• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    Diskuze pro všechny, které zaujal nový systém Windows Phone. Ať už uvažujete o koupi telefonu s tímto systémem, nebo jej již vlastníte, zde najdete všechny možné tipy a triky, rady s konfigurací i pokročilé návody, tipy na zajímavé aplikace ke stažení na app store, řešení nejčastějších problémů i diskuze o nadcházejících updatech.

    Windows 10 SDK Preview
    https://dev.windows.com/en-us/windows-10-for-developers

    Vyvíjíme aplikace pro WP: Výdělky z aplikací – platby, pravidla, W-8BEN form (5. díl) - SmartMania.cz
    http://smartmania.cz/clanky/vyvijime-aplikace-pro-wp-vydelky-z-aplikaci--platby-pravidla-w-8ben-form-5-dil-2094
    rozbalit záhlaví
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    MARASAN: a na tvuj popud sem tu diskusi projel znova a moh bys mi tam ukázat, kde někdo píše něco o zneprovoznění? Jediný, co tam řešej, že jim neběží ta aplikace jako taková. Takže viz
    ADAMFC
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    MAGE, MARASAN: vy dva ste normální trolove. Když něco nejde, tak to nejde a budu za každou cenu řikat, že je to špatný a zlý. Hospodský plivání v praxi
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    ADAMFC: k te sem cetl diskuzi a lidi tam resili ruzny verze a nokia firmware, nechci si ten telefon zneprovoznit.
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    MARASAN: zkoušel si vzít tu aplikaci na webovce, která ti nainstaluje update a nemáš na to trpělivost?
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    ADAMFC: chvili sem to zkousel, nemam na to trpelivost.
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    MARASAN: promiň, ale když už si v diskusi o tom telefonu, tak sis tu taky moh přečíst, že se to dá přinutit. Takže když bys opravdu chtěl, tak ten update už dávno máš. ADAMFC
    když už máte čas mrcasit se s VoIP, tak tohle už neni takovej problém
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    s navigaci do bodu na mape v Nokia Drive – na to jste nekdo neprisel?
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    ADAMFC: zune mi hlasi, ze telefon je up to date
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    MARASAN: pripomen mi, proc nemas 7.8?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    MARASAN: pokud mas Nokii, tak ti nic nebrani si to stahnout a pouzivat, jinak asi smula. Ono WP7 je tak na urovni Androidu 1.6 a WP8 na urovni 2.3.3 - uz je to pouzitelne, ale porad je dost co vylepsovat.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    NECROMAN: a my s v7.5 muzeme delat co? cekat. on to umel uz muj prvni telefon s fotakem a bluetooth, taknejak samozrejma vec.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    MARASAN: posilani pres bluetooth, soubory pres Mass Storage i vlastni melodie WP8 umi, jen tak mimochodem. Na WP7.8 resi posilani pres Bluetooth Nokia aplikace, vlastni melodie v omezene podobe uz WP7.8 take umelo.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Promazana offtopic diskuze o VoIP, zajemci necht pokracuji zde:
    [ VoIP telefonie a Skype: Volame pres Internet ]
    MAGE
    MAGE --- ---
    ADAMFC: Ano ano, proto furt říkám že je to skvělý telefon pro ty lidi co doteď měli hloupý telefon a přechází na smartphone a doporučil bych ho svým rodičům i prarodičům. A Microsoft v tomhle může získat výhodu protože by si mohl ukousnout dost velkou část toho cca 50% koláče dosud hloupých telefonů.
    Ale co já tedy cítím je že se s WP pořád jakoby nepočítá. Nikdo ten systém nebere vážně a je ignorován.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Ne kazdej si muze vybrat phone, to je ten problem. Ja s WP musim zit a je to utrpeni.
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    MARASAN:
    pokud máš nokii, tak posílání souborů přes bt jde, ne?

    s vyzváněcíma melodiema je nějaký problém? já tedy nevím, jako uživatel jsem vzal app "free ringtones"
    zadal jsem tam název, našel a stáhnul... řekl bych, že to bylo snadné...

    stěžuješ si na mass storage a máš WP? sry, ale jsi hloupý, pokud ti to tak vadí, tak sis neměl kupovat phone, který to nepodporuje... to je jako kdyby sis koupil mp3, která má na obalu napsáno, že nefunguje jako mass storage a pak jsi nadával, že ti to nefunguje...
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    MARASAN: vyzváněcí melodie sme tu řešili taktéž. Nadával sem, že musim dělat nějaký editace mp3 a když sem nakonec musel u iphonu dělat v podstatě to samý, tak mě to nadávání přešlo.

    soubory přes mass storage počítam znamená, že můžu/nemůžu nahrávat soubory přímo do telefonu. Na to ti řeknu, že existujou flash disky a že dokumenty mam na skydrivu přístupný ze všech zařízení ve stejnou chvíli.

    Posílání fotek čehokoliv přes bluetooth uznávam je píčovina, ale já sem to třeba nikdy nepoužíval. Rozhodně to pro mě neni důvod přecházet na něco jinýho.

    tuhle chvíli mam 7.8 telefon a iphone 5. A když si třeba vezmu pro mě praktickou věc - pozvánky na schůze přes mail, tak za to bych musel někomu v applu nafackovat. Ve WP naprosto bezproblematická věc (ano, už sem slyšel, že si mam na to nainstalovat aplikaci, ale to mi přijde jako solidní úlet)

    O droidu se vůbec bavit nehodlam, protože to mi přijde jak pokračování linie klasickejch windows. Pro hračičky a lidi s pevnejma nervama.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    ADAMFC: jasne, ale co posilani fotek pres bluetooth? soubory pres mass storage? vyzvaneci melodie? to sou treba obycejny veci. Jednoduchej iface je fajn, ale je k nicemu, pokud umi malo.

    Mimochodem, neprisel jsem na zpusob, jak v Nokia Drive zadat navigaci do bodu na mape. Jde to jinak nez zadanim adresy?
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    MAGE: a windows phone se nerozšiřuje aplikacema? A já ti řikam, že uživatelský chápání telefonu máme jiný. Já samozřejmě uznávam, že neni tolik aplikací na WP jako je na droid nebo apple. Ale z mýho pohledu uživatele, kterej chce zapnout telefon tak, aby běžel a nechci kutit, jestli mam vypínat manuálně aplikace, aby se mi nezakousával, používá ho předevšim pro práci atd - naprosto dostačující.

    A jestli to neumí VOIP? To mam třeba já úplně někde a priorita to pro mě neni. Vy tu taháte pořád problémy který jsou pro většinu normálních uživatelů naprosto marginální. A to předevšim proto, že neseděj u telefonu a nehledaj kterou ještě aplikaci by asi mohli nacpat do svýho života.

    Možná by to chtělo si oddělit IT chápání světa od toho normálního.

    Ale jak řikam - to už sme tu běželi několikrát.
    MAGE
    MAGE --- ---
    ADAMFC: Tvůj názor je celkem nepodstatný protože si ho ohýbáš pro svoji potřebu. Wiki: "Smartphone, (v českém překladu chytrý telefon) je mobilní telefon, který využívá pokročilý operační systém a aplikační rozhraní, které umožní instalaci nebo úpravy programů." Smartphone se tedy od obyč telefonu rozlišuje hlavně tím že můžeš rozšířit jeho funkčnost dalšíma aplikacema nad rámec základního OS.
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    MAGE: tu definici chytryho telefonu uz sme tu taky resili. Tomu, cemu rikas ty chytrej telefon, ja rikam hracka.
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    NECROMAN: Nezapomínej na lightsaber aplikace!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam