• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    DIM_
    DIM_ --- ---
    ADAMFC: Ze stejnyho clanku: “Surface Pro has a USB 3.0 port for connectivity with almost limitless storage options, including external hard drives and USB flash drives. Surface also comes pre-loaded with SkyDrive, allowing you to store up to 7GB of content in the cloud for free. The device also includes a microSDXC card slot that lets you store up to 64GB of additional content to your device. Customers can also free up additional storage space by creating a backup bootable USB and deleting the recovery partition.”

    To misto moc vsichni resej...
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    Surface Pro has 128GB, but you can only use 83GB of it | Windows Phone Central
    http://www.wpcentral.com/surface-pro-has-128gb-you-can-only-use-83gb-them

    meh
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    netusi nekdo, jakym zpusobem probiha update aplikaci na WP8 a co se pri nem maze a zachovava? Mam appku ktere uklada nejake informace a stahuje data, napr. mapy a ted nevim, resp. jak vyzkouset situaci, kdy vydam dalsi verzi appky, uzivatel si stahne update a jde o to, jestli zustanou na telefonu ulozene ty informace a data nebo to telefon cele smazne
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    PERI: mel by byt pro vsechny WP7 telefony, pokud je mi znamo. Uvolnovani pro pvni by melo zacit koncem ledna.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    ADAMFC: Né všichni chtějí utrácet každý rok za nový phone :D
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    PERI: Asi by měl. Respektive není asi moc důvod proč by nebyl.
    KYTT
    KYTT --- ---
    Nevíte, kde bych našel nějaký zdroje k architektuře Windows Phone 8? Potřebuju to do bakalářky a po hodině na Googlu s údivem zjišťuju, že nikde nic pořádnýho neni krom povrchních keců. Nejlepší co sem našel je tohle http://j4ni.com/blog/?p=107

    Potřebuju zejména vědět jak je ten systém postavenej, v čem běžej aplikace a podobně. Udivuje mě, že Firefox OS to má přímo na svejch stránkách dobře popsaný a WP8 nic…
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    PERI: Nevotravuj a kup si 8
    PERI
    PERI --- ---
    Mam dotaz, bude 7.8 update na HTC HD7 či Omnia 7?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Založll jsem bod pro širší možnosti NFC API u Windows Phone 8 na oficiálním UserVoice, přihoďte tam také prosím váš hlas, dík
    Provide low-level NFC API for NDEF formatting and (un)locking tags – Dev Feedback on Windows Phone Development
    http://wpdev.uservoice.com/forums/110705-app-platform/suggestions/3591174-provide-low-level-nfc-api-for-ndef-formatting-and-

    Rád bych u WP8 měl především možnost formátovat prázdné NFC tagy na NDEF formát. Když jsem si takhle jednou koupil z eBay tagy, tak nebyly naformátované a musel mi je naformátovat kolega s Android telefonem. Trochu mi to přišo trapné - pár dnů starý HTC 8X s novým WP8 a neumí prakticky základní věc :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    update Windows Phone SDK pro Windows Phone 7.8
    Now Available: Windows Phone SDK Update for 7.8
    http://blogs.windows.com/windows_phone/b/wpdev/archive/2013/01/22/now-available-windows-phone-sdk-update-for-7-8.aspx
    NIXX
    NIXX --- ---
    STARE_CASY: tak snad :) Jak říkám, podřezali by si pod sebou větev.
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    Windows 8 a Windows Phone, už to vidim (jsem kokot) :)
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    STARE_CASY: Ale co WP7.X?
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    NIXX: Zařízení s Windows 8 a Windows Phone nakonec nejspíše nepřijdou o vestavěnou podporu synchronizace kontaktů a kalendáře od Googlu. Podle šuškandy na internetu je už v přípravě aktualizace, která umožní komunikaci mobilního a desktopového systému na protokolech CardDAV a CalDAV, které Google nabízí třetím stranám místo původního Exchange Active Sync.

    Zdroj:

    Windows 8 a WP budou i nadále pracovat s Google kontakty a kalendářem - Živě.cz
    http://www.zive.cz/bleskovky/windows-8-a-wp-budou-i-nadale-pracovat-s-google-kontakty-a-kalendarem/sc-4-a-167251/default.aspx
    NIXX
    NIXX --- ---
    ADAMFC: wow, díky za tip! Tak aspoň něco ;-) Já jsem zvyklý mít push vypnutý, jednak kvůli baterce a jednak nechci, aby mě to otravovalo neustále (stačí jednou za půl hodiny:). Nicméně chci, aby se přečtené zprávy označovaly jako přečtené hned...

    Nějaký tip na orientation lock? :)

    MRAKY: jestli neimplementujou CalDAV a CardDAV, tak si vykopou vlastní hrob, protože Gmail přestal pro nové mailboxy podporovat ActiveSync.
    Ale s tou konkurencí to beru podobně.
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    MRAKY: já bych svejm rodičum nikdy android nekoupil, protože sem s tim měl sám mrdání (zakousávání, restarty a podobný píčoviny) a pro mě je to největší mrdka z těch tří. Naprosto nespolehlivá věc. Jinak souhlas
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    NIXX: ber to takhle. je to system, ktery se snazi prosadit v konkurenci androidu - coz momentalne je skoro nemozne.
    osobne bych windows phone nekoupil ani pro sve rodice v tuhle chvili - nedavno jsem jim koupil prave android...
    Nicmene,
    pokud to MS nevzda, tak tu budou 3 ekosystemy, coz je vyborne pro me jako pro zakaznika a mozna windows phone 9 bude stat za to.
    proste to chce cas. Dominance jakou MS mel na desktopech neni nic dobreho... stejne plati o soucasne dominanci googlu.
    jenze MS zatim praktikuje to co delal, kdy mel dominanci... vytvareni vlastnich formatu, nepodpora pro standarty - viz zminene caldav,carddav apod...
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    NIXX: no a jsou aplikace pro 7 použitelný i pro 8? Nebo je to zas jen českej pazdrát, kterej si nikdo neráčí pořádně upravovat?

    Jinak s tebou souhlasim - MS to skoro netlačí, fakt mě to překvapuje.

    A já mam jabko v tuhle chvíli třetí měsíc a vesele přehopkam zpátky na win, protože pro moje používání (který sem tu popsal už) je počet aplikací na win naprosto ready.

    Co se týče výtek k tomu času - většinou stačí cvaknout v aplikaci na menu (ty tři tečky) vpravo dole, tak se ti ukáže i čas nahoře. A s outlookem - nevim jak u 8, ale u mailu, kterej jede push, tohle fakt nemusim.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    KARYSLAV: at si stahne Nokia Autem - tam je mozne stahnout mapy offline a pouzivat i bez Internetu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam