• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    Diskuze pro všechny, které zaujal nový systém Windows Phone. Ať už uvažujete o koupi telefonu s tímto systémem, nebo jej již vlastníte, zde najdete všechny možné tipy a triky, rady s konfigurací i pokročilé návody, tipy na zajímavé aplikace ke stažení na app store, řešení nejčastějších problémů i diskuze o nadcházejících updatech.

    Windows 10 SDK Preview
    https://dev.windows.com/en-us/windows-10-for-developers

    Vyvíjíme aplikace pro WP: Výdělky z aplikací – platby, pravidla, W-8BEN form (5. díl) - SmartMania.cz
    http://smartmania.cz/clanky/vyvijime-aplikace-pro-wp-vydelky-z-aplikaci--platby-pravidla-w-8ben-form-5-dil-2094
    rozbalit záhlaví
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    PSYSBEE: já nějak nechápu tvůj problém. můžeš si vybrat které složky synchronizovat a sledovat kterou chceš.
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    PSYSBEE: Mě z PRINCIPU tohle naprosto nevadí, protože bych fakt nesměl nic. Víc mi vadí, že když chci normální cenu v tescu (rozumněj - musim mít jejich kartičku), tak jim dávam docela citlivý údaje o svejch zvicích. A to mě omezuje. Nemam volbu, oni aktivně sbíraj. NSA nic aktivně nesbírá, pokud nedostanou záminku. Podle toho počtu odevzdanejch kontaktů to opravdu aktivně neshromažďujou...

    A co se týče těch adresářů, tak je jediná cesta - nechat padat všechny emaily do INBOXu a foldery používat jen jako Labely nebo jako archiv... V hlavní schránce mam jen emaily nový / na vyřízení. Pokud je vyřešeno, letí to do folderu (kterej na telefonu můžu procházet, ale synchronizuje se jen na vyžádání)
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    PSYSBEE: áha, tak to jsem ani nikdy nezkoušel, takže neporadím
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    ADAMFC: to sem presne cekal ze se nekdo ozve :)
    ad nsa - nemyslim, ale me to vadi Z PRINCIPU - ze proste nemuzu vyuzivat mailovyho klienta jak bych chtel - tj. ze k plny funkcnosti potrebuju vyuzit jinej mail na kterej to musim presmerovat.
    btw: vsimli jste si, ze kdyz pripojite freemail, tak minimalni interval synchronizace je 15 minut, kdyz pripojite hotmail, tak to umi synchronizovat okamzite? (stara Nokia E52 to delala behem par minut u jakykoli schranky)

    CRAZY_IVAN, ADAMFC: mne nejde o sdruzeni vice schranek do jedne, to klient umi, o to - jak rika Liska v Ucastnicich zajezdu - nic..
    Mne vadi neco jinyho. Konkretne tohle :
    [ PSYSBEE @ Nokia - Connecting people - potíže, rady, porady, hesla... ]

    - klidne mi odpovezte tady, tam nikdo nereagoval.
    Tj. pokud to klient umi, pak odvolavam svoji hanu na e-klienta a omlovam se mu :)
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    ADAMFC: přesně, to by člověk nemohl nic... všechny telefonáty jsou uložené... všechny meily jsou uložené... a vše, co má kdokoliv na disku, tak je povinen na základě soudního příkazu vydat a to rozšifrované... takže věř mi, že jakmile někdo s pravomocema bude chtít o tobě cokoliv, odkudkoliv, tak to získá :))
    MAGE
    MAGE --- ---
    DIM_: no a jak si to streamoval? přes jakej přehrávač?
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    PSYSBEE: Teď sem si všim toho problému s mailem pořádně - aféra špehování NSA - hahaha. To si fakt myslíš, že se někdo zaobírá tvejma mailama? Telefonuješ v ČR? S velkou pravděpodobností si byl někdy odposlechnutej. Co se týčej aféry s NSA, tak si s nějvětší pravděpodobností nebyl.

    A taky nemam problém s tou synchronizací víc emailovejch účtů... pro mě je to řešený ještě elegantnějš než u iOS
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    PSYSBEE: mam v emailovém klientu sdružené 4 emailové schránky, nevidím problém... nebo co jsi měl na mysli?
    DIM_
    DIM_ --- ---
    MAGE: Hem.. tak nic. Ale s tim jsem taky problem nemel.
    MAGE
    MAGE --- ---
    DIM_: nechci to nahravat, chci to streamovat
    DIM_
    DIM_ --- ---
    MAGE: Pri nahravani do fonu to nenabidne konverzi? Mne jo (ale WP8).
    MAGE
    MAGE --- ---
    NECROMAN: jasný jasný... kodeky jsou ruzné MPEG-4: XVID, DX50, H264 všechno mě píše nepodporovaný formát...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    MAGE: avi je jen kontejner, zalezi na tom, jaky kodek byl pouzit. Standardni kodeky WP umi, ale nejake specialni ne.
    MAGE
    MAGE --- ---
    Je nějaký přehrávač na .avi pro WP 7.8?
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    ADAMFC: jo, co clovek to nazor.
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    PSYSBEE:

    1) já právě mam rád to scuhý prostředí - ne omalovánky jako apple nebo droid
    2) Emailovej klient úplně v pohodě. Kalendář by to rozhodně chtělo
    3) souhlas, ale už se ten trend docela láme
    4) díky bohu :)
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    Co bych osobne se na WP8 momentalne uvital, tj. co mi uplne nesedi :
    1) Trochu veselejsi vzhled dlazdic + moznost pozadi.
    - imho soucasnej 2jadrovej riscovej Snapdragon S4 (1 - 1,5 GHz) neni uplne pomalej (benchmark mi nameril 1/5 vykonu soucasny Core i5!), aby tohle neutah bez ztraty kyticky. Na tohle suchy dlazdicovy prostredi s jednou barvou a cernym pozadim si porad nemuzu zvyknout. V tomhle zlatej iOS nebo Android

    2) Propracovanejsi emailovej klient, kalendar
    - email neumi synchronizovat najednou vice polozek ve schrance (musel sem vyresit presmerovanim kopii vsech zprav na hotmail, coz me v soucasny afere spehovani NSA z principu nesedi..), kalendar by mohl uzivatelsky privetivejsi a zobrazovat udalosti na lockscreenu i vic nez jeden den dopredu

    3) Spousta uzitecnych aplikaci se na WP8 vyviji oproti ostatnim platformam pozdeji nebo vubec
    - ostatne existuje iNyx, Nyxdroid, ale kde mame WPNyx?

    4) Neexistuje FFox, Opera, Chrome
    - ano, mame UC Browser, neni uplne spatnej, ale neumi via cloud synchrozivat zalozky a hesla z FFox (pochopitelne) a pri nacitani stranek sem tam hodi hlasku, ze nemam pamet a ze ji pro me musi uvolnit.
    (ja vim, 512mb ramky neni moc, ale kupovat si kvuli gigu pameti drazsi (a hlavne vetsi a mene kompaktni) 820ku neni momentalne na poradu dne.

    Jinak spokojenost, system je rychlej, kdyz si na to clovek zvykne, tak i pomerne intuitivni a ani moc nepada.. :)
    PETINY
    PETINY --- ---
    eh... hudba ze SkyDrive nejde stahovat?!
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Tak na BUILDu nebylo on novinkach ve WP8.x ani slovo, nezbyva nez cekat :(
    MC_KALAPU
    MC_KALAPU --- ---
    ADAMFC: jojo, tak jsem to myslel - jakoze kdy se konecne vetsina stranek pouci, ze ma docela dost navstev i z mobilu a zareaguje...
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    MC_KALAPU: změny ohledně flashe se nedočkáš nikdy. Spíš se přejde konečně na HTML 5
    MC_KALAPU
    MC_KALAPU --- ---
    NECROMAN:PSYSBEE: Diky za info, tak to jsem zvedavej, kdy se dockame zmeny... No budu doufat, je nekolik veci, ktery bych rad sledoval na tel, ale narazim prave na tohle..
    UCcko jsem zkousel, ale neprislo mi uplne moc dobry, no, ale asi je to vsechno o zvyku, ten IE uz me zacina dost stvat, takze asi brzo zacnu zkouset vic pouzivat UC a uvidim, jestli si zvyknu...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    MC_KALAPU: IE10 na telefonu nepodporuje Flash, to neumi ani iOS. Je to potom problem webu, aby nabidl alternativni stream v HTML5 formatu. Pokud se tak nestane, tak to potom neprehrajes.
    Existuji i alternativni browsery, treba UC browser, ale Mozilla jen tak nebude.
    UC Browser | Windows Phone Store – aplikace+hry (Česká republika)
    http://www.windowsphone.com/cs-cz/store/app/uc-browser/6cda5651-56b9-48b0-8771-91dbc188f873
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam