• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    Diskuze pro všechny, které zaujal nový systém Windows Phone. Ať už uvažujete o koupi telefonu s tímto systémem, nebo jej již vlastníte, zde najdete všechny možné tipy a triky, rady s konfigurací i pokročilé návody, tipy na zajímavé aplikace ke stažení na app store, řešení nejčastějších problémů i diskuze o nadcházejících updatech.

    Windows 10 SDK Preview
    https://dev.windows.com/en-us/windows-10-for-developers

    Vyvíjíme aplikace pro WP: Výdělky z aplikací – platby, pravidla, W-8BEN form (5. díl) - SmartMania.cz
    http://smartmania.cz/clanky/vyvijime-aplikace-pro-wp-vydelky-z-aplikaci--platby-pravidla-w-8ben-form-5-dil-2094
    rozbalit záhlaví
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    PONCIK: Bohužel nejsem odborník na češtinu.

    Co se stane, když provedeš stručně popsáno?
    Zapnout BT
    Odpojit připojení BT zařízení
    Přepnout BH-106 do discovery modu
    Vyhledat zařízení na nokii
    připojit


    PONCIK
    PONCIK --- ---
    Mám zase problémy s připojením HandsFree BlueTooth Nokia BH-108 k Lumii 520, přes nastavení, BlueTooth, centrum zařízení a prostě ani ťuk (. Vidim na mobilu HandsFree z auta taky Nokii, ale tohle do služebáku. Tak co vy na to odborníci.???.
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    pro mě je důležitý, že z lidí kolem mě, jich má víc WP než iphone. Víc mě nezajímá
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Pokud se o ten trh zajímáte, tak stejně máte smůlu. Protože statistiky si drží výrobci u těla.
    Poměry na trhu jsou tak mrdky vytažené z APP co někdo nepoužívá. Nebo ze vzorku populace, který vůbec nemusí být reprezentující.

    Nesnažte se takové statistiky vůbec ospravedlňovat.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Tyto články jsou postavené na principu Člověk chce slyšet že Pes pokousal člověka a nechce slyšet že člověk pokousal psa.

    U nás panuje představa, že Nokie už dávno není co bývala a že Android už vede i nad iOS. Takže takový brak ani neposílejte.

    Co kdyby napsali článek o kolapsu Google Store? O tom, že lidí co si odpovědně a za peníze kupuje APPky je na všech 3 platformách méně jak promile a tak spadají pod margin of error?
    IFEELGOOD
    IFEELGOOD --- ---
    U nás 6%, iPhonu 11%
    PANORAMIX
    PANORAMIX --- ---
    CAPTAIN_TACUD: Asie a Android, tam si koupí WP málokdo. No a kolik je lidí v Asii? :) U nás se podle mě prodává dost, protože pro běžnýho uživatele (tedy přesný opak androidisty, který se v tom rýpe a má fetiš na "hejtování" všeho kolem bez rozmyslu) je to ideální volba za dobrý peníze.

    Oproti google dobře buduje Microsoft ten ekosystém (konečně) a ačkoli se o to google snaží taky, je podle mě MS napřed. Takže se těšim na W10 a zprávy (navíc z iDnes) beru s rezervou. :)
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    CAPTAIN_TACUD: co k tomu rict.. zajimlo by me, jak to je s cislama v CR. Nicmene jsem dospel k tomu, ze jsem rad, ze WP neni masová zálezitost. Jen doufam, ze to tak zůstane a že se WP pořád bude vyvíjet. A jsem desne zvedavej na W10. Fakt se tesim.
    CAPTAIN_TACUD
    CAPTAIN_TACUD --- ---
    Propadák, nebo úspěch Windows Phone? Podíl klesá, prodeje stagnují - iDNES.cz
    http://mobil.idnes.cz/...bilnich-windows-stale-klesa-dbb-/mob_tech.aspx?c=A141104_132443_mob_tech_jm
    PANORAMIX
    PANORAMIX --- ---
    Ciao, omlouvám se za menší spam, ale natočili jsme v červnu kompletně video na 1020 :)
    One Moment | Lumiablog.cz
    https://www.youtube.com/watch?v=ELIUW-FyzLo
    P19
    P19 --- ---
    Microsoft překvapivě oznámil chytrý náramek. Nosí se obráceně - iDNES.cz
    http://technet.idnes.cz/chytry-naramek-microsoft-0yi-/hardware.aspx?c=A141030_085928_hardware_vse
    P19
    P19 --- ---
    VIRTUALVOID: Tak jak jsem psal. Záleží, co všechno za funkcionalitu tam bude. Zatím počkám na xaml a pak uvidíme. Možná byste mohli navrhnout, co všechno do začátku by tam podle vás mělo být.
    Já bych to viděl na diskuzi a poštu.
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    P19: daleko viac :) p.s niesom psychopat ako ma stembus opisuje:))
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    BOPA: díky, mě jde o ten výchozí, že určitě se mu nebude chtít párovat soukromou kreditku s firemním telefonem
    BOPA
    BOPA --- ---
    BOPA:
    HONCKA:
    určitě tam jde nastavit doba synchronizace - od tuším 30 dní až maxuímum, tzn komplet.... A to jak dopředu, tak dozadu
    ale netuším jak je to s Exchange :-(
    BOPA
    BOPA --- ---
    HONCKA: zkus Chronos Calendar
    Chronos Calendar | Windows Phone Store – aplikace+hry (Česká republika)
    http://www.windowsphone.com/cs-cz/store/app/chronos-calendar/18aae83d-c70c-4ac1-8bf6-c6e726e031df
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    HONCKA: muzete mi prosim nekdo odpovedet na tohle, jeden muj zakaznik se ptal na telefon s WP, prace s kalendarem je pro nej jedna z nejdulezitejsich, potrebuje mit synchronizovany 2 ucty s exchangem a 1 s gmailem spolu s celou historii. Nekde jsem narazil na to, ze vychozi kalendar WP nechava akorat posledni mesic zpet
    P19
    P19 --- ---
    SLUPKA: Tak jak vypadají příspěvky (resp. co Nyx posílá), to samozřejmě nevím. Budu muset zkusit, co vrací Nyx API. Ale pokud to bude problém, tak by to bylo ze začátku holt ořezaný (třeba jenom text + obrázky) a může se to postupně dodělávat. Netvrdím, že zkonvertuju do mobilní appky hned celou funkcionalitu Nyxu. To aby bylo jasno :)
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    VECTOR: absolutně jiný svět :)
    VECTOR: phonegap je podle mého hipster verze xamarinu :) a ani xamarin tady nemá úplně cenu :)
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    No, jen tak poznámka na okraj, než se do toho vrhneš, tak se hodně zamysli nad tím, jak vypadají příspěvky na nyxu. Co ti jako příspěvek může přijít, jaké chceš dát možnosti na provázanost (odkazy na příspěvky, na diskuze, na lidi). A nevím, jestli se to teď nějak změnilo, ale ve WP7.8 byl docela problém se zobrazením příspěvků - v té době nebyl žádný rozumný control na zobrazení HTML obsahu, navíc nyx posílal docela zvěrstva. Ale třeba se to už změnilo. Já to řešil vlastní implementací pro zobrazovaní HTML obsahu :)
    P19
    P19 --- ---
    VECTOR: To jsem kdysi zkoušel a funguje to na.....
    A navíc nám to nic nepřinese, když to můžem udělat native.

    ESY: Jo, tak jestli by to šlo, tak super. Počkám tedy na to, zatím se podívám na API.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam