• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    Diskuze pro všechny, které zaujal nový systém Windows Phone. Ať už uvažujete o koupi telefonu s tímto systémem, nebo jej již vlastníte, zde najdete všechny možné tipy a triky, rady s konfigurací i pokročilé návody, tipy na zajímavé aplikace ke stažení na app store, řešení nejčastějších problémů i diskuze o nadcházejících updatech.

    Windows 10 SDK Preview
    https://dev.windows.com/en-us/windows-10-for-developers

    Vyvíjíme aplikace pro WP: Výdělky z aplikací – platby, pravidla, W-8BEN form (5. díl) - SmartMania.cz
    http://smartmania.cz/clanky/vyvijime-aplikace-pro-wp-vydelky-z-aplikaci--platby-pravidla-w-8ben-form-5-dil-2094
    rozbalit záhlaví
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    NECROMAN: zjisti mi, kdy plánujou dostat do HERE drive český info o dopravní situaci. Dostat od někoho z Nokie nějaký info je pro mě nadlidskej výkon
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Pokud chcete novou Lumii, tak se zapojte do probihajici souteze Nokia Create.
    http://developer.nokia.com/create/

    Jedna se o 8 "Master Missions", kde je treba publikovat novou app na jedno z 8 temat, a nebo se muzete zucastnit poslednich dvou "Mini Missions", kde staci update vasi aplikace, kde pridate bud specialni podporu novych FullHD zarizeni, nebo novou lokalizaci do aplikace.
    V kazde kategorii je jeden hlavni vyherce a 9 "vedlejsich vyhercu".
    Ja skoncil jako "vedlejsi vyhrece" v mini mission 2, a ted mi napsali, ze dostanu Lumii 925, docela dobry kauf za jeden vykend kodeni, kdy jsem si osahal NFC API a pridal podporu pro vytvareni NFC tagu na posilani SMS jizdenek do me aplikace :)
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    tohle jestli dopadne, tak potěš koště. Tenhle člověk je naprosto příšernej

    Rumor: Microsoft has a final idea for its next CEO and it may be a surpise | Windows Phone Central
    http://www.wpcentral.com/rumor-microsoft-has-got-final-idea-its-next-ceo
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    BOPA: a nebo 925 (taky 4,5")
    BOPA
    BOPA --- ---
    ADAMFC:
    PERI: Takže jediná správná volba je Nokia 1020 :-))))))
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    BOPA: i Lumia 920 je uz rok stara vec :)
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    já mam teda 925 a naprosto to stačí...
    BOPA
    BOPA --- ---
    PERI: jojo, ale to je už rok stará věc :-(...
    no asi to je neřešitelné dík mým vysokým nárokům :-((((
    PERI
    PERI --- ---
    BOPA: Samsung Ativ S má 4,8" ...
    BOPA
    BOPA --- ---
    ADAMFC: -(.. a to j přesně ono.... rád bych vyšší řadu - optimum 1020, ale s věším displayem :-(
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    BOPA: Nokie máě tady přehledně. 4,7 má akorát 625. Od jinejch výrobců si toho nejsem vědom

    Nokia Lumia - Nokia
    http://www.nokia.com/global/products/lumia-products/
    BOPA
    BOPA --- ---
    dělá se teď vůbec nějaký telefon s WP8 s velikostí 4.7" - 5"??? našel jsem 4.5" (Nokia 1020) a nebo pak nová 1520 - ale tam už je velikost 6", což je už fakt hodně... mám 4.7" a velikost je naprosto akorát - dá se slušně číst, a ještě se to vleze do kapsy :-)... u té 1020 mi přijde, že ten display je malý, navíc zbytečně moc míst akolem (hlavně dole zbytečně široká lišta)...
    Skutečně nic slušného není a nebo jsem se špatně díval??
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    IFEELGOOD: navic, když to vezmeš přes eshop objednáš, tak to můžeš po 14 dnech bez udání důvodu vrátit - a to na osahání systému stačí :)
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    IFEELGOOD: jestli to chceš vyzkoušet a nechceš utrácet, tak ber Samsung Ativ S. Za 5k hodně solidně zpracovanej, baterie při zátěži min 1,5 dne a hardwarově naprostá pohoda. Za tu cenu je to jasná volba
    IFEELGOOD
    IFEELGOOD --- ---
    Zdravím, mám takový nesmělý dotaz. Stojím na rozcestníku jaký telefon si koupit. Na jedné straně jsem čekal na Nexus 5, ale nakonec za tu cenu co jest stanovena pro český trh (a ani při dovozu z Německa o dvojku levněji) do toho nepůjdu. Nějakou dobu sleduju tento klub a rozmýšlím jestli do WP jít nebo nejít. Jsem zvyklý na android, kontakty mám uložené na Googlu a vyhovuje mi jedním klikem všechny naimportovat do nového telefonu. Pubtran (idos) aplikaci používám prakticky pořád, stejně tak google mapy. A tak trochu se bojím o tyto výhody na WP přijít.
    Potřeboval bych nejspíš kopnout od někoho kdo přešel v z androidu na WP a po počáteční euforii a následném vystřízlivění je natolik spokojen, že by tuto platformu doporučil dále.
    Pokoukávám po Lumii 920 a např na Mall.cz je teď cca za 7200 z ofic. čeké distribuce. Což je v pohodě. Otázka je, jestli se vůbec vyplatí kupovat rok starý telefon. Vyšší modely (včetně 925) jsou pro mě drahé. Resp už asi nejsem takový milovník gadgetů abych dal za telefon 15k jako dřív. Děkuji za pozornost a případné podněty :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Microsoft sjednotil registraci do Store - za jedno zaplaceni 19$ tedka ziskate rok pristupu jako do WP tak i do Windows 8 Store - pekne oni!
    Unifying Developer Registration: Windows and Windows Phone
    http://blogs.windows.com/...013/11/06/unifying-developer-registration-windows-and-windows-phone.aspx
    MC_KALAPU
    MC_KALAPU --- ---
    DIM_: Ja to tam proste nemam! Kazdopadne diky...

    NECROMAN: Dik, to uz sem pochopil, mam ten telefon pres pul roku. Ale ted se mi updatovaly windows na nakou tu verzi 8.0.10328.78 a od ty doby se mi neotoci lautr ale vubec nic - explorer, email, proste nic, co se doted otacelo - dyt rikam, psat email na vejsku je opruz...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    MC_KALAPU: jenom nektere obrazovky podporuji landscape mod, ne vsechny. Treba v emailu to funguje, ale na Start obrazovce ne. Je to na vyvojari, zda to implementuje, nebo ne.
    Navic od Update 3/GDR3 lze automaticke otaceni vypnout/zapnout v nastaveni.
    DIM_
    DIM_ --- ---
    MC_KALAPU: Ja to mam v nastaveni hned jako 6. polozku
    MC_KALAPU
    MC_KALAPU --- ---
    mam takovy dotaz, na lumii 920 mi od updatu nefunguje preklapeni obrazu, kdyz dam telefon na sirku a obracene, je to proste jen na vysku. Nekde jsem to i googlil, a tam rikali, ze je pro to polozka v settings, ale ja ji tam proste nemam. nevite, kde se to da zapnout, aby se to preklapelo zase? psat maily na vysku me vytaci...
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    NECROMAN: Pak na stránkách ms festu bude určitě i nahrávka přednášky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam