows-phone-8-development-internals-preview-1-available-now.aspx
    MAGE
    MAGE --- ---
    ADAMFC: no nevim, neprislo me to moc koser, a jelikoz uz to defaultne neni tak jsem asi nebyl sam.
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    MAGE: no podle mě to bylo tim WP propojenim - facebook to vyhodnocuje jako aplikaci a když pujdeš na live.com, tak to je stejný propojení, jako ten telefon - prostě MS aplikace. A oni to přenesli i na outlook (stejně jako to bylo s hotmailem)
    MAGE
    MAGE --- ---
    ADAMFC: mam napojenej facebook ve WP, ale tim to asi nebude. Jak rikam ted uz to outlook.com nedela, asi je za to nekdo pekne vyjebal.
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    MAGE: a mas v mobilu spojenej facebook s live uctem? Protoze to snad ze zacatku bylo dany tim. Ja to nemam treba
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    ADAMFC: v cem se lisi sber dat jak to dela google, nebo MS, nebo apple ?
    MAGE
    MAGE --- ---
    ADAMFC: Spíš jde o to že tu stavíte MS jako toho hodného co nikdy nic, a přitom to tak není. Teď jsem na outlook.com koukal a už to automatické není. Ale když jsem se přihlásil jak to bylo nové tak se automaticky přihlásil FB chat aniž bych někde něco povoloval.
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    MAGE: automatický? Já outlook.com mam a nikde žádný automatický napojení nevidim :) Jinak pokud sis všimnul, tak data s facebookem propojuje každej druhej server při registraci.

    A fakt mícháš milion věcí dohromady - mícháš reklamy v aplikacích třetí stran, propojení s facebookem, který je naprosto dobrovolný a diktovaný požadavkem uživatelů (nechtěj se registrovat na pěti různejch místech), do toho software od MS, kterej rozhodně nesbírá data stylem google atd. atd. A ano, uznávam, že je to matoucí, ale často to vychází prostě z neznalosti a lenosti lidí.

    Já si nedělam žádný iluze, že když budu používat bing, tak mi to bude nabízet věci na základě mýho hledání (a bing to dokonce prezentuje uživatelum jako jednu z výhod, na kterou často slyšej), ale nevim, jak do toho vstupuje vývoj aplikací pro Win phone, nebo existence windows jako takovejch
    MAGE
    MAGE --- ---
    ADAMFC: Ale no tak, MS jde hodně o to aby si ukousl z toho velkého reklamního koláče, který teď okupuje Google. A třeba jejich spojení s FB je mnohem nebezpečnější než Google. Viz třeba automaticky napojený FB chat v outlook.com
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam